Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с дясна задна гума - АР 147

  1. #1

    Default Проблем с дясна задна гума - АР 147

    Здравейте, колеги.. Имам един проблем с колата от както я имам... но до сега съм го игнорирал, но не мога повече, понеже си купих нови гуми. Та проблема е следния.

    Задна дясно гума е леко, да не кажа много, отворена..(ето така \ ) в сравнение с лявата, поне на око (яде гумата отвътре). От както я имам съм ходил доста по стендове и то на различни... но резултата е пак същия... всичко си е здраво отзаде, няма удряния поне докато е била в мен. Интересно е, че само дясна задна гума е така... другите като ги погледна са си добре. Утре мога да направя малко и снимки да погледнете за какво става дума.
    Last edited by zombiran; 25-03-2014 at 01:43.

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Разпробиваш едното ухо на амортисьора, за да може от там на стенд да ти регулират страничния наклон. Фабрично от завода както е - не може. Това е най-бързия, прост и евтин начин да си оправиш проблема, но сигурен ли си, че тампоните на задните амортисьори не са заминали или нещо друго по задницата?
    Last edited by digitalundgrd; 25-03-2014 at 08:18.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Ами специално за тампоните не съм на 100%, но не тропа изобщо.Би трябвало да са здрави. Но може да са тръгнали понеже от 4 години не съм ги барал. Но както казах от както я имам е така.. и сменях спортни прожини с нормални, майстора нищо не каза за тампоните и ги сложихме пак. Това за ухото как точно се прави.. кое, къде точно се пробива как, колко, че да знам като ходя до майстора какво да му обяснявам. Да не ме гледа като голям камък Можеш ли да ми обясниш малко по-подробно. Благодаря. Това при всяка 147-ца ли трябва да се прави. Смисъл... заводско ли са си така... или просто трябва да търся нещо разбито по колата, което не виждам и не усещам. Понеже другото задно колело не е толкова много разкрачено. На други 147-ци съм виждал и не са им били чак толкова разкрачени.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Ето това се сменя.....
    http://mot.bg/zaden-remonten-komplek...rth-50160.html
    аз сменях миналата година, колата беше станала неустойчива, сега всичко е О.К.

  5. #5

    Default

    за 147 ли е ? понеже в описанието никъде не виждам 147, само 145,46.. 100% ли си сигурен че става за 147-ца. На снимката виждам, че са еднакви, но дали найстина е така. Благодаря.
    Last edited by zombiran; 25-03-2014 at 10:52.

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Това на снимката не е за 147.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ами специално за тампоните не съм на 100%, но не тропа изобщо.Би трябвало да са здрави. Но може да са тръгнали понеже от 4 години не съм ги барал. Но както казах от както я имам е така.. и сменях спортни прожини с нормални, майстора нищо не каза за тампоните и ги сложихме пак. Това за ухото как точно се прави.. кое, къде точно се пробива как, колко, че да знам като ходя до майстора какво да му обяснявам. Да не ме гледа като голям камък Можеш ли да ми обясниш малко по-подробно. Благодаря. Това при всяка 147-ца ли трябва да се прави. Смисъл... заводско ли са си така... или просто трябва да търся нещо разбито по колата, което не виждам и не усещам. Понеже другото задно колело не е толкова много разкрачено. На други 147-ци съм виждал и не са им били чак толкова разкрачени.
    Принципно се разпробива там, където влиза болт номер 15 от тази снимка :



    Аз съм го разпробивал, защото исках повече страничен наклон. Тогава се пили отвора посока на вътре към купето, но ти искаш точно обратното. В твоя случай може би това няма да е подходящо, защото май ще изтъниш прекалено много сочещата на вън стена.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    И аз така си мисля... Но не мога да разбера, защо са ги направи така фабрично да има такъв наклон... нали ти яде гумите така.. тъпи 'талянци Мерси за пояснението, приятелю Жив и здрав

  9. #9
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    И аз така си мисля... Но не мога да разбера, защо са ги направи така фабрично да има такъв наклон... нали ти яде гумите така.. тъпи 'талянци Мерси за пояснението, приятелю Жив и здрав
    Няма нищо тъпо !
    Просто в твоята кола има нещо нередно!
    Прегледайте хубаво задница а нещо нередно ( удари и тн.)
    Повечето стендове правят стенд само на предния мост и масторите като видят задния само се чешат умно по главите.
    Успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не съм в час със задното окачване на 147 дали е като на 156.Но ако е, отзад всяко колело има две щанги, разположени от двете страни на алуминиевата греда.Тази която е пред гредата е фиксирана с болтове за колелото и гредата.Тази зад гредата - също, но болта, който я стяга към гредата влиза в отвор с елипсовидна форма.При смяна на щангата обикновенно отвора е затлачен с кал и мръсотия и изглежда кръгъл.Затова като се извади болта се почиства с нещо.Оттам се регулира колелото.При 147 би трябвало да е същото.Повечето стендове няма седнат да го чистят, пък и някой майстор като е сменял щангата не е почистил отвора или е сложил новата на око без да почисти отвора.
    Last edited by dimitar_vd62; 25-03-2014 at 19:58.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    И аз така си мисля... Но не мога да разбера, защо са ги направи така фабрично да има такъв наклон... нали ти яде гумите така.. тъпи 'талянци Мерси за пояснението, приятелю Жив и здрав
    Истината е, че колите са правени за каране в нормални условия. Задницата на този модел е толкова кекава, че при подходящи условия е достатъчно да минеш през една дупка и да се сгъне нещо.
    В комбинация с това, че не си попаднал на правилен майстор, започваш лека-полека да намразваш марката.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #12

    Default

    Така е, прав си Днеска отивам на майстор да видим дали има нещо разбито и после на стенд... и докато не ми направят гумата да е равно стъпила на земята... пари няма да видят. Колата иглежда точно като на тази снимка да не каже повече...

    П.С. Майстора ми каза, че имам голям луфт на тампона на амортисьора... точно на дясната гума, която ми е леко разкрачена. Възможно ли е да е заради това ? Играе ли голяма роля този тампон?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01283.jpg  
    Last edited by zombiran; 26-03-2014 at 11:23.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •