Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54

Thread: Проблем с ГИ БРЦ

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Яснооо... твоята красавица е с характер и не иска да се излага пред чужди хора... , това в кръга на шегата разбира се.
    Принципно при БРЦ и точно при твоя комп. няма значение дали е със закачен лаптоп или не, разкажи малко повече как и при какви точно условия превключва от газ на бензин, при какви обороти, с каква скорост, на коя предавка, колко е газта в бутилката и всичко друго каквото ти е направило впечатление, кажи ти как разбираш че е превключила?

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Никаква логика няма. Когато си реши. Топла, студена, с пълна бутилка, с полу-празна, при ускорение, с постоянна скорост. Почва да пищи и светва червеният диод. Изключвам, включвам, след 5 секунди минава на газ и така до следващото писване.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Доколкото разбирам колата си я взел с инсталирана газова, а предполагам е и Италиянка, т.е. няма ЕВРО СОНДА в бутилката за газ, ако е така предполагам че може да са две причините за това състояние:
    - първата причина е MAP LPG Sensor, мери налягане и температура на флуида преди да постъпи в рейла. На вид предствлява една малка черна кутия през която газта преминава, може да е поставени след изпарителя и между рейла, а може и да е преди изпарителя.
    - втората може би и по-лошата причина е да имаш натрупани отлагания в системата, които да затлачват притока от време на време, а може и по тръбопровода да има механична повреда.

    Ако компютъра дава някакъв ел.проблем, то копчето от което се избира газ/бензин ще се ресетира при всяка поява на проблема, а както го описваш ти, то не е така.

    Успех с решаването на проблема.

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Напротив, с евро2 сонда е. Освен да търся мап за проба. Не съм и с медни тръби.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Опаа, щом имаш ЕВРО СОНДА почни от нея!
    разглабяне, почистване и настройка. После MAP-а.

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Днес ходих в един сервиз в Люлин. Изолира температурния датчик ище карам така една седмица. Единственото неудобство е, че сутрин ръчно трябва да превключвам на газ. В интерес на истината, вече 40 км след интервенцията проблема не се е появявал.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    От днес сме с нов температурен датик. Дано всико е наред.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  8. #23
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Да ползвам темата на колегата понеже и моята уредба е БРЦ
    Та проблема е следния: Ако колат асе кара с Допълване на газовата бутилка,няма проблем обръща и върви на газ 100 от 100 пъти,но стигне ли се до напълно свършване на газта и обръщане на бензин (сама си обръща на бензин като свърши),след това като заредя газ и не иска да обърне пак на газ. Това го прави само и единственно след свършване напълно на газта. Пробвах с спиране на крана отзад ,да симулирам свършване,но като пусна газта после няма проблем.. много странно
    И двата клапана отварят и са захранени с 12в! Като се опитра да мине на газ след зареждане си пуска клапаните,но после момента на преминаване е много удължен - 8-10 секунди за сметка на нормалните 2-3 и след пускане на газовите инжектори колата си променя оборотите и минава пак на безин и така докат не я оставя 4-5 часа да поседи и след това няма ядове.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #24
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    пробвай да вдигнеш малко налягането при което обръща на бензин автоматично.
    точка

  10. #25
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хмм интересно,не го знам сега колко е настроено това налягане,но съм забелязал,че ако е ниско когато свършва газта леко забива муцуна и така обръща,а моята не го прави. И по-странното е че ако спра газта от крана отзад и оставя да работи колата докато изгори каквото има в изпарителя и да си мине сама на бензин и след това пусна газта,все едно съм заредил,Проблем няма. Прави номера само след зареждане....??
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Хмм интересно,не го знам сега колко е настроено това налягане,но съм забелязал,че ако е ниско когато свършва газта леко забива муцуна и така обръща,а моята не го прави. И по-странното е че ако спра газта от крана отзад и оставя да работи колата докато изгори каквото има в изпарителя и да си мине сама на бензин и след това пусна газта,все едно съм заредил,Проблем няма. Прави номера само след зареждане....??
    Ще ти развия една хипотеза, пък ти ще си прецениш, дали може да е вярна:

    На изхода на сондата на бутилката и непосредствено на входа на тръбата към изпарителя има един предпазен клапан, който разглеждан по посока на движението на газта представлява съчма > пружина > тръба към изпарителя.
    Предназначението на този клапан е да затвори входа на тръбата при по-голям от нормалния дебит на газта, примерно ако се скъса тръбата.
    Виждал съм такива клапани с омекнали или счупени пружини, които затварят при доста по-малък дебит на газта, но все пак - по-голям от нормалния работен.

    И така....какво би могло да се случва. Когато допълваш бутилката преди газта да е свършила, имаш газ в тръбата и в изпарителя. Това прави дебита в момента на отваряне на електромагнитния клапан на сондата относително малък, защото системата напред е пълна.
    Когато изконсумираш газта до положение при което пада налягането в рейката, в тръбата и в изпарителя има доста по-малко газ.
    Пълниш бутилката догоре, отваряш електромагнитния клапан на изхода на бутилката и изведнъж се получава относително голям дебит през въпросния клапан и той сработва, като запушва входа на тръбата и напред газ няма как да мине, докато наляганията преди и след съчмата не се поизравнят за да може пружината да върне съчмата в изходното и положение.

    Точно това, което описваш не ми се е случвало, но ми се е случвало при счупена пружина да ми се спира газта при по-голям разход.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Интересно иаз съм чувал за този така наречен инерционен клапан ,Но това в случая незнам дали ваажи за моят случай понеже както писах по-горе спирах газта отзад от крана на бутилката и оставих колата да работи докато изпразни изпарителя и тръбите до толкова че да обърне сама на бензин (симулирах свършване на газта) и дори след това я обръщах няколко пъти пак на газ да доизгори колкото се може повече остатъци в системата. Това се случи при газаджията за демонстрация и по закона на мърфи като пуснах после газта (уж все едно съм заредил след свършването) и нямаше никакви ядове,колата си обърна. После отворихме предният клапан да видим дали нее мръсен и съответно направо си изпранихме системата от всичката газ ,което е по зле от това да и намелее газта до толкова че да обърне сама и след шускането на газта отзад от бутилката колата пак си обърна без проблеми..
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Очевидно с оглед на пробите, които сте правили при газаджията, това не е случая, който предположих.

    Не се сещам за друго освен когато пак изпадне във въпросното състояние след зареждане от празна бутилка, да развиеш леко тръбата преди изпарителя за да локализираш къде е проблема - в сондата или някъде напред по системата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    чакам я сега пак да и свърши газта за да си направя 2-3 експеримента да стесня кръгът утре сутрин мисля пак да откача буксата на задният клапан,за да видя какво ще стане
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Колега, а бутилката каква ти е ториадална или нормална?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •