Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Няма мощност

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by krisshousee View Post
    ще пробвам на бензина но и на него ми забива мислиш че ако покарам известно време на бензин ще се оправи ?
    Прочети този пост и ще разбереш, каква е логиката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    започва да се пристрастява krisshousee's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    61

    Default

    Благодаря ти колега наистина ще пробвам това което е написано по темата
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 Hp

  3. #18
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by krisshousee View Post
    значи мислиш че тези трептения идват и от него и от ламда сонда аз все си мисля че трептенията може да идват и от дюзите от както съм я купил не съм ги почиствал на вана за това си мисля че е така ! но за алтернатора дали 40 лв за втора ръка или рециклиране май наистина по добрия вариант е рециклиране а въпроса е работата горе долу сигурно ще е 100тина лева демонтаж - монтаж
    Да за труд ми казаха около 100 лв.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вземи един прост мултимер (волтметър) и премери напрежението на акумулатора когато моторът работи и са пуснати фаровете. Ако напрежението е над 13,5 волта не мисли на този етап за алтернатора, като възможна причина за проблема. Покарай няколко дена САМО на бензин (проблем с газовата ти уредба може да е причина за прекъсването). Ако проблемът продължава, обърни внимание на свещи, бобини, кабели, ламбда сонда.....
    Мерих го, напрежението е 12,8 V и при включване на консуматор започва да пада.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колега, не знам дали ти прекъсва от това, даже се съмнявам но ако алтернатора зарежда 12.8v без консуматори със сигурност алтернатора е за ремонт или проблем с кабелите, най добре я карай на сервиз да я видят. Ако ти трябва алтернатор втора употреба, имам от 1.8тс а и в раздела продава има много

  5. #20
    започва да се пристрастява krisshousee's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    61

    Default

    При мен всичко е ок натоварен на max и алтернатора и акумулатора са ми добре днес проверих сипах и бензин да пробвам на колегата метода който каза ще видим дали ще се оправи но за сега пак е бавна и забива муцуната и сега си мисля вече за свещите мисля малко бензин и да ги топна да ги изчистя но и си пали от раз много сложна работа стана и грам не мога да разбера причината но ламбда сонда не съм сменял от както съм я взел
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 Hp

  6. #21
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    От прецакана ламбда не ми е забивала муцуната, просто беше мъртва. Виж си запалителната система - свещи, кабели и бобини. Успех!

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Варна
    Posts
    70

    Default

    Аз имах същия проблем и се оказа скъсан въздуховод след дебитомера.
    AR 156 1.8 TS + LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •