Results 1 to 5 of 5

Thread: Могат ли да се сменят бутоните на дръжките на вратите?

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Могат ли да се сменят бутоните на дръжките на вратите?

    Здравейте,
    интересува ме дали могат да се сменят само бутоните на дръжките на предните врати, и дали ключалките вървят с тях.Преди доста време се бях качил до вкъщи забрявяки да махна панела на сд-ти и като слязох някой беше се опитвал да превърти бутона на пасажерската врата , явно стискайки го с нещо.Сега при натискане много често остава натиснат и трябва да го вадя с ключа.Тази сутрин заварих и шофьорската стискана по същиат начин, като не знам дали са били някои наркомани, или някой е искал да я краде.Надявам се , че не е второто защото няма как да я предпазя ако са я нарочили.
    Last edited by stu; 09-03-2014 at 20:11.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Споко, стари са ни колите, не се крадат. Пък и АЛФА се краде в изключително редки случаи. Виж, същият проблем имах аз, допреди 2 часа. След поредната мивка ми хлътна бутончето и периодично вадех ключа както тебе да го извадя. От седмица на всяко отваряне се получаваше. От вчера и на пасажерската врата. Това без никой да го тормози. Като се замисля, при отварянето се чува нещо като хрускане. Най-вероятно има вътре песъчинки/прах, който го задържа и няма 'олио', което да го накра да се 'лъзга' . Този проблем отшумява когато е сухо навън, но в сев България последно не беше мокро през Ануари.
    И този следобед се реших да оправя проблема. Като го намасля стабилно с ВД-40. При натиснато положение пръсках вътре и натисках отново, изваждах го, пак пръсках. Така докато не се изваждаше само, както си му е реда. Това ми отне около 20 мин за двете врати. Смазах и механизмите във вратата на всичките врати. Надявам се проблема да е отстраним при теб по същият начин.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    При мен си личи ,че са смачкани с нещо!Имам радардетектор, който бях монтирал на сенника за да не се вижда, тъй като не го свалям и може да са видяли него.И на мен не ми се вярва някой да тръгне да я краде.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    При мен си личи ,че са смачкани с нещо!Имам радардетектор, който бях монтирал на сенника за да не се вижда, тъй като не го свалям и може да са видяли него.И на мен не ми се вярва някой да тръгне да я краде.
    Това с Cobra-та обяснява всичко. На наркота-та, им светват очите от такива нещица.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Не е Кобра а Белтроникс!Сега го свалих за известно време.
    Last edited by stu; 11-03-2014 at 23:39.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •