Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: смукателен колектор Алфа 156 2.4 жтд

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default смукателен колектор Алфа 156 2.4 жтд

    Здравеите колеги днес махнах маркуча които излиза от кулера и влиза в колектора бръкнах със една отверка и имаше мн голям слои със сажди и масалце. Мисла да махна кулера и колектора със един приятел които разбира и да ги почистим като хората вапроса ми е можели да обуркаме нешо при махането на колектора и при слагането че то си е малко сложничко не е толкова лесно. После мисла да хода във някои от трите сервиза които ги има тук във форума това са лисан сербиз , вантотрейд,и екстрийм сербиз да ми направат една диагностика кто хората. Че колицата от 2500 оборота на горе не откъсва да варви и ме дразни мн.Ако може някои да помогне какво точно да права и каде да отида дал съм мн пари от тази кола и не искам да я продавам по добре да дам оше някои лев и да си я карам

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Мога да кажа за кулера. Зор е работата, на кофти място е. Сваля се бронята за да стигнеш до него. Иначе самото сваляне не е нищо особено. Измий го доколкото можеш с обезмаслител. Внимавайте с водоструйки и пр. да не изпокривите ламелите му. Със сигурност след почистването му ще има положителен ефект.

    А ако затапиш ЕГР-а ще намалеят и саждите в колектора.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колега аз да питам тоя егер какво Върши и ако се запуши няма ли последствия Отрицателни?

    Каква му е идеята?

    Колегата автор на темата да ме извини!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #4

    Default

    И аз му се каня на този ЕГР като ще плащам данък 200 лева със двигател евро 3 по добре е хич да го няма да не тормози колата поне.
    Та някой да каже как се премахва това чудо и какви са процедурите,може да качите и някоя снимка да го видим как изглежда затапено.Но все си мисля че компа ще изреве на умряло ако не работи правилно ЕГР а.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default здр

    Колеги аз съм дал мн пари по моита 156-ца и мн се дразна вече и мисла да я карам докато не издъхне и после като почти сяка италанка на части.мисла да исчиста кулера и колектора и това е няма да барам по нея повече минавам на голф 4 1.8 125 коня златен мотор имам двама приятели със такива и казват че това е колата.Един от тях от както я е зел само едно обслужване е направил и вече трисе хилади км нишо не е барнал да прави. Не че са лоши и италанските коли но само се чупат а частите са некви космически цени се едно некараш алфа ромео а ферари

  6. #6

    Default

    Карал съм Голф и мога да кажа че в сравнение с Алфата е като да сравняваш каруца и файтон и такова ускорение и тяга от Голфа надали ще ги получиш,говоря за дизеловите за бензина не знам как е.Преди години се возихме 5 човека в една Алфетка не знам точно кой модел беше със 2.4 дизел колата беше пред разпадане от старост но на 5 скорост като смачкаше газта и имах чувството че съм залепен за седалката и БМВ съм карал 325 дизел 150 коня,а моята е 140 и тягата е много по голяма не знам на какво се дължи това,ама знам че Голф няма да си взема никога.Като я карам градско десния крак не смея да го мърдам щото отлепя за секунди и съм само за радарче.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default

    Колега недеи така един приятел преди 1 седмица си купи голф 4 1.9 тди и да ти кажа не е каруца може да не варви колкото алфа ромео 156 2.4 жтд но пак е 100 пъти по здрава кола и мен мн ме искефи как си варви голфчето и турбото се чува мн гот . Аз минавам на бензин малко мисла да зимам едно бмв е46 2.0 150 коня екстра ми е стига със тоя дизел малко промени да направим

  8. #8

    Default

    Да,може като окачване само да са по здрави,но съм сигурен че ще гори колкото моята извън града.
    А и ти сравняваш Голф 4 със Алфа 156,а нека ги сравним със 159/200 коня със голф който искаш модел от същата година
    Не се сърди на твоята количка ами на собственика дето я е карал преди тебе,ако е поддържана както си му е реда надали ще имаш мерак за голфче.
    Last edited by RomeoJTD; 26-02-2014 at 14:41.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default здр

    Предишниа сопственик от които я купих даже мога да кажа че хич не я е подържал както трябва като я гледах само вика сменилсам това това това и като я зех и отидох тук при маистора ае дачик за високо налагане ае ремаци ае ролки аиде оптегача на пистовиа ремак ремонт на помпата за високо налагане смяна на горни долни носачи и биалетки.и отидоха 2 бона и кво сега неше да варви постояно има нешо дето треа да се прави за кво ми е таиа кола

  10. #10

    Default

    Прав си, то жена и кола е на късмет.
    И аз като я взех до сега съм дал около 350 лв за разни нещица и предстои още да давам но втората употреба е винаги така.Колата е необходимост и удоволствие което се заплаща.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by iliqn_24jtd View Post
    Предишниа сопственик от които я купих даже мога да кажа че хич не я е подържал както трябва като я гледах само вика сменилсам това това това и като я зех и отидох тук при маистора ае дачик за високо налагане ае ремаци ае ролки аиде оптегача на пистовиа ремак ремонт на помпата за високо налагане смяна на горни долни носачи и биалетки.и отидоха 2 бона и кво сега неше да варви постояно има нешо дето треа да се прави за кво ми е таиа кола
    Ти земи да одиш при селскио даскал да ти налее малко буквичките че майка плаче грамофон свири.
    После оди до съседното село за малко уроци по кълване на клавиатура.
    Иначе голфа е жестока кола
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Тази тема трябва да се закачи като важна и да посреща всички нови потрбители на Форума! Нека да има нещо, което да ги предупреждава къде влизат. Тя е и показател докъде се е изродил този форум.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default здр

    Колеги аиде стига сме спорили тука за голфове нз си кво и така на там. Аз мисла сега слет почистването на кулера и колектора да свала и турбината да я занеса за почистване и да затапа ЕГР-то дано се оправи да варви.Ако може някои само да ми каже колко струва едно почистване на турбината

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Все пак не е лошо да кажеш с кой мотор ти е колата
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default zdr

    Алфа 156 2.4 136 коня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •