Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 136

Thread: Мнения за избор на масло

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Alexius View Post
    undy малко снимки на водната помпа:
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #32

    Default

    За тези който сляпо следват предписанията на уж мноо мъдрите и вещи производители и инженери на автомобили, който доста от юзърите ги смятат за некви дето "щом те го препоръчват значи няма как да е иначе" и не си дават много - много труда да се заинтересуват тук - таме и да видят някой други източници:
    Великите италиански инженери са недомислили например как да направят спирачната система на "флагмана" на серията 156 да речем достатъчно кадърна......Първите модели ГТА се пускат с брембовски спирачни апарати и недостатъчно подходящи дискове......след като още в началото започнало масово напукване на дисковете и съпътстващите от това проблеми е започнал монтажа на по големите 330мм дискове........което принципно също е глупаво решение като се има впредвид че тежеста на така наречените под пружинни маси при тия модели е изключително голяма, което е изключително вредно и кофти за окачването, и на всичкото отгоре са забили едни още по големи дискове дето тежат с кило и нещо повече.......щото е доста по скъпо да се ревизира цяла спирачна система, и затва дай да минем по тънко и да сложим само едни по големи дискове.....
    И това е само едно от нещата който почти всеки производител променя в движение докато даден модел е все още в производство и някой сериозни болежки са се появили в движение......
    Така че лично аз за себе си отдавна не ми пука какво препоръчват производителите, като трябва да взема решение за нещо си, сядам, чета и така нататък......
    Аз не съм чул производителите да препоръчват смяна на гуми например........но ги сменяте нали, и рядко слагате от тия дето производителя вади колата от завода, а от тия дето пасват на джантите или се намират с най - голяма отстъпка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    като трябва да взема решение за нещо си, сядам, чета
    Да ама много хора чули, Гошо от съседната улица как разправял ............. , няма как да е по друг начин !

    Феро, хората са станали много мързеливи, предпочитат всичко да е сдъвкано, и да не си дават труд даже да помислят дали всичко е реално.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #34

    Default

    Добре де,кое не му е хубаво на последно коментираното масло....предполагам за него става дума.И съответно някакви факти,за да не говорим във въздуха..........като Гошо.
    Last edited by undy; 16-04-2014 at 20:55.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Добре де,кое не му е хубаво на последно коментираното масло....предполагам за него става дума.И съответно някакви факти,за да не говорим във въздуха..........като Гошо.
    Говоря по принцип, даже не знам и за кое масло става дума в темата......принципно расъжденията от сорта че "производителя препоръчвал" са доста нелепи(меко казано) щото производителя на коли иска от производителя на масла да слага в тях все по малко от добавките и детергентите който найстина защитават двигателя от износване, само защото видите ли тия добавки повреждали прескъпите им катализатори......който от своя страна трудно издържат над 100к, тъкмо колкото колата да си мине гаранцията и още малко да мине........
    Лично аз все още не мога да проумея как може и най вече защо пак разни производители препоръчват смяна на масла на 20 че и на 30к км.......при положение че маслата стават все по голяма чорба след всяка изминала петилетка или нововъведена евро норма......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36

    Default

    Ами то са много малко хората,които правят всичко по описание на производителя.....един го прави,защото не разбира,друг защото си мисли,че много разбира,трети го излъжат,че точно това е неговия продукт,за неговия автомобил и т.н....Другото са трикове на продавачите,търговците и представителите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #37
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Говоря по принцип, даже не знам и за кое масло става дума в темата......принципно расъжденията от сорта че "производителя препоръчвал" са доста нелепи(меко казано) щото производителя на коли иска от производителя на масла да слага в тях все по малко от добавките и детергентите който найстина защитават двигателя от износване, само защото видите ли тия добавки повреждали прескъпите им катализатори......който от своя страна трудно издържат над 100к, тъкмо колкото колата да си мине гаранцията и още малко да мине........
    Лично аз все още не мога да проумея как може и най вече защо пак разни производители препоръчват смяна на масла на 20 че и на 30к км.......при положение че маслата стават все по голяма чорба след всяка изминала петилетка или нововъведена евро норма......
    Напълно съгласен....дай идея що да чиним с маслата,ти май доливаш некви джаджи....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  8. #38
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267

    Default

    Да понапиша малко и аз от 3 години всички автомобили в семейството се карта само с Shell Helix Ultra 5w40.Един немски дизел common rail моята алфита,един бензин от страната на изгряващото слънце + една бензинова французойка и униклната ЛАДА 2104 на 25 години с която баща ми не иска да се радели и казва тази кола за мен има друга стйност...хората като чуаят за ладата и 5w40 откачат Та за 5w40 ultra има невероятен почистващ ефект 7-пъти по голям от която и да е друга full-синтетика(според shell) на колите който се виждат валовете през капачката за масло се вижда как след първата смяна на маслото почват да побеляват и блестят и най интересното понеже япоснкият автомобил гореше масълце от както е с shell колкото налеш толкова точиш.Маслото е добро споделям опита ми и пиша това защото много лоши неща се говорят за малста на shell както и за нашите алфити (от разни майстори де вземат голям комисион и хвалят разни други масла как от години работели с тях и нямало проблеми).И нека не забравяме че Shell Helix Utra е единственото масло признато от Ferrari и носи неговият знак.То като видях ко съм писал да взема да искам комисионна от Shell
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  9. #39
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default


    Как нямам 10 кила излишна нафта, че да дойда да видя вала колко е чист след три смени. Майтапа на страна, но и на мен ми дойде времето за смяна, 1 година и 7к км. Оглеждам се сериозно вече какво да и сложа на принцесата, че сега е точно с Титан 10в40. За 7к от борда показва, че си е похапнала една чертичка, на щеката не забелязвам да липсва, но не съм убеден, че това масло е най-подходящо за нея.
    Споменаха ми и в други теми за Селения WR 5в40 и въпреки, че от както я имам тази кола веднъж е видяла 4к оборота се замислям сериозно за него, понеже "препоръчва се силно за натоварвани мотори" това разбрах. За мен означава точно типа на моето каране, къси разстояния сутрин и вечер до работа при студен двигател. А не поддържането на по-високи обороти и по-агресивен начин на шофиране.
    Търпя всякакви критики относно казаното, с цел да се ограмотя малко ако казвам нещо грешно, а и да не подвеждам някой.
    Last edited by mishaka___; 17-04-2014 at 19:12.

  10. #40
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Аз си жуля дизелаците само с 5W50

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  11. #41
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Аз си жуля дизелаците само с 5W50
    Иво, ти хубаво им слагаш щото им дават 5w40, на 9-ката като и дават 5w30 аз не смея да избягам с толкова много и я карам с 5w40 Texaco Ultra. За DPF дават Texaco Ultra S, но то е "златно" като цена та добре, че съм без. На DPF-ите слагам масово Castrol DPF 5W40, че е доста по-евтино.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #42
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Иво, ти хубаво им слагаш щото им дават 5w40, на 9-ката като и дават 5w30 аз не смея да избягам с толкова много и я карам с 5w40 Texaco Ultra. За DPF дават Texaco Ultra S, но то е "златно" като цена та добре, че съм без. На DPF-ите слагам масово Castrol DPF 5W40, че е доста по-евтино.
    Ми те и на Гранда ми дават 5/30 ама му слагам 5/50

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #43
    Запален алфист fakirastanly's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Razgrad
    Posts
    267
    Alfa 147 JTD 16v 140hp Distinctive
    0w40 Shell Helix Ultra

  14. #44
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by fakirastanly View Post
    "Чисти 5 пъти по-добре от нормалните минерални масла" - коректно е да се сравнява синтетика със синтетика иначе потребителят се въвежда в заблуждение. Всички синтетики са топ продукт, да се сравняват с минерално масло е несериозно. Сещам се за една подобна реклама на Дюрасел батерии, отдавна ми прави впечатление, че сравяват круши с ябълки, но скоро го прочетох и на друго място.
    "Някои твърдения в рекламата са меко казано преувеличени, за да не кажа че вървят по острието на бръснача между непроверимата истина и наглата лъжа. Примерно рекламната хвалба на Duracell (търговска марка на Procter & Gabmle, за който не знае), за която от фирмата хвърлят луди пари, за да ни убедят, че техните батерии издържали "до 20 пъти повече" от "обикновените батерии". Простата истина е, че техните батерии не издържат дори и 2 пъти повече от нормалните батерии, където под нормални разбирам аналогични по технология китайски алкални батерии, брандирани с логото на някоя голяма търговска верига, например Карфур или Икеа. За сметка на това обаче струват понякога и по 7-8 пъти повече от тях. Само че ако ги попитаме защо лъжат така нагло, те ще ни кажат, че това, с което сравняваме, не са обикновени, а "необикновени" батерии. А "обикновените" вероятно са батериите, които някога правеше заводът в Никопол. И чиято технология може би все още се използва някъде южно от Сахара (ако изобщо - ако не, то вероятно самите Procter & Gamble нарочно са купили и запазили в действие някоя допотопна фабрика, която да прави такива батерии, които наистина да издържат 20 пъти по-малко от Duracell - за в случай, че някой педант като мен (или конкурент) реши да провери фактите с помощта на съда).

    Стефан Янков във Фейсбук

    Бел. на редак. Собствено проучване в магазин за батерии показа, че рекламата на Duracell по телевизията съдържа бързо изчезващ надпис с малки букви. От надписа става ясно, че се сравняват алкални Duracell батерии с някакви цинкови ?! Това е все едно да сравниш антилопа с костенурка."

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #45
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Смея да твърдя,че съм карал с доста масла.
    Моите фаворити са :

    Яко
    Есо
    Ени

    С тези 3 масла колата ми работи добре и не харчи масло.
    Като последното на Дизел се държи доста добре , но на бензин се предава.
    Не обвързвам никой с моето мнение. Всеки си има вкус и виждане по въпроса.
    Моите впечатления са , че французите имат хубави масла.
    Last edited by zaryto; 18-04-2014 at 02:39.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •