Results 1 to 9 of 9

Thread: Питане за двигател 2.5vm td

  1. #1

    Default Питане за двигател 2.5vm td

    Здравейте купих си Jeep Чероки 98г. с двигател 2.5vm td английски разбрах че същия се слага и на някой модели на алфа но незнам кои.Питането ми е дали е истина че този двигател се слага на алфа кои модел и специфики за него в оффроад.бг четох меко казано отвратителни неща за него та въпроса ми е наистина ли е толкова зле работата

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Ми моиа е от 94 година и си е много добар дайе. Такав има и в 164 ките.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Незнам наричат го самовар защото загрявал и пукал глави(те били за всеки цилиндър отделна глава) общо взето почти ме напсуваха че съм купил тоя джип.А да питам и друго тоя двигател с ремък ли е че някъде гледах бил с верига и нещо особенно про обслужването му трябва ли да спазвам?

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    Аз съм със 155 2,5 TD и доколкото знам е същият като на Черокито. Страхотиите, които и аз съм чувал не са верни... засега (3 години и нещо), но не е като да няма работа по него. Картерът ми не предполага да мога да ти дам много точна информеция за офроуда Все пак при бавна скорост има доста мощност и съм впечатлен как се държи колата при потегляне на стръмно на сняг/лед или излизане от заледени коловози... би трябвало да става и за джип...
    Освен това е със зъбни колела, което май пак е плюс в твоя случай
    А и на звук го докарвам горе-долу като трактор

  5. #5
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Моторетката си е много здрава и много пъргава.Не знам какво са ти говорили,но ще ти кажа какви са ми наблуденията след 8 години ползване.Товарили сме се 5 говеда в колата и багаж към 250кг.Е нито един път не се задъха или да кажеш,че няма сила да набере или нещо такова.На Витиня върви със 170 се едно,че колата е празна,харчи много малко за такава тежка кола,проблеми не създава стига да го пазиш и да не правиш мизерий.Ако го караш на някакви мърльовци за ремонт,ще ти скъса нервите.Да склонен е към прегряване.Аз съм му правил 120*(беше се откачил датчика ),но проблем не е имало.Главите си бяха здрави.Пука ги м/у клапаните.18лв ти струва гарнитура на глава+12лв гарнитура на капака на клапаните.Като цяло:мотора е много здрав,много сигурен,икономичен,нормални цени за ремонт,винаги имаш достатъчна мощност,но не търпи мизерий.

    Успех с джипа.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    Моторетката си е много здрава и много пъргава.Не знам какво са ти говорили,но ще ти кажа какви са ми наблуденията след 8 години ползване.Товарили сме се 5 говеда в колата и багаж към 250кг.Е нито един път не се задъха или да кажеш,че няма сила да набере или нещо такова.На Витиня върви със 170 се едно,че колата е празна,харчи много малко за такава тежка кола,проблеми не създава стига да го пазиш и да не правиш мизерий.Ако го караш на някакви мърльовци за ремонт,ще ти скъса нервите.Да склонен е към прегряване.Аз съм му правил 120*(беше се откачил датчика ),но проблем не е имало.Главите си бяха здрави.Пука ги м/у клапаните.18лв ти струва гарнитура на глава+12лв гарнитура на капака на клапаните.Като цяло:мотора е много здрав,много сигурен,икономичен,нормални цени за ремонт,винаги имаш достатъчна мощност,но не търпи мизерий.

    Успех с джипа.
    Ако има нещо тънко като грешка по електрониката,с каквато неизменно е мотора на този джип, а това е вариант на ВМ32,мога да кажа,че примерно на мен с електронише проблеме ми харчи смесено 7-7.2 на сто.Става въпрос уж за извънграско,ама от Благоевград са района на Сандански не е извънградско,а е селоградско Иначе преобладава тезата,че тия мотори късат колянови валове главно при джипките.Не го напъвай при ниски обороти с много газ
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by "virusalfa
    Иначе преобладава тезата,че тия мотори късат колянови валове главно при джипките.Не го напъвай при ниски обороти с много газ
    Е това вече е виждано. На мой много добър приятел преди време му се случи на Гранд Чероки Лимитед Но това е въпрос на късмет, а не толкова на двигател. Вси пак Черокито е към 2 тона и е 4х4. като го сравниме с 164 (там знам че се слага, за 155 не съм сигурен дали е същия мотор).
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    На 155 е същия мотор,но с по-качествена турбина и е с леки конструктивни изменения спрямо вотора ,монтиран в 164.Тези изменения са главно козметични,термостата е от задната страна на мотора, турбината е под смукателния колектор и ей такива неща.Колкото до теглото,164 е близо 1600 килца,а Гранд Черокито е не по-малко от 2.5 тона
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #9

    Default

    В случая става въпрос за Чероки не за Гранда мисля че то е по леко да видим как ще тръгнат нещата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •