Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Питане за спирачна с-ма

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Лошшшша работа. Сега от нас направих кръгче до Слатина, не се оправи... Явно майстор, трябва да обезвъздушава. Ще са лошо дадени 30-40 лева
    Направи го сам. Веднъж се наложи да обезвъздушавам с шест годишната ми дъщеря. Поради липса на други хора наоколо
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Направи го сам. Веднъж се наложи да обезвъздушавам с шест годишната ми дъщеря. Поради липса на други хора наоколо
    Честно ли ..... не ,че не знам как, ама не ми се занимава. Да махам джанти, гуми, да помпам, трябва и втори човек, сам не става...

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Честно ли ..... не ,че не знам как, ама не ми се занимава. Да махам джанти, гуми, да помпам, трябва и втори човек, сам не става...
    Може и сам, но джантите пак се свалят иначе е трудно. Взимаш едно маркуче от катетър мушкаш ключето с което ще работиш звезда или лула на пробката. Слагаш маркучето да събираш течността в нещо и развиваш пробката. Системата е направена да е винаги под налягане и течността почва да тече и въздуха с нея. Става бавно, но става. Само не забравяй да доливаш в казанчето да не глътне пак въздух.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може и сам, но джантите пак се свалят иначе е трудно. Взимаш едно маркуче от катетър мушкаш ключето с което ще работиш звезда или лула на пробката. Слагаш маркучето да събираш течността в нещо и развиваш пробката. Системата е направена да е винаги под налягане и течността почва да тече и въздуха с нея. Става бавно, но става. Само не забравяй да доливаш в казанчето да не глътне пак въздух.
    Само не разбирам това как става.Били разяснил ако обичаш.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Само не разбирам това как става.Били разяснил ако обичаш.
    Действието на цялата система се основава на законите на хидростатиката, тоест при натиск върху течността налягането се предава към всички посоки еднакво.
    При натискане на педала се създава налягане 5-8 МРа, течността не се свива.
    Главния спирачен цилиндър е конструиран така, че изключва влизане на въздух в системата, това се постига с един обратен клапан и с пружина с определена сила.
    Така, че при отпускане на педала в системата остава налягане до 100 кРА.
    Това осигурява при малки пробиви в системата да не постъпва въздух, а да изтича спирачна течност, която се набавя при спиране от резервоара.

    Размерите на съдчето за спирачната течност също не са случайни, подбират се така, че да не навлиза въздух при наклони.
    Постарах се да го обясня елементарно и без излишни подробности за да е по лесно разбиране
    Last edited by lordliness; 17-03-2014 at 18:19.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Действието на цялата система се основава на законите на хидростатиката, тоест при натиск върху течността налягането се предава към всички посоки еднакво.
    При натискане на педала се създава налягане 5-8 МРа, течността не се свива.
    Главния спирачен цилиндър е конструиран така, че изключва влизане на въздух в системата, това се постига с един обратен клапан и с пружина с определена сила.
    Така, че при отпускане на педала в системата остава налягане до 100 кРА.
    Това осигурява при малки пробиви в системата да не постъпва въздух, а да изтича спирачна течност, която се набавя при спиране от резервоара.

    Размерите на съдчето за спирачната течност също не са случайни, подбират се така, че да не навлиза въздух при наклони.
    Постарах се да го обясня елементарно и без излишни подробности за да е по лесно разбиране
    Итиресно ми беше как системата ще има ВИНАГИ налягане,когато отвориш пробката за обезвъздушаване и си сам и нямаш необходимия уред с който да направиш налягане в системата.

    Този метод / обезвъздушаване на самотек/ бих казал е рисков ,особено когато става въпрос за спирачки .Защото вероятноста да остане системата с въздушна възглавница и голяма.

    Благодаря за елементарното обяснение.Хубаво е че четеш техн.литература ,но трябва и да се поизцапаш малко за да разбереш че не винаги написаното на хартия отговаря на практика.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Итиресно ми беше как системата ще има ВИНАГИ налягане,когато отвориш пробката за обезвъздушаване и си сам и нямаш необходимия уред с който да направиш налягане в системата.

    Този метод / обезвъздушаване на самотек/ бих казал е рисков ,особено когато става въпрос за спирачки .Защото вероятноста да остане системата с въздушна възглавница и голяма.

    Благодаря за елементарното обяснение.Хубаво е че четеш техн.литература ,но трябва и да се поизцапаш малко за да разбереш че не винаги написаното на хартия отговаря на практика.
    Този метод е да си прибереш колата за да не караш съвсем без спирачки. Литературата съм я учил. За разлика от вас не се образовам от интернет.
    Вие с това цапане в Пловдив сигурно доста мърляви ходите. Прочети ми темите по технически въпроси и тогава ми говори пак.
    Last edited by lordliness; 18-03-2014 at 10:56.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Този метод е да си прибереш колата за да не караш съвсем без спирачки. Литературата съм я учил. За разлика от вас не се образовам от интернет.
    Вие с това цапане в Пловдив сигурно доста мърляви ходите. Прочети ми темите по технически въпроси и тогава ми говори пак.
    Как ходим в Пловдив може сам да се убедиш,като ни посетиш.А иначе ще се възползвам от съвета на Марк Твен в подписа ти,и спирам да споря с ТЕБ .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Как ходим в Пловдив може сам да се убедиш,като ни посетиш.А иначе ще се възползвам от съвета на Марк Твен в подписа ти,и спирам да споря с ТЕБ .
    Много високо мнение имаш за себе си, ако мислиш, че споря с теб. Обикновено дори не отговарям на лаици.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Много високо мнение имаш за себе си, ако мислиш, че споря с теб. Обикновено дори не отговарям на лаици.
    Лаик си ТИ!

    Убао си учил, НО не си се научил!!!

    За сметка на това си се научил мнооо добре да копираш писания от НЕТЯ!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #26

    Default

    Хаяско, ето това е копи- пейст:

    http://prikachi.com/images/856/7189856r.png
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails gsc.jpg  
    Last edited by lordliness; 24-03-2014 at 12:13.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Добре де... Като нее натиснат педала (спирачката) буталцата на помпата са си в краино положение нали?! При това положение от казанчето спирачната течност безпрепятствано минава през помпата и отива към всеки апарат спирачен (ето защо ако се среже маркуч си изтича от там каквото е имало в казана или ако се отвие пробка също) След като се натисне педала се "прекъсва" връзката към казанчето а течноста която се намира в помпата се изтласква под налягане към спирачните апарати! Като се отпусне педала и буталцата на помпата отидат пак в краино положение се "отваря" пак път към казанчето, където да се върне и течноста от апаратите... Незнам но Вие много сложно го изкарвате че е всичко това а то не е
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #28

    Default

    В крайна сметка, прецених че, ако махна задна дясна гума и отвия пробкат, оставя течността да потече сама ( след някоя и друга минута ), на финала ще се обезвъздуши системата. Поправете ме, ако не съм прав

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #29
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    В крайна сметка, прецених че, ако махна задна дясна гума и отвия пробкат, оставя течността да потече сама ( след някоя и друга минута ), на финала ще се обезвъздуши системата. Поправете ме, ако не съм прав
    А ако има въздух в задно ляво!? От къде ще излезне тои!
    Лично аз преди да правя каквото и да било бих огледал много внимателно от къде е изтекла старата течност!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    А ако има въздух в задно ляво!? От къде ще излезне тои!
    Лично аз преди да правя каквото и да било бих огледал много внимателно от къде е изтекла старата течност!
    Колата не е карана 3 години Близо. Стои си пред нас и от време на време се пали. Още преди да спра да я карам, от време на време ми присветкваше удивителната за спирачна течност. Предполагам, че от някъде сълзи, но не намирам откъде. Преди няколко дни ( като пуснах темата ) сипах чисто нова спирачна течност и, до момента никъде не е дало признак, че тече. Огледах за течове на всякъде

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •