Results 1 to 12 of 12

Thread: Алфа Ромео 156 1.9 жтд 2004г. - Алтернатор

  1. #1

    Exclamation Алфа Ромео 156 1.9 жтд 2004г. - Алтернатор

    Здравйте на всички , убих се от ровене , но така и не можах да намеря нужната ми информация ...

    Може ли някой да ми каже как точно се сваля алтернатора на Алфа Ромео 156 1.9 жтд 2004 година 6 скорости...
    Благодаря предварително , ако има и снимки ще е най-добре...

    Проблема е ,че явно алтернатора не зарежда , на таблото свети лампата на акомулатора , обортомера не работи , дисплея на борд компютъра също и не може да запали.

    При подаване на ток пали веднага , всичко светва , но в момента в който се махнат кабелите , колата изгасва !!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    67

    Default

    Някои си играят да свалят носачи полуоски и какво ли още не за да го измъкнат отдолу.
    Аз съм виждал да се вади и отгоре, само че трябва да махнеш горивния филтер заедно със стоиката му от копето както и да мръднеш всички мъркучи които ти пречат. До колкото съм гледал свалянето е доста тегаво а в момента времето няма да ти го позволи ако си на полеви условия, но все пак - късмет

  3. #3

    Default

    Мммм лошоо.... ще изчакам поне дъжда да спре и ще се заема... ако някой има полезен съвет..... чета внимателно

  4. #4
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    за 30 лева свалиха и оправиха алтернатора на един приятел. едва ли си струва да се дупиш за 30 лева.
    JTDm 170+

  5. #5
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Вади се отгоре!
    Не е много трудно!
    Щом питаш и имаш желание ще се оправиш.....
    Поогледай какво ти пречи отгоре, махни го и ще имаш достъп!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Генератора се вади отгоре най-лесно,както казва колегата,наскоро го правих това упражнение

  7. #7

    Default

    Аз сам ще си го извадя , но не съм имал досег с такъв двигател до сега , че до сега съм карал АР 145 боксер , и там нещата са елементарни , но на дизела ми се струва по-сложно затова искам мнение ,че да не направя някоя грешка!
    Имам си гараж имам си всичко и ден и два да ми отнеме , не е проблем

  8. #8
    Младши алфист Giulietta_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    13

    Default

    На нашата 156-ца 1.8 правихме тази манипулация миналия ден и вадихме всмукателните колектори и го вадихме отгоре, но при теб е по-различно...
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 150 ex...

    Alfa Romeo 156 1.8 T.S.

  9. #9

    Default

    Днес си прибрах колата в гаража , оглеждах , оглеждах.... и по всичко личи ,че алтернатора ще се вади отдолу....

    Отгоре има 10000 неща за разглобяване и няма да стане , отдолу всичко се гледа и май ще стане от там. Имам само 1 въпрос :

    Тоя алтернатор нетрябва ли да има някаква кутия или нещо от тоя род дето да го пази от водата , която може да има по пътищата ?!?!?

    Доста надолу ми се вижда , а и няма какво да го пази...

    Иначе колата върви на поразия... Сложих и 4 литра дизел , колкото да си я прибера до нас и по борд компа показа ,че ще карам 65 км градско. Иначе моментния и средния разход при спокойно каране се въртеше около 8л/100...

  10. #10
    Младши алфист Giulietta_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Габрово
    Posts
    13

    Default

    Няма никаква кутия да го предпазва, наистина е доста ниско ама явно не му пречи.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 150 ex...

    Alfa Romeo 156 1.8 T.S.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Giulietta_ View Post
    Няма никаква кутия да го предпазва, наистина е доста ниско ама явно не му пречи.
    Това е наистина много кофти , дано да няма проблеми !!
    Колкото до алтернатора , както споменах , ще се вади отдолу ! Отгоре просто няма шанс , има 1000 неща за разглобяване и не си заслужава усилието.

    Самото откачане на алтернатора стана сравнително лесно , но просто няма от къде да се извади , за което ще се наложи да се вади гума и полуоска . Хубавото е ,че ще си оправя и единия шарнир

    П.п Може ли тук да помоля , някой да ми помогне с намиране на мануал за колата , както и коя лампа на таблото за какво е точно , и коя функция на борд пс-то за какво е точно , понже сега е на френски език и искам да си го направя на английски !!!

  12. #12

    Default

    Оправих се с всички проблеми

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •