Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с бутона на аварийните

  1. #1
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default Проблем с бутона на аварийните

    От време на време ми изчезват всякакви индикации. Заподозрях бутона на аварийните, защото когато го размърдам отново има мигачи. Вече втори бутон сменям и траят около 2 седмици преди отново да създаде проблем.
    Ако имате схема на въпросния бутон, моля да ми я пратите. Ако знаете кой "пин" за какво е, още по-добре.

    В момента съм го накиснал във WD-40 и после ще го промия със спирт и ще го подсуша.

  2. #2
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги възможно ли е релето да прави проблем?
    Спомням си, че предния път го свалих да го огледам и пак го закачих. Няма никакви видими студени спойки и избили елементи.

    Сега като прицъках бутона и се чува шум в релето и не може да запали мигачите!

    Четох, че някои беше запоявал някакви спойки на релето, та ако може да помогнете с тема или да ме посъветвате, къде точно е проблема

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги извинете ме за монолога, но не мога да редактирам!

    Та проблема е локализиран и отстранен -в релето, студена спойка на бобината!
    Поздрави!

    П.С. Ей така студена спойка може да ви препоти по кръстовищата в София, както и да ви изпита нервите

  4. #4
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Трудно се виждат тези студени спойки,минаваш всички пътечки с поялника и край на "студените спойки".Иначе и бутона за аварийните прави проблеми понякога,без него нямаш мигачи.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  5. #5
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Ще покарам така, ако няма проблеми, ще е супер. Ако пак се появят направо релето го засилвам към TV сервиз да го огледат! Но защо ли имам чувството, че си прав!

    Иначе за бутона знам, че всичко минава през него, та затова питах за схема, за да го шунтирам за проверка. В момента съм го почистил и контактите му не са прекъснати или хлабави.
    Last edited by Friday; 05-02-2014 at 20:13.

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вземи мултицет и му провери кои са норм отворени и норм затворени контакти, оттам нататък си ги шунтирай колкото искаш. Надявам се ме разбираш какво искам да кажа.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Аз ще ги проверя, не е проблем, беше проблем, когато мислех че бутона не работи, защото тогава, няма как да направя реална /вярна/ схема на контактите му!

  8. #8
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Да завърша темата - вече близо месец пътепоказателите си работят! Проблема според мен е решен!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •