Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75

Thread: Проблем с намирането на сегменти

  1. #1
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Question Проблем с намирането на сегменти

    Знам, че има някои вещи в занаята из този форум, правили не 1 и 2 туинспарка, та ще се пробвам и тук. Имам проблем с намирането на сегменти на първи ремонт, номерът им е R60020 + 0.40, по моите доставчици ги няма, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и ме насочи ще е супер.
    пп В понеделник отхлюпих главата на моята 166-ца заради харч на масло, във вторник сутринта и извадих буталата, засилих се да и пускам едни сегменти и се оказа, че няма матРиал!
    Last edited by code; 06-02-2014 at 18:17.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    За тези, които ще се сблъскат с тоя проблем! Сегменти 1-ви ремонт има, цената се върти малко над 200лв. След консултация и прецизно замерване при чичко шлайфист(Ники, Шлайфсервиз) сметнах, че някак си не може златна 166-ца като моята да мине само със сегменти и минах направо на вариант нови бутала.(изскочиха на хубава цена). Отклонението на цилиндрите е нищожно, между 1 и 2 стотни от размера и с нови бутала(при тях отклонението от размера е малко повече) ще я върна в състоянието от първия ремонт преди 7г. Ключът на масления сегмент за 120хил км. е станал огромен - над 2мм, не мога да си обясня защо, явно от там ми идва харча на масло, дано с новите бутала се успи. Мятам и едни биелни лагери, че леко са тръгнали отгоре(естествено както винаги на 3-ти цилиндър с най-голямото петно) и затварям.
    Според Ники в някакъв момент колата е вдигала температура над нормалното, после като се замислих, се сетих, че имах проблем с термостат 2008г лятото. Това са вече някакви догадки .. Може би просто толкова им е ресурса на сегментите - 120х.км. Някой, ако са му изкарали повече да сподели! Да разнищим горе-долу къде е истината!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2014-02-05 09.36.49.jpg   2014-02-06 10.49.23.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    За тези, които ще се сблъскат с тоя проблем! Сегменти 1-ви ремонт има, цената се върти малко над 200лв. След консултация и прецизно замерване при чичко шлайфист(Ники, Шлайфсервиз) сметнах, че някак си не може златна 166-ца като моята да мине само със сегменти и минах направо на вариант нови бутала.(изскочиха на хубава цена). Отклонението на цилиндрите е нищожно, между 1 и 2 стотни от размера и с нови бутала(при тях отклонението от размера е малко повече) ще я върна в състоянието от първия ремонт преди 7г. Ключът на масления сегмент за 120хил км. е станал огромен - над 2мм, не мога да си обясня защо, явно от там ми идва харча на масло, дано с новите бутала се успи. Мятам и едни биелни лагери, че леко са тръгнали отгоре(естествено както винаги на 3-ти цилиндър с най-голямото петно) и затварям.
    Според Ники в някакъв момент колата е вдигала температура над нормалното, после като се замислих, се сетих, че имах проблем с термостат 2008г лятото. Това са вече някакви догадки .. Може би просто толкова им е ресурса на сегментите - 120х.км. Някой, ако са му изкарали повече да сподели! Да разнищим горе-долу къде е истината!
    Ти си шампион бе, 120 хиляди, не са ебавам сериозен пробег ги е това, за отварян мотор.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ти си шампион бе, 120 хиляди, не са ебавам сериозен пробег ги е това, за отварян мотор.
    Де да знам много ли са, малко ли са .. Имам едно Мондео 1,8 Zetec, вадих му буталата на 305 000км щото го покарахме без антифриз и малко повлече цилиндри. По лагерите на вала нямаше следи от употреба, всички бяха с хлабина 5-6 стотни, а и преди инцидента не гореше масло. Със сигурност не е отваряно щото съм го купувал 2001г почти ново, а и беше на размер. А 120000 .. някои ги въртят за 2-3г.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Де да знам много ли са, малко ли са .. Имам едно Мондео 1,8 Zetec, вадих му буталата на 305 000км щото го покарахме без антифриз и малко повлече цилиндри. По лагерите на вала нямаше следи от употреба, всички бяха с хлабина 5-6 стотни, а и преди инцидента не гореше масло. Със сигурност не е отваряно щото съм го купувал 2001г почти ново, а и беше на размер. А 120000 .. някои ги въртят за 2-3г.
    80 - 100 K пробег след основен ремонт се счита за добро постижение. Тъй че 120 си е много добро.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Според мен, железата трябва да издържат повече. Как 80 000 км, та те хората на толкова си сменят ангренажния ремък.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    И на мен 120000 ми се струва малък пробег. 164-та я продадох на около 200000 след пълен основен ремонт и двигателя беше перфектен до последно.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Щом смятате, че е добър пробег така да е. Сравнение с други мотори няма смисъл да се прави щото както знаем TS 16V e един уникален, несравним мотор! Така или иначе разглобих вървяща кола. Не съм я чакал да се окоти, просто гореше масло. Честно казано като видях масления сегмент какъв ключ вади се зарадвах. Щото бях решил да търся кусур до последно и ако не го намеря, щях да я пусна на части, пък не е като да не съм вложил в тази връзка Един съвет от мен: сменяте ли съединител пуснете си и едни биелни лагери! Нови изкарват без забележки около 100 000км, оттам нататък почва износване като тия по-горе, а ще пусна и едни по-напреднали по-долу! Струват 40лв, а си подсигурявате налягането на маслото(оттам и основния ремонт) Става и като отделен ремонт, но си е излишна драма с ваденето на картера.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 922490_638985459448810_1122342927_o.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Code, буталата колко парички ти излязоха?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Code, буталата колко парички ти излязоха?
    Принципно 600лв са 4-те буталца!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2014-02-08 09.29.46.jpg   2014-02-08 09.45.05.jpg  

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11

    Default

    Кога си ми снимал пръстите с шублера???
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    И аз имам опит и с ремонта и с авточастите,но трудно се намират сегменти на първи ремонт,браво все пак,че си набавил всички части.На трети цилиндър как е вала,че гледам големичка деруга има на лагера.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Принципно 600лв са 4-те буталца!
    На такава цена си свършил най-доброто, което може да се направи и практически си възродил мотора.
    А и очевидно предишният ремонт също е бил добре направен, нищо че на някой му се струва, че 120 К са малко. Важното е че в резултат на него сега нямаш съществено износване на цилиндрите.
    Аз веднъж (на друг мотор) смених само бутала и сегменти - профилактично, понеже така и така отворих мотора.
    Но нацелих прекалено твърди сегменти, които за някакви 50 - 60 К буквално изядоха цилиндрите и файдата от ремонта беше никаква.

    Накратко и тук има опасност да се получи ситуацията при която с едни накладки хвърляш 3 комплекта дискове


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Кога си ми снимал пръстите с шублера???
    Сутринта! И пръстите са си мои!
    Quote Originally Posted by ivailo rachev View Post
    И аз имам опит и с ремонта и с авточастите,но трудно се намират сегменти на първи ремонт,браво все пак,че си набавил всички части.На трети цилиндър как е вала,че гледам големичка деруга има на лагера.
    Валът е огледало, той и лагера е перфектен на пипане, само петното подсказва какво почва да се случва. Износване може да се хване само с ония другите инструменти

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На такава цена си свършил най-доброто, което може да се направи и практически си възродил мотора.
    А и очевидно предишният ремонт също е бил добре направен, нищо че на някой му се струва, че 120 К са малко. Важното е че в резултат на него сега нямаш съществено износване на цилиндрите.
    Аз веднъж (на друг мотор) смених само бутала и сегменти - профилактично, понеже така и така отворих мотора.
    Но нацелих прекалено твърди сегменти, които за някакви 50 - 60 К буквално изядоха цилиндрите и файдата от ремонта беше никаква.

    Накратко и тук има опасност да се получи ситуацията при която с едни накладки хвърляш 3 комплекта дискове
    Божа работа, правим го уж за хубаво, цялата беля дойде от това, че правих основен на друга 166-ца със същия мотор, която сега не гори грам масло и ме хвана яд!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Интересно ми е защо винаги 3 - ти биелен лагер страда най-много (доколкото разбирам, съществува такава закономерност).
    Според вида на маслената магистрала би трябвало 4 ти биелен лагер да са маже най-лошо при студен старт.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •