Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: уплътняване и нещо друго......

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default уплътняване и нещо друго......

    Колеги имам 2 въпроса, ако можете да ми помогнете..

    1. Да се е случвало на някой ??? Не са ми уплътнени хубаво пластмасовите "плочки" , на които са хванати страничните огледала и влиза вода. Водата изтича от долния край и образува едни гадни следи по боята на вратата. Въпроса е с какво мога да уплътня "плочките" и дали чертите могат да се оправят само с пастиране... Колата явно дълго е била така , защото като се погледне и чертите се вижда ( предната врата на снимката)..Мерси предварително

    2. Това е по скоро информативно питане - може ли да се надгражда или се сменя направо климатик с климатроник ???
    Alfa Romeo 146 ti

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    По първия въпрос според мен няма как да се оправи даже не дълъг път ще ти влиза вътре водата на моята е така разбрах кат ходих да Варна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    По първия въпрос според мен няма как да се оправи даже не дълъг път ще ти влиза вътре водата на моята е така разбрах кат ходих да Варна

    Ако имаш предвид в купето, това хич не ме радва , но пък тук при дъждовно време не е имало такъв проблем (в София)...
    на твойта новата ли имаш този проблем, и дали това е някъф общ дефект на тези ???
    С некъф силикон или лепило....Мисля да питам на Вагон ресторанта, където правят стъкла, ма не ми остава време да отида до там... и решихпърво тук да се пробвам..
    Alfa Romeo 146 ti

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    268

    Default

    Quote Originally Posted by akula
    Quote Originally Posted by Mury
    По първия въпрос според мен няма как да се оправи даже не дълъг път ще ти влиза вътре водата на моята е така разбрах кат ходих да Варна

    Ако имаш предвид в купето, това хич не ме радва , но пък тук при дъждовно време не е имало такъв проблем (в София)...
    на твойта новата ли имаш този проблем, и дали това е някъф общ дефект на тези ???
    С некъф силикон или лепило....Мисля да питам на Вагон ресторанта, където правят стъкла, ма не ми остава време да отида до там... и решихпърво тук да се пробвам..
    Питайте Бобо колко се мъчихме над мойто огледало - то не беха рапидки, силикони, поксиполи..... и пак си влизаше вода от колоната при мен накрая свалихме кората на вратата, сложих найлон откъм страната на колоната и престана да влиза вода вътре - всичко се изтича на долу през дупките на вратата Това е решението да не влиза вътре вода

    Alfa 145 1.3 boxer, 96 godina-"Бах, мама му, тая имала чип":каза бате БОБО
    Fiat Bravo 1.6 1997
    Fiat COUPE 2.0 16V

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    При мен не влиза вода вътре ( поне за сега , дано не се случи ), ама това е една голема гадост....... а поне с пастиране ше махна ли онез гадости от вратите????
    Alfa Romeo 146 ti

  6. #6

    Default

    И при мен се появяват такива следи след дъжд, но ако не се лъжа само от лявата страна
    Даже след проливен дъжд и като постои малко колата... първите две-три сваляния и качвания на левия прозорец са много мъчителни, т. е. с моя помощ и след това се оправя и може би това е причината, а не се бях замислял, че оттам е възможно да влиза вода.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    При мен само на дълъг път а и се появяват 3-4 капки на самата кора под пищялката
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    И при мен се появяват такива следи след дъжд, но ако не се лъжа само от лявата страна
    Даже след проливен дъжд и като постои малко колата... първите две-три сваляния и качвания на левия прозорец са много мъчителни, т. е. с моя помощ и след това се оправя и може би това е причината, а не се бях замислял, че оттам е възможно да влиза вода.
    Някакво меко уплътнение му е майката иначе като стегнеш яко оледалото и джама се движи бавно,ако е по хлабаво стъклото си се движи,но огледалото пропуска вода или дрънчи... пу да го еВа

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  9. #9
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Петната ще излязат с пастиране,защото това са просто отлагания на повърхността на лака
    Има една шлайф паста на SONAX бяла тубичка с червен етикет

    SONAX Abrasive Paste http://automaniasliven.hit.bg/sonax.html

    Перфектна е за ръчно полиране на драскотини и отлагания и най-хубавото е че не можеш да си скапеш боята,даже и да искаш
    Струва 5 лв
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    под пласмасовата стойка са изрезва мокропореста гума, черна е и е много мека, но е влагонетропусклива, аз си смених моето уплътнение, даже и като свалих стойката, старото уплътнение пак е било такова оригинално, ама се е сплескало и уронило, не ми пропуска вода и не се утича мръсотия по вратата вече 5 месеца
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Много мерси за последните две съветчета...


    А по второто въпрос никой ли не е правил тази интервенция ????
    Alfa Romeo 146 ti

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Трябва да се сменя всичко но то при алфа не е точно климатроник а електронен климатик което според мен е безмислено да се сменя,карай си с климатика и тва е
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by akula
    Много мерси за последните две съветчета...


    А по второто въпрос никой ли не е правил тази интервенция ????
    Дай да разменим колите, тъкмо аз ще се кефя на бегачка, а ти на климатроник /автоматичен климатик/
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  14. #14
    Запален алфист allberti's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    137

    Default

    За огледалата! Като видях темата проверих и моите.И те бяха отлепени.Вътре наистина има пореста гума с двоино залепваща от двете страни като при предната емблема,която с времето е изгубила своиствата си.Аз го напълних с черен силикон от двете страни на гумата и стана supper.
    Alfa Romeo 1.9 150 159JTDm

  15. #15
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by IXIBIT
    При мен е леко остърган лака без да е нарушена боята. С кое от горните да пробвам?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •