Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Да се похваля - имам си нова Алфичка! ;)

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default Да се похваля - имам си нова Алфичка! ;)

    Вчера се върнах от Германия с нова красавица. Понеже не ми достигнаха пари за JTD си взех едно туин спаркче, догодина може и JTD Ще я снимам да ви я покажа каква е арна, 1.6 TS e двигателя, 99 година, червена - цвят Rosso, всички екстри, нови гуми, нови дискове и накладки, абс, нова генерация, спортно окачване Кони, запазен салон, автоматичен климатик, лети джанти оригиналните на Алфа 15-ски, новите брони и интериор. Нямах проблеми навръщане освен един силно виещ лагер на главина отпред но успях да се върна безаварийно. Много добро поведение на пътя с спортното окачване, стабилност в завоите но за сметка на малко по твърдата возия по софийските дупки. За сега няма проблеми освен че свети лампата за airbag-а на таблото и виещия лагер, но скоро ще го оправя! От какво може да свети лампичката? Имам и проблема който видях в една тема подалу със скоростия лост. Не се връща в първоначална позиция! Като го движа надясно се връща, но като го мръдна към 1-ва и 2-ра не се връща а си седи отляво и е малко изнерящо при градско, имате ли идея какво може да е? Още обмислям въпроса да в пусна за продажба за да събера пари за JTD, или пък да сложа газов инжекцион и да си се возя с нея! Имате ли идея колко парички ще ми излезе газовия инжекцион, къде има добър газаджия и какъв разход ще даде с него!? Сега навръщане сметнах среден разход 6.4 със средна скорост около 110 км/ч!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default газов инжекцион

    Виж тук може да проявиш интерес:http://www.bsm-bg.com/
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    И ако цени имаше.....
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    За цени ето малко инфо което пуснах в тунинг.бг:

    Снощи се върнах от Герминя и сега ще ви кажа всички необходими такси за внос на автомобил:
    120 евро номера и застаховка (75 евро защаховка и номера и 45 такса. Може и повече да е зависи къде ги направите )
    150 евро бензин(тва си зависи от колата вече, аз минах към 1800км)
    40 евро ферибот (има такса за влизане 8 евро и 24 ми взеха за ферибота за 2ма човека, 5 за подкуп че трябваше да чакам иначе 5 часа)
    25 евро - 7-10 евро горе долу са винетките навсякъде, минах през чехия Словакия, Унгария и Румния, като в румния не съм купувал винетка.

    Ако купите а кажем кола за 1000 евро до БГ ще ви излезе + 335 евро
    Ако няма TUV мисля че е 100 евро, но по добре купете със, понеже ще сте сигурни че минала прегледа а там критерийте нямат нищо общо с тук! Мойта например е с 4 нови дискови спирачки и накладки, нови зимни,гуми, гърне и т.н.

    Това е за сега, още не съм минал в КАТ, утре или други ден ще мина, а там нямам представа колко ще се изтърса.
    Ето и маршрута: тръгнах от Zwickau понеже там си намерих колата по обява, минах през Дрезден, Прага, Бруно,Братислава, Будапеща, Зегет, Тимишора, Калфат, от там ферибота, Видин, Монтана, София. Това беше маршрута сам си го избрах но повече никога няма да мина през Румъния, няма по циганска страна, те просто не магистрала, а изобщо път нямаха! По добре през Сърбия, така ще направа следващия път, а и спестяваш 40 евро за скапания ферибот. В Берлин колте са скъшички, горе долу като тук вървят затова трябва от някое по забутано място да търсите, но транспорта е скъп (дадох 110 евро за 2 билета за влак до Zwikcau) Иначе има избор стига да има кой да ви помага и да ви разкарва натам насам. Чичо ми понеже се занимава с това и знаеше по големите авто маркети, които са горе долу като горубляне но са 3-4 в Берлин. Аз лично си купих кола от човек, понеже не е карана в Италия, а си е купена нова от Германия. По пътя трудно може да се объркаш, перкаш си с 120 и до теб те задминават с 200 постоянно хихи! Само не минавайте през Румъния, може и да ви оберат по пътя само цигани има там, мама им мръсна, незнам как са влезнали в ЕС!
    Аз си напазарувах една Алфичка 145, 1.6 TS, 120hp, 99' с новите брони и табло, с всички екстри, спортно окачване на приемлива цена! Не ми достигнаха за JTD понеже дори и там диселите са скъпички! Сега се чудя да и сложа газова и да си я карам понеже е много арна или да я пусна за продаване, но още не съм взел решение. Това от мен дано съм ви помогнал. Между другото има едно Браво за продаване, чака да бъде докарано до БГ, 1.4 моторо няма си климатик, но е запазено. Някой ако му трябва да пише , за цената ще се разберем, чакам снимки да ми пратят!
    А иначе мерси за сайта ама немога да отворя цените!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  5. #5

    Default

    Честито :P
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    280

    Default

    Честито и безаварийно
    Alfa Romeo 146 1400 L MEDIO 16V TS '00 - Бивша

    Чат за съфорумци: http://clubalfaromeo.walker-bg.info/

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Дай някоя снимка бре па и нещо имаш да ми връщаш май
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Е сори Mury все забравамза тоя датчик, но е в мене де, спокойно ако ти потрябва казвай. А снимки нямам оше днеска свърших с регистрацията и каското. 2 дена съм висял в КАТ и не искаха да ме пуснат, беха се заяли нещо, добре че имам познат иначе колата отиваше към конфискуваните коли хаха! За малко се размина, а и днеска пак имаше проблеми с номерата и ми дадоха само временен талон, да ч проучвали! Ще я щракна тия дни да ви я покажа каква е красавица!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  9. #9
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default цената на газовия инжекцион

    Колега около Коледа ми я монтираха и всичко за 990лв + 100 000км.гаранция-нещо фамозно без разлика във вървежа!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Понеже не я бях снимал досега убавицата ето малко снимки, малко е мръсна ама тука при нас дори туко що да е измита пак се напрашава. Доста е нисичка понеже е с спортно окачване, така си я купих, джантите съм ги лъснал че бяха пожълтяли и сега са като нови:
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  11. #11
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    МММММ, тя много арна бе! И е същта като на Вальо със старите му джанти.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #12
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Чудна е
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Мерси, мерси колеги и на мен много си ми харесва, малко като каручка вози с това окачване но пък управлението е уникално. Тези снимки са с телефон и е мръсна, като я лъсна ще и направя една по хубава фото сесийка!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  14. #14
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Само безавариини със хубавицата. Да си я гледаш и да си я тачиш
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  15. #15

    Default

    одобрявам
    Lexus IS200

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •