Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83

Thread: Горни носачи за 159

  1. #16
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Има си клиенти за всичко така, че не виждам какво се газирате. Колегата изказа някакво мнение, не виждам нищо лошо.
    пп Лично за мен този вариант е по-читав от рециклаж, просто защото си е със заводски шарнир.
    Last edited by code; 13-04-2014 at 12:58.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #17
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Мам.а му, тък си направих рициклажа на носачите и се появява това.
    Нищо, наесен или най-късно напролет ще ги пробвам
    Правя каквото трябва, пък да става каквото ще...

  3. #18
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    A ако стане същото,и си например с носач ТРВ със страна на просизход Китай,кой ще ти докаже сертификацията ????? Особено ако си го купил от онлайн магазин например,както е модерно напоследък,какво става тогава,ще представиш фактурата от Еконт можеби.Боби ти даде отговор на въпроса за експертизата,познавам доста съдебни експерти,та съм убеден,че те не могат да различат дали този носач е за тази кола,или е къстъм мейд.Ти например,си сменяш турбината на колата,правиш генерация,правиш ремап,става 230 коня,правиш катастрофа,идва експерт и установява че имаш неоригинални части самоделки в колата и е станала прекалено мощна например,пък спирачките ти не са достатъчни-какво става в случая.Ти знаеш ли в днешно време как се правят колите-аз ще ти кажа,още са на чертожната дъска и вече се движат по улиците,никой не си губи времето и парите в тестове,именно за това съвременните автомобили имат много детски проблеми,при някои проявяващи се още на първия месец. Колега ще те помоля,ако няма какво да кажеш по темата,или нямаш желание да получиш инфо от първа ръка,недей да пишеш повече в тази тема.Това нещо е направено само и единствено за улеснение на хората.В крайна сметка никой не те кара да си слагаш на колата такива носачи.Колите,които карат с подобни носачи,са подложени на 100 кратно по голямо напрежение,по писти,планински рали участъци и т.н.


    П.С.Моля,който няма отношение по темата,да не се занимава да си губи времето в нея,а и нашето.

    Качвам снимки от монтажа днес,всичко пасна перфектно.Колата стана като гумена топка,след като беше изхвърлен поредния китайски боклук.
    Прав си няма отношение по темата и отказвам да се възхищавам от самоделки пък били те зделани от добър майстор.Или мнения различни от възхищение и тих възторг те дразнят?И как точно според теб ще получа информация от първа ръка?Къде ги монтира, колко км ги ползва, как се държаха?Имам и един прост въпрос- Колко според теб тежи въпросното УНО от което е заимстван шарнира? Всеки е свободен във форума да изказва менение и да се аргументира.Аргументи от сорта не ми пише в темата като не искаш "инфо" от първа ръка за нещо вчера произведено са меко казано несериозни.........Не знам колко експерти познаваш и каква е степеннта на квалификацията им.Само знам ,че вещите лица който познавам в моята област съвсем не са неграмотни старчета и много добре знаят какво правят.Отделно от това стоманата в зависимост от вида има различни свойства та каква точно стомана сте ползвали?Отделно от това ако си направиш труда да се загледаш в профила на оригиналният носач ще забележиш че в разрез няма нищо общо с правоъгално сечение.........може сам да се запиташ защо.Отделно от това малко се съмнявам шарнир предвиден за автомобил с тегло около 1000кг. и двигатели с около 45-85 кс. да е разчетен за автомобили с двойно по голямо тегло и коне.Колкото од стократно по голямото нятоварване..........мисля ,че слуховете за съществуването му са силно преувеличени, няма да се занимаваме да смятаме натоварване на детайл на обикновен и състезателен автомобил само ще вметна че една от компонентите очастващи в определянето му е теглото .....а при състезателните автомобили то е значително по малко така че вероятно 100 кратното е равно или не повече от 1,5 максимум 2 пъти по голямо.Ако е 100 пъти увеличено сети се сам за какви чудовищни размери иде реч.Та така като не желаеш няма да ти развалям рекламата на "иновацията" дано да е стойностна и да не вкарате някой в беля.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  4. #19
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Прав си няма отношение по темата и отказвам да се възхищавам от самоделки пък били те зделани от добър майстор.Или мнения различни от възхищение и тих възторг те дразнят?И как точно според теб ще получа информация от първа ръка?Къде ги монтира, колко км ги ползва, как се държаха?Имам и един прост въпрос- Колко според теб тежи въпросното УНО от което е заимстван шарнира? Всеки е свободен във форума да изказва менение и да се аргументира.Аргументи от сорта не ми пише в темата като не искаш "инфо" от първа ръка за нещо вчера произведено са меко казано несериозни.........Не знам колко експерти познаваш и каква е степеннта на квалификацията им.Само знам ,че вещите лица който познавам в моята област съвсем не са неграмотни старчета и много добре знаят какво правят.Отделно от това стоманата в зависимост от вида има различни свойства та каква точно стомана сте ползвали?Отделно от това ако си направиш труда да се загледаш в профила на оригиналният носач ще забележиш че в разрез няма нищо общо с правоъгално сечение.........може сам да се запиташ защо.Отделно от това малко се съмнявам шарнир предвиден за автомобил с тегло около 1000кг. и двигатели с около 45-85 кс. да е разчетен за автомобили с двойно по голямо тегло и коне.Колкото од стократно по голямото нятоварване..........мисля ,че слуховете за съществуването му са силно преувеличени, няма да се занимаваме да смятаме натоварване на детайл на обикновен и състезателен автомобил само ще вметна че една от компонентите очастващи в определянето му е теглото .....а при състезателните автомобили то е значително по малко така че вероятно 100 кратното е равно или не повече от 1,5 максимум 2 пъти по голямо.Ако е 100 пъти увеличено сети се сам за какви чудовищни размери иде реч.Та така като не желаеш няма да ти развалям рекламата на "иновацията" дано да е стойностна и да не вкарате някой в беля.
    Абе колега, ти нали УЖ не се заяждаше? На теб някой монтирал ли ти такъв носач без да знаеш, че веднага скачаш? Нали си караш с фабричен, кво се впрягаш?

    А виждам, че се опитваш да се направиш на умен и остроумен, ще те попитам - мислиш ли, че въпросният шарнир от Уно е по-слаб, при положение, че конусът и ябълката са със същите размери, като в 159, но са в стомана, а не в алуминий. А ти ми кажи какво усилие отнася горният носач в 159 спрямо долният и ми кажи в Уно въпросният шарнир къде се намира и каква функция върши. Иначе гледам, че си падаш философ, хайде обоснови се и дай технически предимства на фабричния спрямо въпросната "сглобка"
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #20
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Когато предлагаш нешо ново на пазар обикновенно е нужно да се обосновеш а не да караш тези който те критикуват да го правят.Колкото до Уното и частите му ........ теглото му е достаъчно показателно.И продължавам да твърдя ,че не са заяждам а искам отговори.Вместо тях гледам мнения достойни за разговор между тинейджъри.Та ако можеш да дадеш смислен отговор на въпросите ми моля...........винаги ще се съглася с теб.И не си падам философ, а празнословката не ми е роднина.Смятам ,че въпросите ми са нормални и аргументирани както и разъждениятра ми.Ако не ви допадат и търсите само одобрение е отделен въпрос.
    Last edited by alex052; 13-04-2014 at 17:05.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Когато предлагаш нешо ново на пазар обикновенно е нужно да се обосновеш а не да караш тези който те критикуват да го правят.Колкото до Уното и частите му ........ теглото му е достаъчно показателно.И продължавам да твърдя ,че не са заяждам а искам отговори.Вместо тях гледам мнения достойни за разговор между тинейджъри.Та ако можеш да дадеш смислен отговор на въпросите ми моля...........винаги ще се съглася с теб.И не си падам философ, а празнословката не ми е роднина.Смятам ,че въпросите ми са нормални и аргументирани както и разъждениятра ми.Ако не ви допадат и търсите само одобрение е отделен въпрос.
    Задай си дефинирано въпросите,под номера и ще получиш на всичко отговори

    ---------- Post added at 11:39 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Че е на крика е така, но все пак ми се струва, че пак ще опира. Просто споделих мнение за евентуално подобрение.

    п.п. В един друг форум пак така бяха откривали топлата вода. Нещото с което се бориха много месеци беше реглажа.
    За това ще подхвърля и тази идея - да метнеш колата на реглаж, за да ѝ видиш наклоните и ако трябва нещо да се бутне допълнително като корекция, ако въобще трябва. Отново като идея. Не за друго, ама да не ти заминат едни нови гуми за нула време.
    Вчера погледнах в калника,всъщност носача застава почти под 80 гр. нагоре,спрямо това което е на снимките,демек се скрива почти целия в ботуша,в това положение шарнира е почти вертикален надолу
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Когато предлагаш нешо ново на пазар обикновенно е нужно да се обосновеш а не да караш тези който те критикуват да го правят.Колкото до Уното и частите му ........ теглото му е достаъчно показателно.И продължавам да твърдя ,че не са заяждам а искам отговори.Вместо тях гледам мнения достойни за разговор между тинейджъри.Та ако можеш да дадеш смислен отговор на въпросите ми моля...........винаги ще се съглася с теб.И не си падам философ, а празнословката не ми е роднина.Смятам ,че въпросите ми са нормални и аргументирани както и разъждениятра ми.Ако не ви допадат и търсите само одобрение е отделен въпрос.
    Хубаво, но аз все още не виждам конкретен въпрос за нещо конкретно. Не мога да те разбера кое точно най-много те притеснява. Самият шарнир? Заварките на ушите или нещо друго? Самият шарнир мисля поясних назад, че е със същият конус, като оригиналния. Ябълката вътре в шарира е със същият диаметър. Затова е избран именно шарнир от Уно - защото отговаря на параметри, офсети и т.н. С разликата, че оригиналният е щампован в алуминий, а този на Уно е в стомана. Вътре, поне тава което видях в оригинален или капие от алуминий с неизвестен произход е, че триенето на ябълката е в пласмаса. За мен това е излагация, при положение, че на старите коли въпросната опора е от тефлан, който има по-висока износоустойчивост. Това за алуминиевият носач. За шарнира на Уно не знам, не съм го разглабял. Питай нещо конкретно и аз ще се опитам да дам конкретен отговор.

    А за заместител и избран именно шарнир от Уно, защото отговаря по параметри на оригиналният, но самият шарнир струва до 10 лв. в магазините, а може да се смени, без да се вади носача от колата. Само рециклаж на носача би струвал не по-малко от 30 лв. а отделно, че е добре да имаш оборотен носач, който да оставвиш за рециклаж и после да смениш. В този случай, дори да се разбие шарнира от Уно, то смяната му става за 20 минути. Надявам се да си разбрал основната идея.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #23
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    И като замисъл и като изпълнение всичко е перфектно Браво!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #24
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Хубаво, но аз все още не виждам конкретен въпрос за нещо конкретно. Не мога да те разбера кое точно най-много те притеснява. Самият шарнир? Заварките на ушите или нещо друго? Самият шарнир мисля поясних назад, че е със същият конус, като оригиналния. Ябълката вътре в шарира е със същият диаметър. Затова е избран именно шарнир от Уно - защото отговаря на параметри, офсети и т.н. С разликата, че оригиналният е щампован в алуминий, а този на Уно е в стомана. Вътре, поне тава което видях в оригинален или капие от алуминий с неизвестен произход е, че триенето на ябълката е в пласмаса. За мен това е излагация, при положение, че на старите коли въпросната опора е от тефлан, който има по-висока износоустойчивост. Това за алуминиевият носач. За шарнира на Уно не знам, не съм го разглабял. Питай нещо конкретно и аз ще се опитам да дам конкретен отговор.

    А за заместител и избран именно шарнир от Уно, защото отговаря по параметри на оригиналният, но самият шарнир струва до 10 лв. в магазините, а може да се смени, без да се вади носача от колата. Само рециклаж на носача би струвал не по-малко от 30 лв. а отделно, че е добре да имаш оборотен носач, който да оставвиш за рециклаж и после да смениш. В този случай, дори да се разбие шарнира от Уно, то смяната му става за 20 минути. Надявам се да си разбрал основната идея.
    Ти па що се хабиш?

    ---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    И като замисъл и като изпълнение всичко е перфектно Браво!
    Требе си купя пак 159 да пробвам.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #25
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Ти па що се хабиш?

    ---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:34 ----------



    Требе си купя пак 159 да пробвам.
    Абе .. аз викам по некоя Брера .. вече одъртяхме и требва нещо по-така
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Хубаво, но аз все още не виждам конкретен въпрос за нещо конкретно....
    Боби аз имам 2 конкретни въпроса

    1. Колко е съпротивителният момент на сечението в А рамото

    2. Като прочете първият ми въпрос имаше ли веднага точен отговор(ако не на изуст, то поне да си го погледнал в някаква документация, или хвърчащо листче с сметки)
    Моля на вторият въпрос да отговориш с ДА или НЕ

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Отделно от това малко се съмнявам шарнир предвиден за автомобил с тегло около 1000кг. и двигатели с около 45-85 кс. да е разчетен за автомобили с двойно по голямо тегло и коне.Колкото од стократно по голямото нятоварване.........
    Колега, карам кола със 250 широки сликове, на писта, при странични натоварвания каквито трудно една стокова 159 може да поеме......когато двигателя ми беше още отпред, карах половин година със пробит и полуизрязан горен носач, на който беше хванат със два болта сменяем и на всичкото отгоре рециклиран шарнир от некъв ситроен ксара ако не се лъжа.......има снимки някъде из темата ми.....
    Предницата ми е с нов мост, горни и долни носачи, който 90% са мой заварки, а аз заварям от 1 година......
    Принципно рамото на шенкела на 156 и 159 е доста дълго и натоварването не е чак такова каквото си мислиш, отделно и работата на тоя тип носачи не е носеща, а подържаща и не лежат 1000 кила на него.......
    Аз в момента имам двойно по късо рамо на шенкела, и почти същия размер шарнир.......
    Носача изглежда повече от сигурен по мое мнение, тва че шарнира му бил от Уно не е голям праз, знам един Лотус дето кара с шарнири от манта дето са 3 и трийсе с отстъпката.......

    Браво за решението с тези горни носачи.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колега, карам кола със 250 широки сликове, на писта, при странични натоварвания каквито трудно една стокова 159 може да поеме......когато двигателя ми беше още отпред, карах половин година със пробит и полуизрязан горен носач, на който беше хванат със два болта сменяем и на всичкото отгоре рециклиран шарнир от некъв ситроен ксара ако не се лъжа.......има снимки някъде из темата ми.....
    Предницата ми е с нов мост, горни и долни носачи, който 90% са мой заварки, а аз заварям от 1 година......
    Принципно рамото на шенкела на 156 и 159 е доста дълго и натоварването не е чак такова каквото си мислиш, отделно и работата на тоя тип носачи не е носеща, а подържаща и не лежат 1000 кила на него.......
    Аз в момента имам двойно по късо рамо на шенкела, и почти същия размер шарнир.......
    Носача изглежда повече от сигурен по мое мнение, тва че шарнира му бил от Уно не е голям праз, знам един Лотус дето кара с шарнири от манта дето са 3 и трийсе с отстъпката.......

    Браво за решението с тези горни носачи.....
    Остай ся инеженерите и професорите да пресмятат съпротивителният момент на сечението ,да видим дали ще моем да извадим сертификат
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by 1115 View Post
    Боби аз имам 2 конкретни въпроса

    1. Колко е съпротивителният момент на сечението в А рамото

    2. Като прочете първият ми въпрос имаше ли веднага точен отговор(ако не на изуст, то поне да си го погледнал в някаква документация, или хвърчащо листче с сметки)
    Моля на вторият въпрос да отговориш с ДА или НЕ
    Ванка ако си ти. Да си жив и здрав!

    Ама понеже не е Иван ами чичката,

    Чиче,

    Материалът на носача е криптонска високоенергонна стомана. Добит е без знанието на повелителя на планетата Криптон.

    Съпротивителният момент на сечението в А рамото нямаше как да бъде измерен, защото тестовете бяха извършени от колегите от Роскосмос в геостационарна орбита на 500 км над Мозамбик. Tъй като галванометъра и логометъра са несертефицирани за работа над орбитата на международната космическа станция (имат само капиталистически сертификат) липсва сертифициран уред, т.е. всеки такъв тест проведен на тайната геостационарна лаборатория е излишен.

    Момци, носача никой на никой не го е предлагал, това не е реклама, Мурджев просто се похвали.

    Поздрави!

    Чиче: пий си лекарствата брат, и важното да не ти вали дъжд на главата докато бачкаш, на години си.

    Колега alex052 моля те живей с хората и гледай малко по-смирено на нещата. Прочети си подписа и пак се замисли, какво си написал досега!
    Last edited by ne0; 17-04-2014 at 14:23.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #30
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Смирението не ми е присъщо.Още в началото писах ,че не се заяждам а имам въпроси.Подписа си го знам и за мен е правилен.Ясно е ,че всички сте на мнение че тази доработка е добра и по здрава и ремонто пригодна от оригинала.Лично аз не бих я ползвал ,но всеки е свободен сам да преценява за себе си.
    Интересно ми е
    -каква стомана ползвахте.
    -считете ли че правоъгълното сечение е най удачно
    -сравнихте ли свойставата на вложената стомана с тези на материала от оригиналния носач.
    -Колкото до шарнира от Уно, добре щом сматате че е същият като влагания прави сте.
    -Направихте ли си труда /като в сервизите ви има преси -те са един полезен уред/ да вземете една заготовка за нов носач и стар носач и да проверите коя заготовка как се държи.
    Успех в начинанието.
    Last edited by alex052; 17-04-2014 at 14:29.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •