Results 1 to 9 of 9

Thread: Как се оправят щипки по тапицерията?

  1. #1

    Default Как се оправят щипки по тапицерията?

    Здравейте,
    Имам следния въпрос - как се оправят крепежните щипки по тапицерията или с други думи имам следния проблем - като си взех колата, купето и беше супер но после се появиха две "скрити умело" дефектчета. No. 1 Капака на предпазителите падна. Става въпрос за бушоните в ляво от волана. Та въпросния капак е с преебани щипки, или с други думи въобще не държат. Както и да е - тоя проблем го реших хамалската - завих два черни винта в двата края от долната страна - не се виждат и ше държат вечно, но No. 2 - Има една декоративна лайсна ли, не знам как се нарича, която тръгва от таблото, стига до тавана и зад нея вървят кабели - те са две всъщност - лява и дясна - та лявата ми е с напълно преебани щипки - не върви да се залепи, че може да потрябва да се махне, не може и винт да и завия, затова моля ви помогнете да реша проблема, че така много гадно. Мерси предварително - колата е 156 2.0 TS
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  2. #2

    Default

    Мани, мани ... на мен така ми падна ринга около оборотомера ... ей тъй без нищо да съм направил, а и след като падна не личеше някога да е отварян, защото черния винт, който го държи, беше с непокътната боя. В последствие установих, че металната щипка, в която се завива винта се е строшила, а как един Господ знае. Сега чакам нова щипка от Италия, защото не съм привърженик на хамалския ремонт

    Та мисълта ми е, че интериорната сглобка на всички италиански коли, през които съм минал, е кофти за демонтаж и след това монтаж. Аман от щипки и други пластмасови глупости ...

    А тоя капак в ляво, за който говориш, доколкото са ми казвали майсторите, при които ходя на диагностика, на 50% от Алфите, които минават през тях, са все счупени!

    Вземи си поръчай нови части и това е ... аз поне така правя!

  3. #3
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    аз имам същия проблем с капака на бушоните - беше залепен, но във ФИАТ велико търново го изкъртили наново - явно някои преди мен го е изкъртил и залепил, но е счупено гнездото на щипката.

    Беше залепен много добре със парче плат между капака и таблото и не се личеше чак като го изкъртиха ФИАТ го видях.

    Иначе като разглабях задната врата голям зор (аз бях прочел къде какво трябва да махна та не беше толко зор) но пък като я загледаш няма ни един болт видим и е много фешън - тъй че красотата иска жертви
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  4. #4
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default Re: Как се оправят щипки по тапицерията?

    Quote Originally Posted by radop
    Здравейте,
    Имам следния въпрос - как се оправят крепежните щипки по тапицерията или с други думи имам следния проблем - като си взех колата, купето и беше супер но после се появиха две "скрити умело" дефектчета. No. 1 Капака на предпазителите падна. Става въпрос за бушоните в ляво от волана. Та въпросния капак е с преебани щипки, или с други думи въобще не държат. Както и да е - тоя проблем го реших хамалската - завих два черни винта в двата края от долната страна - не се виждат и ше държат вечно, но No. 2 - Има една декоративна лайсна ли, не знам как се нарича, която тръгва от таблото, стига до тавана и зад нея вървят кабели - те са две всъщност - лява и дясна - та лявата ми е с напълно преебани щипки - не върви да се залепи, че може да потрябва да се махне, не може и винт да и завия, затова моля ви помогнете да реша проблема, че така много гадно. Мерси предварително - колата е 156 2.0 TS
    За първият проблем - търси от някоя втора употреба. Ако ти се дава 80-85 кинта може и ново оригинално
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Що не вземеш да се свържеш с nikola nikolov - 1-ви ред "Продава части за Алфа,Фиат ...", мисля че там ще ти излезе късмета.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  6. #6
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    за първото - и аз съм така с два големи бели винта завити брутално в пласмасата(така беше на автосалона).А за ново нали се сещаш че като го сложиш и ако трябва да отваряш после заради бушоните пак ще се счупи и пак ще трябва да нахакаш винтовете....
    156 1.8 TS '98

  7. #7
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by dyni
    за първото - и аз съм така с два големи бели винта завити брутално в пласмасата(така беше на автосалона).А за ново нали се сещаш че като го сложиш и ако трябва да отваряш после заради бушоните пак ще се счупи и пак ще трябва да нахакаш винтовете....
    Ще се счупи ако тоя който го отваря е с една ръка и тя лява и е сляп.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill
    Quote Originally Posted by dyni
    за първото - и аз съм така с два големи бели винта завити брутално в пласмасата(така беше на автосалона).А за ново нали се сещаш че като го сложиш и ако трябва да отваряш после заради бушоните пак ще се счупи и пак ще трябва да нахакаш винтовете....
    Ще се счупи ако тоя който го отваря е с една ръка и тя лява и е сляп.
    Точно! Толкова лесно излиза, ама трябва да знаеш как да пипаш!

  9. #9
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги, продават ли се някъде щипките на капака на предпазителите, защото изгубих незнайно къде едната...
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •