Results 1 to 6 of 6

Thread: Колата ми обича студа

  1. #1

    Default Колата ми обича студа

    Не точно, защото не иска да пали, но това е друг въпрос и проблем. Темата е за съединителя, който преди зимата започна да дава проблеми. В началото беше свободен ход и чак долу, реално се усещаше натиск. След това започна да си остава долу и след много помпане да се вдига. Също така при продължително каране на 5-та примерно, когато не се натиска, като дойде времето за натискане остава долу. Бях в няколко сервиза, Ванто и други, но не намират проблем хората( естествено когато закарам колата, съединителят работи). Смених дори е една горна помпа без ефект.И накрая ми предложиха да ми го сменят целия комплект.
    И така дойдоха студените месеци, точно си мислех как в студа ще трябва да съм пеша и то кво стана, проблемът изчезна като с магия. 4+ месеца работеше перфектно, на дълъг път, на къс път, без грешка. Забелязах, когато беше необичайното затопляне през Февруари, отново започна лека полека да се появява свободния ход, с който трудно се вкарва скоростта. Сега в последно време като захладня пак, отново работеше перфектно, а днес (15+ градуса беше) сутринта никакви проблеми, а на връщане от работа с мъка и мн помпане на светофари.

    Питам Ви тука, защото знам, че има хора по-компетентни от много от майсторите. А ако на тях им кажа подобно нещо, ще ми се изсмеят най-вероятно. Идеята ми е да не сменям, съединител, без да е нужно. В допълнение да кажа, че течове и загуба на течност няма от никъде, обезвъздушавания са направени около 100 броя.

  2. #2

    Default

    Каква е колата и мотора?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Колега, не бързай да сменяш съединител. И при мен искаха да го отварят. В темата по-долу съм описал защо. Иначе след смяна на горна помпа на съединителя, която се намира зад педала, долния работен цилиндър върху ск. кутия и промивка, педала спря да потъва. И при мен се влияеше от температурни разлики.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0%F7%E5&page=2
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  4. #4

    Default

    И аз имах същия проблем описан от колегата RoMeO_156_GTА. Смених горната помпа на педала. Обезвъздуших и всичко се оправи. Аз имах проблем най-вече със задна скорост и то при ниски температури. И този празен ход Трябваше да припомпвам педала и малко сякаш се оправяше за момента :0
    Last edited by zombiran; 12-03-2014 at 23:01.

  5. #5

    Default

    147 1.9 JTD, да бе аз забравих най-важното. Мисля тези дни да мина през Сервиза на Румен. Гледам, че има хубави отзиви, а и ми е наблизо. И ще му кажа на човека и мненията от по горе, да ги има предвит. Ще пиша после, ако има развитие.

    Иначе след смяна на горна помпа на съединителя, която се намира зад педала, долния работен цилиндър върху ск. кутия и промивка, педала спря да потъва.

    Това мисля, че го бях чел тук във форума, за долния цилиндър. Ама нали си нямам идея къде е и как изглежда. И в сервиза им казвам, "долен цилиндър четох, че може да е проблема, някъде под акумулатора". Търсиха, търсиха и ми казаха, че няма такова :Д
    Last edited by wise; 13-03-2014 at 01:07.

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by wise View Post
    147 1.9 JTD, да бе аз забравих най-важното. Мисля тези дни да мина през Сервиза на Румен. Гледам, че има хубави отзиви, а и ми е наблизо. И ще му кажа на човека и мненията от по горе, да ги има предвит. Ще пиша после, ако има развитие.




    Това мисля, че го бях чел тук във форума, за долния цилиндър. Ама нали си нямам идея къде е и как изглежда. И в сервиза им казвам, "долен цилиндър четох, че може да е проблема, някъде под акумулатора". Търсиха, търсиха и ми казаха, че няма такова :Д
    Възможно е, защото има някой 147-ци които са с лагер-помпа която се намира вътре при съединителя!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •