Results 1 to 4 of 4

Thread: започна да свети лампата за дюзите

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default започна да свети лампата за дюзите

    Здравейте колеги,от известно време като запаля колата и след минута-две започва да свети лампата за дюзите,до сега не са светели вече 5г.,но ми прави впечатление че колата позагуби мощност,става въорос за 146, 1.4 boxer.Колата е с обикновенна АГУ,нови свещи,нови кабели,нов филтър,изпарителя е Ловато,и не е пипан никога,става въпрос за смяна на платна и т.н.,колата я карам само и единственно на газ,бензин не е виждала от 5г. Благодаря за отговорите и съветите предварително
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Това, че не караш на бензин не означава, че бензиновия компютър не работи и не трупа или отчита грешки. Първо виж какво има в него.
    За изпарителя е крайно време да се ремонтира и почисти заедно с клапана.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Вчера разглобих изпарителя,зачистих го но по какво да разбера платното дали е за смяна? В интерес на истината,вътре беше почти чисто,долу на винта от които трябва уж да изтича мизерията от изпарителя имаше боклук колкото малко грахово зрънце,а клапана ми е от тези с постоянната мрежичка вътре с магнитчето но и от там извадих почти толкова колкото от изпарителя! Платното е здраво с графитен цвят и отзад гумата е здрава ,говорим за LOVATO! Няма скъсано или наранено по краищата на платното ,почистих всичко вътре до блясък,но несъм сигурен дали платното си е заминало? Аз имам емулатор на дюзите,та мисълта ми е може ли той да се е прецакал и затова вече постоянно да свети лампичката за дюзите? Въобще какво представлява този емулатор и къде да го търся това чудо?
    Last edited by pisa_misho; 06-04-2014 at 08:57.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  4. #4
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Днес забелязах,че лампата за дюзите светва в момента в който колата загрее и отвори термостата?!?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •