Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Слагане на парктроник на 156?

  1. #16
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Да се сети да направиш някоя снимчица ?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #17
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Дори и тока си пуснах Както казах, всичко стана без да свалям бронята и сега вече и аз съм с парктроник
    Сега е време ти да помогнеш на съфорумниците !
    Опиши как направи процедурата,откъде хвана ток и тн.

    Поздрави
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Сега е време ти да помогнеш на съфорумниците !
    Опиши как направи процедурата,откъде хвана ток и тн.

    Поздрави
    Няма проблеми колеги, ще се опитам да обясня всичко подробно, но ще е без снимки защото нямах фотоапарат.
    I. Работа в купето:
    Слагане на дисплейчето над огледалото: слагате дисплея над огледалото и обирате кабел, че да не виси и го подпъхвате в корите на тавана (като дърпате леко кората) и после го прекарвате по-лявата греда, отново придърпвате уплътнението и продължавате да вкарвате кабела, дори може да вземете тъпа отвертка за да го пъхате по-лесно. След това махате малката кора, под кормилото за бушоните и след това махате страничната малка кора, от страни на таблото (след като отворите вратата ще я видите) и от там продължавате да прекарвате кабела. После отвивате пластмасовия праг на който пише "алфа ромео" и продължавате да прекарвате кабела, та стигате до задния праг. За да свалите вече задния праг, трябва да махнете задната седалка. Махате седалката която се държи на 2 болта, те са шестограми (не помня номера). След като махнете седалката от долу под нея има още 2 шестограма и махате и облегалката. Вадите и облегалката, след това се връщате отново на кората на която пише "алфа ромео", махате и нея и от там прекарвате кабела, до вътре до багажника. И след това всичко това в обратна процедура го затваряте. Това беше с работата в купето, вече сте готови с дисплея.

    II. Работа в багажника:
    Следва махане на корите в багажника:
    Започвате с долната кора, отвивате 2-та болта с куки и махате кората. След това отвивате другите 2 болта отново с куки който се намират на края на багажника и махате малката коричка. После отвивате сивата пластмаса която, тя се държи на 4 болчета, махате тапите и я отвивате и махате. След това махате горната кора (или поне я откачете само от лявата страна, защото там се намират снопа кабели за задната). След това махате лявата странична голяма кора, но отвивате първо капачето за стопа и мигача, дясната няма смисъл да я сваляте. Това е с работата в багажника за сега.

    III. Слагане на датчиците:
    Слагането на датчиците е елементарно, продупчих дупките както не съм отвивал бронята да са готови.

    IV. Броня и вкарване на кабелите до багажника:
    След като сте направили дупките за датчиците, отвивате горните четири болта до багажника от външната страна, после под самата броня от долу има 3 болта, отвивате ги и тях и в левия и десния край има по още 1 болт отвивате ги и тях (при мен проблеми нямаше с ръжда и т.н.). След като сте отвили тези болчета, започвате да вкарвате датчиците в дупкките. Вкарвате кабела и от там с ръка от долу дърпате леко бронята и хващате всеки кабел по-отделно, аз никакво затруднения съм нямал. Просто дърпате и гледате да хванете кабелите. След като сте ги хванали кабелите, е време да ги вкарате до багажника. Прекарвате 4-те кабела по самата броня и ги закрепвате, че да не увиснат. Вкарването на кабелите става, като в страни има тапа от лявата страна, тя е доста голяма и от там ги вкарвате. След като сте набили тапите и сте прекарали кабелите, свързвате парктроника. И по-обратна процедура завивате болтовете на бронята.

    V. Пускане на ток:
    Тока го хванах от светлината за задна предавка. Кабела се намира, точно над кората, която ви казах по-нагоре, да я отвиете само от лявата страна, защото там се намират кабелите. Кабелите са малко, мисля, че 3 или 4 кабела бяха. Кабела при мен за задна е с цвят (жълт с черна черта) и от там заголих и хванах + ,а - хванах от купето. Тествате и ако работи затваряте всичко по-обратен ред.

    Крайните 2 датчика съм ги сложил малко на ъгъл, че да ловят по-добре. Нещо ако съм изтървал, казвайте.
    Надявам се да съм обяснил разбираемо и просто, ако има нещо друго ще помагам. Поздрави...
    Last edited by grenlould; 19-04-2014 at 16:18.



Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •