Results 1 to 14 of 14

Thread: Височина на пружините?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default Височина на пружините?

    Някой знае ли каква е височината на стандартните предни пружини на 156,за да ги сравня с моите Айбах,които мисля да разкарам?

  2. #2
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Това върши ли ти работа ?

  3. #3
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Като цифри не помня точно но мисля,че стандартните в свободно състояние предни бяха 35см а задните 34 а спортните апех с които ги сравнявах бяха предни 28см а задните 29см. Но не гарантирам.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #4
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Не е ли по-важно в свито състояние колко ще са? Все пак, за да разбереш колко ще ти смъкнат колата трябва да са под товар.
    156 Sportwagon 02'

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default


    Toва е реалната разлика измерено на прага под шофьорската врата.
    Имам 2 комплекта айбах про кит , някой ако търси

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Моите са черния Айбах,не знам колко са високи.Питам,защото искам да сложа на 2,4 стандартни предни пружини от бензин,а пък не знам дали няма да се вирне,в сравнение със сегашните ми.

  7. #7
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    от бензин пружините не са ли по меки от колкото 2.4? Това с каква цел искаш да го правиш да ти е по висока колата ли?

  8. #8
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Моите са черния Айбах,не знам колко са високи.Питам,защото искам да сложа на 2,4 стандартни предни пружини от бензин,а пък не знам дали няма да се вирне,в сравнение със сегашните ми.
    Сложи ги ,и минаваш в клуб търся картер.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    чак пък толкова ли ще легне?

    ---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

    Правя го за по-мека возия

  10. #10
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    чак пък толкова ли ще легне?

    ---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

    Правя го за по-мека возия
    И ляга и става прекалено мека.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #11
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    чак пък толкова ли ще легне?

    ---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

    Правя го за по-мека возия
    Колега ако ти е за мека пружина взимаш оригинални от 2.4 щом твоята е такава и колата заспива! Оригиналната пружина колата е хем висока, хем мека возия. Ейбаха си е спортна пружина твоята алфа предполагам се води с всички екстри distinctive щом е с черните ейбах?

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Да,Distinctive е.Мисълта ми е,че с оригинални от 2,4 ще се вирне отпред,защото задните пружини ги оставям както са,за да избегна това,ще сложа от бензин,хем да не стане висока,хем да омекне возията.Както и да е,поръчах ги вече.Утре ще пиша за резултата.

  13. #13

    Default

    Колега,ще ме извиниш,но това което си решил да правиш не отговаря на никакъв смисъл и на още повече никаква логика.Или си намери стандартни пружини от 2.4 комплект 4бр и колата заспива или не пипай нищо.Ако свалиш твоите четирите,ще ги продадеш за нула време.....тия пружини се търсят.А стокови обикновени има колкото щеш.

    Ако направиш това което си решил,колата ще има същата височина и ще ринеш фасовете при най-малката неравност.

    Но все пак ти си решаваш.Успех

    пс..Сори,не видях,че вече си поръчал и всичко е задействано
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Малко ъпдейт на темата-сложих пружините и амортисьорите,колата легна около 1.5-2см,возията е точно както искам,дребните насечени неравности с остър ръб(пукнатини по асфалта например),ги взима без досадното тръскане,в същото време е достатъчно стегнато окачването.Единствения минус е при по-агресивно каране по лоша настилка,амортисьорите не удържат навреме предницата и се получава едно "потъване" за кратко,колата все едно "плува" за малко.Абе колата стана много добра возия за нормално каране,предната ми кола Бмв 528 возеше горе долу по същия начин.

    ---------- Post added at 09:28 ---------- Previous post was at 09:25 ----------

    Понеже имам запитвания за пружините,които свалих,мога да постна ВИН-а тук и някой по-наясно да провери колата с какво окачване е оригинално,понеже пружините са с олюпена боя и не виждам никъде надписи каква марка са.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •