Results 1 to 10 of 10

Thread: гаснене в движение

  1. #1

    Default гаснене в движение

    Здравейте колеги,
    моята хубавица ми прави проблем от няколко седмици и исках да разбера дали някой друг е имал същия проблем.
    Карам alfa romeo 147 1.9 jtd от 2003 година. Миналата седмица беше малко по-студено и сутринта я оставих да поработи 10-тина минути преди да тръгна за работа, но след няма и 1 км рязко ми паднаха оборотите и не запали повече. Следобяд ми дадоха ток и тръгна, казаха ми, че може дизела да е некачествен и да сложа добавка. Сипах добавката, но след 3 дни отново ми изгасна, този път успях да я запаля и да добутам до работата. Закарах я на механика ми, направиха диагностика при двама различни души, но не изкарва никакви грешка. Направиха обезвъздушаване, два дена я тестваха, но не показа проблем. Доколкото ми обясниха може да са няколко неща, включително гоивен клапан, но не могат да ми кажат нищо докато не направят диагностика в момента, когато покаже проблема, всичко друго са предположения. Някой имал ли е подобен проблем, защото не искам да я бутам отново по булевардите в пиковите часове.
    Поздрави!

  2. #2
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    476

    Default

    вода в нафтата. източи ли горивния филтър? кво обезвъздушаване са напрайли тия ми ти майстори щото не ми е ясно?
    JTDm 170+

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колега, източи нафтата смени горивния филтър и пробвай пак...., аз и още няколко колеги брахме ядове от кофти нафта преди около 2 месеца, бях пуснал и тема в която въпроса беше разискван но сега не мога да я намеря. Колата гаснеше на място, в движение, на ниски и на високи обороти на скорост или по инерция......бях се ошашавил )) с хубава нафта и сменен горивен филтър нещата се оправиха и от тогава ядове нямам
    Успех, дано съм ти помогнал

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    И аз бях така като зареждах от Еко,смени си гилтъра и нафтата

  5. #5

    Default

    Не е от дизела.Сменихме горивото, горивния клапан и филтър и продължава да гасне. Акумулатора също беше заминал. Вече втора седмица съм в шах.

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_t View Post
    Не е от дизела.Сменихме горивото, горивния клапан и филтър и продължава да гасне. Акумулатора също беше заминал. Вече втора седмица съм в шах.
    Може да е от датчика на коляновия вал!
    Но преди да почнеш да сменяш на зула, направи диагностика!!!

    Напиши от къде си, може и са се мамери някой да помогне!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    476

    Default

    пише че е напрайл диагностика и няма никви грешки. нъли на тебе ти гаснеше от вода в филтъра преди
    JTDm 170+

  8. #8
    започва да се пристрастява stoqnkoto's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Usa
    Posts
    37

    Default

    Колега,виж краш бутона в ляво долу. Натисни го няколко пъти. Успех

  9. #9
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    И моята същия проблем датчик кол.вал и тя не показа грешка опрявяше се отначало като и махна клемата незнам защо и накрая го смених и всичко се оправи другия момент е ако дърпа въздух през някой маркуч на мене ми се беше спукал този в резервуара до кошницата също без грешка на компа.Дай на контакт ако бълбука на студено в резервуара е от там успех..

  10. #10

    Default

    Намери се проблема, горивният клапан на бош се оказа дефектен, подменихме го и в момента няма грижи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •