Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Чек панел

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Чек панел

    От какъв зор ми свети светодиода за крушките на стоповете на чек панела ???
    Крушките са наред, за всеки случай ги смених с нови , н о светодиода свети когато му кефне. Стартирам - не свети , натискам спирачка пак не свети отпускам педал и след време около 1-2 мин опа светва. Като натисна педала загасва. Има достатъчно течност в съдчето , професора съм го рестартил, няма оголени кабели , и към датчиците също.
    Обаче свети.
    Получи се след интревенция по смяна на бензинови маркучи
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ми провери окабеляването на контролната верига
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Кърджали
    Posts
    59

    Default

    И при мен прави така но от време на време когато си изка.Когато мина през някоя дупка и се оправя .Или кръшкта не ти прави добърк контакт и т идава авария че е изгоряла ,или датчика е нефрет!виж гнездата на крушките за всеки случеи!
    AMD&ATI Любимите марки на един Маняк на Игри !!

    Alfa_Romeo 155 1.8 8v

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    като вдигнеш задния капак от лявата страна има гофриран мъркуч, свали ги и виж дали нямаш прекъснат кабел
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    При мене същата цигания я правеше от самия включвател дето се задейства от педала. Една бяла щуротия такава. Вътре е една шантава система от пружини и пластини дето като омекне почва да мизерничи. Специално аз попритегнах малката пружинка която държи една към друга двете пластини. А да като натискаш трябва да се чува ясно прищтракване.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    не е от посочените причини.
    Проблема остава но светещите светодиоди станаха 3
    За щеката е ясно - няма да сменяме датчика.
    За ниво на течност в съда за чистачките е тука има тука няма
    Но тази гад за крушка на стопсветлините ме нерви много.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    провери си машинката пак
    мапинката има 2 състояния наситаната и отпусната
    ако седи в междинно почва да свети тая лампа и мене ме нервеше вече 2 машинка сменям
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    колеги и аз да попитам нещо така и така става въпрос за тоя чек панел.та въпроса ми е какво не е наред че като си пусна фаровете ми светва едно ткова правоъгълниче и след време самичко изгасва
    VANDER4ETO kara alfa 155 1.8 8v

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :_)

    Предполагам че говориш за това за светлините на задния номер. Като ти светне погледни отзад коя крушка прави лош контакт
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    благодаря много за бързия отговор
    VANDER4ETO kara alfa 155 1.8 8v

  11. #11
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    провери си машинката пак
    мапинката има 2 състояния наситаната и отпусната
    ако седи в междинно почва да свети тая лампа и мене ме нервеше вече 2 машинка сменям
    Оттам беше . Имаше леко съветване .
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default Чек панел

    За да съживя малко темата, ще изложа и моя проблем на вашето внимание. Лампата за нивото на течността за чистачките ми свети постоянно и от време на време гасне след някоя по-голяма дупка и после пак светваше. Мисля си за датчика , който е в казанчето , но не знам как да го сваля. Някой има ли идея?
    Благодаря!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #13
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги сега като отворихте тема за панела искам да задам един въпрос без да получа наказание за оставено мнение без връзка с такущата тема. Моята кола е 155 1.7 8 клапана 95 година с надутите калници и няма счек панел. Но аз имам счек панел и искам да го поставя. За да поясня тази кола няма и манометър и температура на маслото . Така аз и поставих табло от силверстоун и беше много лесно има си кабелите има си всичко слагаш един датчик на мотора за налягането на главата кадето има тапа и закачаш кабелчето което до този момент си е стояло свободно .До тука добре после слагаш датчик за температурата на основата на масления филтър ,ма установяваш ,че там няма тапа, сменяваш алуминиевата основа на масления филтър слагаш датчика и закачаш кабелчето което до този момент е висяло свободно. Така и вече имаш табло с прибори ,който работят дори.По време на тази операция установих че колата има свободни кабелчета навсякъде и за счек панел,а именно до казанчето за водата ,до казанчето за чистачките за нивото на маслото и прочие.Там няма датчици но могат да се поставят, за нивото на маслото веднага щото има тапа, за водата на чистачките и антифриза трее да се сменят казанчетата щото на неините не могат да се поставят датчици, ма нема ядове аз казанчета имам с датчици .Зарадвах се от факта че жабетата са ми подготвили колата за счек панел и се заех да го поставям. Погледнах нещата така ,слагам вътре първо панела и после почвам да редя датчиците ,за да мога един по един да ги пробвам дали работят ,с една дума както направих с таблото. Свалих моя панел и при поставянето на другия установих че на моя влиза една или две букси а на другия две или три ,това не ма обезкуражи защото помислих логично е някъде на около си виси свободна като кабелчетата около мотора ,ма нея намерих никъде . После замразих проекта и се напих от мъка .Та питам някой от вас знае ли каде е тази жица или по точно каде свършват свободните кабелчета около мотора за да се свърже панела .Моля ви дайте ми възможност този път да се напия от радост.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Сега се зарових в мануала на 155 и в раздела за чек панела виждам, че е написано че колите с чек панел имат електронен модул който е свързан с чек панела. Реално панела с часовника е само като дисплей, а логиката която го управлява е контрол юнит - N59, локиран някъде до таблото с бушоните.
    Аз лично никога не съм виждал този контрол юнит (N59), но явно съществува, щом го пишат в описанието.
    Ето и самия файл с описанието
    Attached Files Attached Files
    Last edited by Furious 155; 15-12-2011 at 01:23.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    За да съживя малко темата, ще изложа и моя проблем на вашето внимание. Лампата за нивото на течността за чистачките ми свети постоянно и от време на време гасне след някоя по-голяма дупка и после пак светваше. Мисля си за датчика , който е в казанчето , но не знам как да го сваля. Някой има ли идея?
    Благодаря!
    Аха точно от датчика е. Обаче поне при мен цялата работа е така завряна а и този датчик излиза само счупен така че съм му откачил кабелчето да не ме дразни
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •