Results 1 to 7 of 7

Thread: Турбото май надува повече

  1. #1
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default Турбото май надува повече

    Здравейте колеги, по спомен каквото съм чел турбото трябва да надува 0.8-0.9. Колата ми е 136кс. Сега съм с 2256в и дюзи от 140кс и турбото надува до 1.5бара и държи 1.30-1.35. Вярно колата върви много добре, но не съм бутал нищо по софтуера, струва ми се, че това налягане не е нормално за кола без софт. Турбото е с чисто нов кетридж на 2000км. Къде може да е объркано нещо ?
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Турбото ти се управлява механично. Няма нужда от софтуер за да надува повече. Просто така е настроено. Това налягане на което е в момента е и номиналното за това турбо. Притеснителното е, че караш с други дюзи а софтуера не е оправен. Имаш придръпвания на моменти в режимите на ниско натоварване. Има и други проблеми които не усещаш. Помисли за софтуер в близко бъдеще.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз съм със 136коня и показателите ми на турбото са същите Дори бях задал подобен въпрос преди време за завишените стойности но така се разми във времето За различните дюзи незнам Аз съм със зъб напред преместена центровка на газоразпределението но това не оказва влияние на надува на турбото
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Аз съм със 136коня и показателите ми на турбото са същите Дори бях задал подобен въпрос преди време за завишените стойности но така се разми във времето За различните дюзи незнам Аз съм със зъб напред преместена центровка на газоразпределението но това не оказва влияние на надува на турбото
    Ако си сток, трябва да си на 1 бар не на 1,3
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Софтуера е ясен, смятам и челен кулер да сложа и тогава да го правя. Просто тези стойности ми се видяха малко високи. Знам, че турбото се управлява механично, интересно ми беше дали е настроено както трябва(все пак сам си го слагах и преправях).
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  6. #6
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колата я купих 2008 година нов внос италианка Предполагам че е сток Миналото лято замервах стойности на турбото и те бяха 1,5 пик и 1,2 1,3 след това Незнам за причините
    Last edited by iveli; 18-03-2014 at 20:58.
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колата я купих 2008 година нов внос италианка Предполагам че е сток Миналото лято замервах стойности на турбото и те бяха 1,5 пик и 1,2 1,3 след това Незнам за причините
    няма как да е сток, със сигурност
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •