Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 86 of 86

Thread: Термостат 1.9JTD 16v 140 HP

  1. #76
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ще има ли разлика ако се спускаш или оставиш колата да работи на място. И в дватао случая приемаме, че не се подава газ. Значи ако работи на място двигателя пак трябва да се охлади все едно се спускаш, в този случай изключваш радиатора като източник на охлаждане. Да падне температурата с 15 градуса ми се струва допустимо при включено парно на макс. Но не и с 40 градуса. И дали падат градусите когато парното си работи на ниски обороти или е изключено.
    Ако се спускаш и си на скорост горивоподаване няма, при обороти над 1300 - 1500, не съм сигурен за точния брой. На място, може и малко, но си гори....
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #77

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Ако се спускаш и си на скорост горивоподаване няма, при обороти над 1300 - 1500, не съм сигурен за точния брой. На място, може и малко, но си гори....
    Това не означава, че двигателя е студен. По нагоре съм споменал каква е температурата само при сгъстяване на въздух в цилиндрите. А и никой не се спуска без въобще да подава газ, винаги има места където натискаш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #78
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това не означава, че двигателя е студен. По нагоре съм споменал каква е температурата само при сгъстяване на въздух в цилиндрите. А и никой не се спуска без въобще да подава газ, винаги има места където натискаш.
    Очевидно само топлината, която се получава от сгъстяването на въздуха не е достатъчна за да компенсира тази, която се консумира за отоплението на купето при ниска околна температура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Очевидно само топлината, която се получава от сгъстяването на въздуха не е достатъчна за да компенсира тази, която се консумира за отоплението на купето при ниска околна температура.
    Предполагам въпрос на сметки и сравнение.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #80
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Предполагам въпрос на сметки и сравнение.
    Абсолютно. Енергиен баланс.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #81
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Тази тема стана като турски сериал
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  7. #82
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Чудя се как пишат хора който не са с тоя двигател и заблуждават всички. Днес си направих опит с ФЕС какво показва като му пуснах обороти, температура на двигателя, температура на въздуха, скорост, желано и реално налягане и количество гориво. В първия файл паля колата при 4 гр. температура и се вижда как плавно си загрява до 72 гр. като карам извънградско - изкачване. Във втория вече имам изкачване и повече спускане, но температурата си стой между 75 и 80 градуса. При спусканията се вижда как горивото е 0, но колата не изстива. Третия файл е след 30 мин. престой и колата си загрява пак до към 80 гр. , пак имам спускане и след това магистрала със 120 до 146 км. скорост. През цялото време съм на парно на 24 градуса на ниска степен. Термостата е нов от Рено и мисля, че отваря на 83 градуса. Това са показанията от ФЕС, а уреда ми показва чертата между 50 и 90 като загрее колата и 50-60 при спускането - явно не показва вярно.
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  8. #83
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Всеки дизел изстива на спускане.
    Всяко жтд изстива на място само от парното при темп. от -10 градуса.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #84
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ще има ли разлика ако се спускаш или оставиш колата да работи на място. И в дватао случая приемаме, че не се подава газ. Значи ако работи на място двигателя пак трябва да се охлади все едно се спускаш, в този случай изключваш радиатора като източник на охлаждане. Да падне температурата с 15 градуса ми се струва допустимо при включено парно на макс. Но не и с 40 градуса. И дали падат градусите когато парното си работи на ниски обороти или е изключено.
    УЖАСССССССС!!!

    ТИ СИ НЕГРАМОТЕН!!!!!!!




    Докато колата ти работи и седиш на едно място, извади си главата през прозореца с отворени очи и постой така.


    После тръгни да се караш колата вдигни 80км.ч. отвори си прозореца и пак си извади главата на вън и стой с отворени очи.



    После бъди така добър да ни споделиш дали е имало някаква РАЗЛИКА!!!



    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #85

    Default

    С какво се занимаваш все пак и какво е образованието ти та си толкова грамотен?
    Като ти чета темите няма написано нищо смислено или полезно.
    Примера ти е доста тъп, двигателя се обтича минимално от насрещният въздух, за да се преохлади.
    Това, че можеш да си включиш лаптопа в колата и използваш съмнителен вероятно софтуер не означава че
    разбираш от коли.
    Мога да приема смешните ти.твърдения единствено, ако ги подкрепиш с подходящи изчисления и графики, но мисля че не ти стигат знания за това.
    Last edited by lordliness; 09-03-2014 at 10:48.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #86
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    С какво се занимаваш все пак и какво е образованието ти та си толкова грамотен?
    Като ти чета темите няма написано нищо смислено или полезно.
    Примера ти е доста тъп, двигателя се обтича минимално от насрещният въздух, за да се преохлади.
    Това, че можеш да си включиш лаптопа в колата и използваш съмнителен вероятно софтуер не означава че
    разбираш от коли.
    Мога да приема смешните ти.твърдения единствено, ако ги подкрепиш с подходящи изчисления и графики, но мисля че не ти стигат знания за това.
    С нищо ни сЪ зЪнимавЪм!
    Образование Немам!

    Кола даже неам....

    На такива кат теб и от НАСА да им го обяснят и докажат с графики и формули, па нема да са съгласни!!!


    На инат кат твоя се крепи нашата държава!
    За тва сме по-по-най!!!

    Дано само да не си некъФффф шеф некъде и да ръководиш екип....... Амин!!!



    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •