Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 75

Thread: Проблем с намирането на сегменти

  1. #31
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Поръчай си оригинални. Аз си поръчах само 2 за 52лв. Останалите 10 не знам кога.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това "правило" очевидно касае много износени валове и повдигачи. Търси читави повдигачи, да не изпаднеш в ситуацията, за която говори OEM и не му мисли за валовете.
    Честно казано след всички приказки за TS мотора, се учудих, като видях как изглеждат валове на близо 200К - не мога да кажа, че са работили.
    Други мотори, които нямат претенциите да са така трошливи - пасти да ядат
    А знаеш ли колко колци има изхвърлени от ТС. Склонност да ядат валове, особенно имат 1,4-1,6. 1,8-2,0 малко по малко ядат, ма не е като да не съм виждал. И какво става сега къртат колянов вал и лагери, горат масло от сегменти за страх, не издържат на продължително натоварване, мачкат разпределителни валове. Реално аз лично не се сещам за по трошлив мотор нацяло, ако някои се сеща нека сподели.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #33
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Незнам за мотора ,ма скоростите имат ,наи краткия живот от всички видове скоростни кутии,на света.Туинспарк 2.0 16 ,няма големи недостатъци,ако оставиш,на стана,че троши вариатора,вади биели през блока,дупчи бутала,вият му лагерите на баланс валовете,чупи биелни лагери,и ако е шлаифан преди това вала,деректно го къса,ако не е шлаифан,тогава само превъртат,лагерите,ма минава всички възможни ремонти,та пак е за казана,това че харчи масло още на 100 000 км,не го броя за дефект.Та ако човек не е много претенциозен и също не е стиснат,понеже трее обслужва,8 скъпи свещи,и доста скъп ангренаж,ще остане доволен.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #34

    Default

    Всичко това се получава от ненормално каране. Не знам как си мислите, че се правят коли, но знам, че не е така както си мислите.
    Last edited by lordliness; 11-02-2014 at 07:12.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Всичко това се получава от ненормално каране. Не знам как си мислите, че се правят коли, но знам, че не е така както си мислите.
    Ненормално каране казваш, на обратния полюс е JTD 8 и 10в., на какви ли не издевателства се подлагат и строшени мотори почти няма от каране, а там извращения се правят в пъти повече от ТСка.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #36
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    И пак се почна със спора бензин или дизел......
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #37
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    А знаеш ли колко колци има изхвърлени от ТС. Склонност да ядат валове, особенно имат 1,4-1,6. 1,8-2,0 малко по малко ядат, ма не е като да не съм виждал. И какво става сега къртат колянов вал и лагери, горат масло от сегменти за страх, не издържат на продължително натоварване, мачкат разпределителни валове. Реално аз лично не се сещам за по трошлив мотор нацяло, ако някои се сеща нека сподели.
    Така е.
    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Незнам за мотора ,ма скоростите имат ,наи краткия живот от всички видове скоростни кутии,на света.Туинспарк 2.0 16 ,няма големи недостатъци,ако оставиш,на стана,че троши вариатора,вади биели през блока,дупчи бутала,вият му лагерите на баланс валовете,чупи биелни лагери,и ако е шлаифан преди това вала,деректно го къса,ако не е шлаифан,тогава само превъртат,лагерите,ма минава всички възможни ремонти,та пак е за казана,това че харчи масло още на 100 000 км,не го броя за дефект.Та ако човек не е много претенциозен и също не е стиснат,понеже трее обслужва,8 скъпи свещи,и доста скъп ангренаж,ще остане доволен.
    Така е. Относно скоростите просто не обичат редки масла или липса на такива.

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Всичко това се получава от ненормално каране. Не знам как си мислите, че се правят коли, но знам, че не е така както си мислите.
    Ми майка ми кара с до 3000об щото "и бръмчи"

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ненормално каране казваш, на обратния полюс е JTD 8 и 10в., на какви ли не издевателства се подлагат и строшени мотори почти няма от каране, а там извращения се правят в пъти повече от ТСка.
    Така е мама му стара ама основния ремонт на TS-а е колкото 1 турбина.
    Quote Originally Posted by Boby View Post
    И пак се почна със спора бензин или дизел......
    Ами то по скоро защо TS-а не е като другите бенз. мотори, ясно че не е дизел

    Голям филм с тия повдигачи, тия новите излизат по всякакви каталози, че са за колата, а са 2мм по-къси 24мм вместо 26 Голямо ровене падна докато си намеря моите 26милиметрови, които иначе излизат за GT 2.0JTS На много малко места ги дават и за 166 явно са слагани много кратък период от време.
    AE FOL106 - 24мм
    AE FOL145 - 26мм
    пп не се притеснявайте приятели и другите марки са същите скрапове, ей сега имаше при мен една Корола 1.4 гори литър на 3000км, само дето е на 411 000км без ремонт
    Last edited by code; 11-02-2014 at 10:56.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #38
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post

    Ми майка ми кара с до 3000об щото "и бръмчи"
    Да бе, много бучи това моторче над 3000 оборота. И музиката не помага много.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #39
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Па аз ли да съм най-големия късметлиятехниката показва че моя ковчег минава 325К км. верно че не го потя и не го карам над 3К оборота,1.4 смъртник как да го карам,разхода на масло за сега да чукна на дърво е повече от добър учудващо и за мен самия пък съм и трети собственик на тая коруба.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ненормално каране казваш, на обратния полюс е JTD 8 и 10в., на какви ли не издевателства се подлагат и строшени мотори почти няма от каране, а там извращения се правят в пъти повече от ТСка.
    Да, но дизела е ниско оборотен. Рядко минавам 2500. Дори смяната на ремъците е на по- голям интервал. При извращения си го отнася първо турбината..
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да, но дизела е ниско оборотен. Рядко минавам 2500. Дори смяната на ремъците е на по- голям интервал. При извращения си го отнася първо турбината..
    Според документацията няма разлика в условията за смяна на ангренаж при бензин или дизел (120К или 3 години).

    А като говорим за интервали на обслужване, в същата тази документация е казано:

    При дизеловите мотори на всеки 40K се прави проверка и ако е необходимо се регулират клапани (при бензиновите такава манипулация не се предвижда)

    При дизеловите мотори горивен и въздушен филтър се сменят на всеки 20К за разлика от бензиновите при които това се прави на двойно по-голям интервал (40K)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Според документацията няма разлика в условията за смяна на ангренаж при бензин или дизел (120К или 3 години).

    А като говорим за интервали на обслужване, в същата тази документация е казано:

    При дизеловите мотори на всеки 40K се прави проверка и ако е необходимо се регулират клапани (при бензиновите такава манипулация не се предвижда)

    При дизеловите мотори горивен и въздушен филтър се сменят на всеки 20К за разлика от бензиновите при които това се прави на двойно по-голям интервал (40K)
    Клапаните се гледат на 20 000 км. май, за трите години е под въпрос, както и за 120 000.
    дизеловите мотори са с по- големи и по- масивни части и т.н.
    Един двигател, а не само двигател не се пуска в производство току- така, никой не знае на колко километра са колите, които караме
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Клапаните се гледат на 20 000 км. май, за трите години е под въпрос, както и за 120 000.
    дизеловите мотори са с по- големи и по- масивни части и т.н.
    Един двигател, а не само двигател не се пуска в производство току- така, никой не знае на колко километра са колите, които караме
    Само казвам, какво пише в бумагите.

    А иначе лични интерпретации - колкото щеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Николай, ти искаш да ме умориш брат! Деба мама му АЕ само това правят - бутала, валове, повдигачи и т.н. В една друга тема Новачев реве че му ги няма гърбиците от повдигачи Metelli, ми то не останаха марки. Не съм ги сложил още, не съм ги отварял даже. Честно казано това е артикул, който никой не сменя и нямам наблюдения върху марки. Има едни по скъпи повдигачи Ina ама каква е гаранцията пък там дето те принципно ми правят ролки ..
    Повдигачите не чукат ами са издълбани отгоре, целта беше да се вижда ама нещо не ми се получи снимката. В ахм-а продават АЕ и някакви дето не съм ги чувал дори ..
    Искам да те предпазя. В интерес на истината да ти кажам че при мен не беше случайност (сега вече ще те уморя).

    Купих повдигачи от англия под не помня каква марка. По 4 паунда единия. Дойдоха АЕ. Разчукаха се първо те. След това ги върнах на продавача и той ми върна парите. Помислих, че са менте за тези пари.

    Купих 16 бр. от аxm и както ти казах след 2000 км изяден вал. Повдигачите от AXM и тези от англия бяха 1:1 с еднакви щампи на тях. Вече си бях помислил, че нещо с главата не е в ред (запушени магистрали или бог знае какво). Обаче с оригиналните, разглобени и почистени не съм ги чувал никога повече. И това вече 30 000 км.

    Оставям те сам да предценищ какво да правиш.
    Last edited by oem; 11-02-2014 at 17:01.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само казвам, какво пише в бумагите.

    А иначе лични интерпретации - колкото щеш.
    за клапаните пише 20
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •