Results 1 to 3 of 3

Thread: Ремонт на кори врати на 156.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Ремонт на кори врати на 156.

    Значи в един момент платнените тапети на корите на вратите на моята белисима се оказаха отлепени.Реших да залепя плата.Обаче - тцъ.Отдолу има някаква пяна или дунапрен който е се е разложил и се разпада на прах.Не държи лепило по тая причина.Освен това явно са правени на някаква преса понеже плата не можа да се изпъне до края, еле пък сгъвките съвсем не могат да се докарат.Трябва да се прави някакво приспособление и да се притисне.След като не можах да намеря подходящи и запазени/благодаря на двама-трима колеги които продават части, направиха всичко възможно да ми угодят/, реших да взема нещата в свои ръце.Свалих въпросните тапети от корите/с помощта на нож, това ми беше под ръка.Тапетите са споени за корите не са на щипки/ и ги почистих със телена четка от остатъците от пяната или каквото е там.Става лесно.После си взех плат за тапицерии за автомобили и липило.Разкроява се плата и корите се намазват с лепилото тънко.За това лепило от магазина ми казаха че не се изчаква да "дръпне".Плата не се маже с лепило само тапетите.После го залепих към тапетите.Този плат който съм използвал няма подложка от дунапрен и може да се притисне.Ако обаче плата е с подложка, например плат за тавани, то той също не се маже с лепило и не се притска защото лепилото прониква през дунапрена стига до плата и ефекта е ямички от пръстите.Леко се заглажда с длан, ЛЕКО.Обръщат се и се намазват от вътрешната страна по края колкото да залепне подгъва.Тук обаче се оказа че е по удачно да се изчака една цигара време.Който не пуши и не знае колко е една цигара време да извика некой приятел/ не приятелка че ще отърве лепилото/ пушач.Оставят се поне 12 часа да съхнат макар че след 2 часа може да се монтират.Аз ги залепих обратно на местата им със силикон.На мястото на "точковите спойки" истисках достатъчно силикон, горе-долу колкото едър лешник.ТОва забравих да го снимам.След което притиснах новите тапети по местата им.Те и без силикон си стоят, ма добре е да се изчака час-два-три да не вземат за беля да паднат от отваряне и затваряне на врати.Получи се леко вълнообразен ефект.Отначало ми изглеждаше отчайващо но крайния резултат ми хареса.а, Същото и с панелчетата на средната колона и тях не снимах.Не се вади колоната, изчекват се с нещо тънко, по як нож, като се подбръкне под тях.И те са запоени.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимки0623.jpg   Снимки0624.jpg   Снимки0625.jpg   Снимки0626.jpg   Снимки0627.jpg  

    Снимки0628.jpg   Снимки0632.jpg  
    Last edited by dimitar_vd62; 02-03-2014 at 18:44.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    На вратата изглежда много добре. Браво.
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Имам същият проблем,мисля че си се справил страхотно.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •