Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Слагане на парктроник на 156?

  1. #1

    Default Слагане на парктроник на 156?

    Здравейте колеги, сдобих се с парктроник от тия дето са с по 4 сензора и дисплей. Та искам да попитам някой дали си е слагал такъв, че да подскаже как се правят следните неща:
    1. От къде се прекарват кабелите от задната броня та вътре чак в багажника и трябва ли да се смъква бронята?
    2. Как да открия кабела за задната, че да вържа + (плюса) на парктроника....
    В Петък мисля да пробвам да го сложа, та за това да попитам тук, та ако може някой да помогне, ще съм му много благодарен.
    Last edited by grenlould; 10-04-2014 at 04:02.



  2. #2
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Аз съм слагал колега. Дисплейчето съм го сложил върху огледалото за задно виждане в купето, а кабелите ги прикарах махайки декоративните пластмаси с надписи Алфа Ромео. Сваляш бронята, дупчиш 4 отвора и слагаш отново. Захранващия кабел го вързах за крушката за задна светлина. Не е сложно, просто си е играчка особено ако имаш ръждясали болтове по бронята (отдолу). Приготви си WD 40. Ако има нещо питай.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  3. #3
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ако си монтираш дисплейчето в/у огледалото, може да прекараш кабелите по тавана като издърпаш уплътненията на вратите.
    Плюс може да вземеш от задната колонка, там минава снопа с кабели, и е най-удобно защото светлините за заден ход са на капака.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #4

    Default

    Ясно колеги, значи тия дни ще почна да го слагам и ако имам затруднение ще пиша. Ще пробвам без да свалям бронята, да видя дали ще стане, ако ли не ще се мъча да я откачам. Благодаря ви, ако имам други въпроси ще пиша...



  5. #5
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз си бях монтирал парктроник на вагона, ама умишлено го купих без дисплей, че къде да го сложа на това красиво табло - само да загрозявам положението.

    Та не ми се наложи да дърпам кабели до отпред. Имаше едно пифкало, което кудкудякаше - него го монтирах до задна лява колонка - с двейнолепящо на пластмасата на колкоката. Чуваше се идеално ако музиката не е на макс.

    + бях хванал от снопа в левия ъгъл на багажника - там бях монтирал и централката на парктроника. Кабела за светлината на задния ход го проверих по следния начин - отворих стопа и видях какъв цвят кабел отива за задния ход - после го намерих в снопа и с една игличка ( за да не го режа напразно) пробвах дали наистина идва + като се включи на заден ход.

    Кабелите ги прекарах през една тапа в левия заден ъгъл на багажника - поне вагона има такава - направих й малка дупка, която после върху кабелите залепих с болкит за да уплътнява идеално.

    Първоначално ми се строи много трудно да дупча бронята на височината на номера - отзад има едни пяни, покрай които без сваляне няма как да се прекарат кабелите. Сложих датчиците по-ниско, ама не работеше коректно - като се наклонеше колата и хващаше земята.

    Като боядисвах цялата кола ги изместихме на правилните места.
    Прилагам една снимка как трябва да са разположени.




    Точно там където са датчиците на снимката има едно големи пяни - не знам как ще се прекарат кабелите без да се свали...Но нищо не пречи да опиташ де.
    Last edited by Yavor; 10-04-2014 at 13:47.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Аз си бях монтирал парктроник на вагона, ама умишлено го купих без дисплей, че къде да го сложа на това красиво табло - само да загрозявам положението.

    Та не ми се наложи да дърпам кабели до отпред. Имаше едно пифкало, което кудкудякаше - него го монтирах до задна лява колонка - с двейнолепящо на пластмасата на колкоката. Чуваше се идеално ако музиката не е на макс.

    + бях хванал от снопа в левия ъгъл на багажника - там бях монтирал и централката на парктроника. Кабела за светлината на задния ход го проверих по следния начин - отворих стопа и видях какъв цвят кабел отива за задния ход - после го намерих в снопа и с една игличка ( за да не го режа напразно) пробвах дали наистина идва + като се включи на заден ход.

    Кабелите ги прекарах през една тапа в левия заден ъгъл на багажника - поне вагона има такава - направих й малка дупка, която после върху кабелите залепих с болкит за да уплътнява идеално.

    Първоначално ми се строи много трудно да дупча бронята на височината на номера - отзад има едни пяни, покрай които без сваляне няма как да се прекарат кабелите. Сложих датчиците по-ниско, ама не работеше коректно - като се наклонеше колата и хващаше земята.

    Като боядисвах цялата кола ги изместихме на правилните места.
    Прилагам една снимка как трябва да са разположени.




    Точно там където са датчиците на снимката има едно големи пяни - не знам как ще се прекарат кабелите без да се свали...Но нищо не пречи да опиташ де.
    Супер си колега, евала за изчерпателният отговор!!! Тази задна броня, трудно ли се сваля като цяло? До сега не съм и свалял броните на тая кола и за тва се чудя, да не е някоя кофти процедура....Само не-разбрах, как да прекарам кабелите от вън от бронята, че до вътре в багажника?
    Last edited by grenlould; 10-04-2014 at 15:16.



  7. #7
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Покрай кабелите за АВС-а.
    Моите два крайни датчика съм ги монтирал лато при GT-тата, на завоя на бронята та хващат и странично.
    Долу на снимката се вижда!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Супер си колега, евала за изчерпателният отговор!!! Тази задна броня, трудно ли се сваля като цяло? До сега не съм и свалял броните на тая кола и за тва се чудя, да не е някоя кофти процедура....Само не-разбрах, как да прекарам кабелите от вън от бронята, че до вътре в багажника?
    Мааш тапетите в багажника и те там са болтовете, страничните.Трябва ти еврейска звезда ма не си спомням кой номер.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мааш тапетите в багажника и те там са болтовете, страничните.Трябва ти еврейска звезда ма не си спомням кой номер.
    Еврейскaтa звездa дa е проблемa Утре или в други ден ще пробвaм и ще видим кво ще сътворя. Крaйните 2 сензорa мисля дa ги сложa точно нa извивкaтa нa ъгълa, кaкто по-горният колегa споменa. Дaно с цялото инстaлирaне дa нямaм проблеми, aко имa нещо ще пишa....Блaгодaря нa всички...



  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мааш тапетите в багажника и те там са болтовете, страничните.Трябва ти еврейска звезда ма не си спомням кой номер.
    Да, ама не, дет' се вика... Не са там ми са отдолу и е голем гърч да бръкнеш да ги отвиеш. Трябва да имаш гъвкави ръчички или да махнеш подкалниците. А най-готино е като ти превърти некоя от точкованите гайки на калника - те са отвътре.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Начи мойта е сбъркана.На предната броня се бърка отдолу, макар че аз бъркам и от горе.Обаче за задната ми се наложи да вадя тапетите в багажника.Като ми счупиха задната броня ходих в сервиз да я снемат да я лепя, понеже беше зима и имаше бая сняг, а нямам гараж, и там се оказа че се бърка през багажника,което много ме учуди.Ама участвах в снемането на тапетите щото се притеснявах да не ги намачкат.Обаче не гледах какво прави майстора, щот немаше място в багажника за двама, но подозирам че щипките са на бронята, ама не се сетих да огледам бронята де.А и на предните калници нямам точкувани гайки ами някакви подобни на дюбели и като паднат остава продълговат отвор.И понеже загубих две съм с по едно болтче с гайка на двата калника.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=18128
    Ако това може ти помогне - http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ar-bumper.html
    Last edited by dimitar_vd62; 11-04-2014 at 22:48.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12

    Default

    Здравейте колеги, започнах слагането на парктроника и всичко е 6 точки за сега. Сложих датчиците, прекарах кабелите в багажника и дори не съм смъквал бронята както други колеги ме съветваха!!! Остана само да пусна ток, та въпроса ми е от къде точно в багажника да хвана +, кой е кабела за задна (цвят или нещо друго) да кажете, че съм махнал корите в багажника. Видях букса горе над горната кора в багажника, но не знам кой е самият кабел за задната. Чакам някой да помогне, благодаря предварително...



  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Фокусник, ако тръгна да си слагам щи са обадя.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Фокусник, ако тръгна да си слагам щи са обадя.
    Дори и тока си пуснах Както казах, всичко стана без да свалям бронята и сега вече и аз съм с парктроник



  15. #15
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Дори и тока си пуснах Както казах, всичко стана без да свалям бронята и сега вече и аз съм с парктроник
    Честито колега.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •