Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Амортесори

  1. #16
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    хехе, той и логика търси ;-)
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  2. #17

    Default

    Преди две седмици смених носачите и като я вдигнаха Алфата видяха, че и тия шокови тампони са станали на парцали в буквалния смисъл. Незнам от тях ли е, или носачите ама сега имам чувството, че кара нова кола Возията е съвсем друго нещо, по плавно реагира на неравности, няма никакво тропане и лопане и спред мен тия шокови тампони си оказват значение за комфорта на возията. А са само по 12 лв. е със свалянето на амортисьора излиза малко по-дебел ремонта ама - усеща се значима разлика!

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    166

    Default

    Ами да.Шоктампоните са доста важни вза прекратяване на "тропането",както и всички останали тампони по окачването.А относно амортисорите, има Делфи на доло-горе прилична цена и смного добро качество(доколкото съм запознат са Лукас груп).Иначе наи-добре е с Кони ама цената е
    145 1.6boxer

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo
    Преди две седмици смених носачите и като я вдигнаха Алфата видяха, че и тия шокови тампони са станали на парцали в буквалния смисъл. Незнам от тях ли е, или носачите ама сега имам чувството, че кара нова кола Возията е съвсем друго нещо, по плавно реагира на неравности, няма никакво тропане и лопане и спред мен тия шокови тампони си оказват значение за комфорта на возията. А са само по 12 лв. е със свалянето на амортисьора излиза малко по-дебел ремонта ама - усеща се значима разлика!
    Къде си правил диагностиката. Все пак да я погледнат и моята па ще му мислим после

    И цена ако може....
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    И мойто лопане отдясно трявба да е от тези шоктампони, направо не се трае като минавам през дупките, а се усеща доста и акто набия рязко спирачката дори с ниска скорост. Ако са те ще е добре щом са 12 лв
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Хехе днеска ходих да погледна тези тампони, оказа се няма нищо общо с тях, просто клаксона се е разкачил и се удрял в бронята от вътрешната страна като набия спирачки или мина през дупка! Голям смех беше при майстора! При мен излезе безплатния ватиант!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  7. #22
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ще опресня малко темата.
    Все повече се доближавам до момента на смяна на предни амортисьори. Не съм решил какво да купувам, прегледах цялата тема и общо взето не можах да си направя никакви изводи. Май са малко хората сменяли амортисьори на боксер.
    В момента знам само цената на новите оригинални от Ауто италия - 307 лв за 1 брой
    Давайте други предложения и впечатления ако имате .
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #23
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    точно си мислех да питам същото.
    Мисля да звъня малко по-късно в Руди96 да видя какво ще ми обадят.
    Общата молба е: кой каквито впечатления и отзиви (и цени) има да ги споделя тук.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  9. #24
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    звъннах. Кони обикновени: предни 186.50, задни 170; спортни: предни 222, задни 186.

    Питанките: що за животно са спортните? Трябва ли да сменям и пружините ако реша да са такива? Колко вървят новите пружини, ако има нужда да се сменят?
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  10. #25
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    аз имам 1 малък въпрос - абе тея коли биалетки имат ли ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  11. #26
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Имат си естествено.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by deks777
    Quote Originally Posted by Dodo
    Преди две седмици смених носачите и като я вдигнаха Алфата видяха, че и тия шокови тампони са станали на парцали в буквалния смисъл. Незнам от тях ли е, или носачите ама сега имам чувството, че кара нова кола Возията е съвсем друго нещо, по плавно реагира на неравности, няма никакво тропане и лопане и спред мен тия шокови тампони си оказват значение за комфорта на возията. А са само по 12 лв. е със свалянето на амортисьора излиза малко по-дебел ремонта ама - усеща се значима разлика!
    Къде си правил диагностиката. Все пак да я погледнат и моята па ще му мислим после

    И цена ако може....
    е този въпрос и мен ме интересува, ще бъда много благодарен ако някой даде отговор
    Alfa Romeo 146 ti

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by akula
    Quote Originally Posted by deks777
    Quote Originally Posted by Dodo
    Преди две седмици смених носачите и като я вдигнаха Алфата видяха, че и тия шокови тампони са станали на парцали в буквалния смисъл. Незнам от тях ли е, или носачите ама сега имам чувството, че кара нова кола Возията е съвсем друго нещо, по плавно реагира на неравности, няма никакво тропане и лопане и спред мен тия шокови тампони си оказват значение за комфорта на возията. А са само по 12 лв. е със свалянето на амортисьора излиза малко по-дебел ремонта ама - усеща се значима разлика!
    Къде си правил диагностиката. Все пак да я погледнат и моята па ще му мислим после

    И цена ако може....
    е този въпрос и мен ме интересува, ще бъда много благодарен ако някой даде отговор
    9 лева е биалетката

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    77

    Default

    Разбира се,4е ако си слагаш спортни амортисьори трябва и съответните пружини да сложиш.Както и ако искаш спортни пружини,трябва да смениш и амортесьорите
    Alfa Romeo 145 QV 2000

  15. #30
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by niki19
    Разбира се,4е ако си слагаш спортни амортисьори трябва и съответните пружини да сложиш.Както и ако искаш спортни пружини,трябва да смениш и амортесьорите
    не си прав !!!
    Можеш да имаш спортни амортеьори и без спортни пружини да имаш
    но обратната комбинация е гадна
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •