Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Виене от някъде (турбо?)

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default Виене от някъде (турбо?)

    Здравейте,

    Иска ми се да чуете един шум, който се чува от 147-цата ми (JTD). Ходих на сервиз вече и ми казаха, че е от турбото, но бих искал да чуя и други гледни точки. Все пак нито е евтино нещо за смяна, нито рисковете с рецилкажа си струват, ако не си 100% сигурен, че точно то е проблема.

    Ето клипче от стази сутрин в движение. Движех се главно на 3-та скорост. Виенето се чува при ускорение и също когато не подавам гас. Писал съм коментари по клипчето да се разбере какво се случва.
    http://www.youtube.com/watch?v=bv1aIGKsMis

    Ето клипче преди да тръгна докато още е студена.
    http://www.youtube.com/watch?v=JdjAsVT4BDc

    Какво мислите?

    Поздрави
    Last edited by perrier; 24-01-2014 at 22:19.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  2. #2

    Default

    Ако няма сцепен маркуч, значи се вкарваш в излишни филми.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  3. #3
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Логни турбото или ще роди или ще се извади някой маркуч или въобще няма да направи нужното налягане

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    На 155 цата лагерите на алтернатора много успешно имитираха виене на турбина
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    И аз имам същото виене колега и само на 3-та го има, но си опъва както трябва няма загуба на мощност

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by perrier View Post
    l]

    Ето клипче преди да тръгна докато още е студена.
    http://www.youtube.com/watch?v=JdjAsVT4BDc

    Какво мислите?

    Поздрави
    Звука е от турбото, но ако колата не пуши и си върви нормално не го пипай Много 1.9ки така "вият" на линейка, но си карат безгрижно десетки хиляди километри
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Звука е от турбото, но ако колата не пуши и си върви нормално не го пипай Много 1.9ки така "вият" на линейка, но си карат безгрижно десетки хиляди километри
    Точно виенето ми е проблемът, писна ми да го слушам.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  8. #8

    Default

    Моята вие по същия начин откакто съм я взел. Това са вече близо 40 000км и върви все по същия начин и звука не се увеличава.

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    При мен имаше една Астра, пробвах я напред-назад вече не мога да се сетя за какво, виеше много по-силно и момчето си я кара от много време така. Моторът е същия 1,9JTD. Моята вие едва доловимо сутрин първите 2 минути след палене.
    Като ти писне го пращай на Turbo Hoet (примерно) за ремонт, имат и пълни монтажни комплекти, става корекомско
    Last edited by code; 25-01-2014 at 18:15.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    code повдига друг важен въпрос. Къде разбират от турбота и могат да ми кажат честно дали е нужен рециклаж или по-лек ремонт като смяна на маркуч например?

    От друга страна, ако наистина е турбо не трябва ли да се чува виенето и като не е в движение? Много от клипчетата които гледах на виещи турбота бяха на коли, които не се движеха.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by perrier View Post
    code повдига друг важен въпрос. Къде разбират от турбота и могат да ми кажат честно дали е нужен рециклаж или по-лек ремонт като смяна на маркуч например?

    От друга страна, ако наистина е турбо не трябва ли да се чува виенето и като не е в движение? Много от клипчетата които гледах на виещи турбота бяха на коли, които не се движеха.
    Защо не си закараш колата в друг сервиз за второ мнение?????

    ---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Звука е от турбото, но ако колата не пуши и си върви нормално не го пипай Много 1.9ки така "вият" на линейка, но си карат безгрижно десетки хиляди километри
    Някои вече стотици хиляди
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12

    Default

    Колега моята вие като гладен вълк, когато подам газ, така са си повечето - линейки. Но на клипчето, където я форсираш чувам че при отнемане на газта има съскане все едно има блоу офф. Съветвам те да свалиш маркуча на турбото и да видиш къде е сцепен. Аз моя проблем го реших като сложих тръба - с извивките и завоите и т.н. и вече си каркам спокойно
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16v ~ 200hp Remap, EGR & MAF Removed Tuned by PDK -0883331609

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    Колеги ще ви държа в течение по въпроса защото явно има и други като мен. Ето развитието по въпроса:
    Закарах я на друг форумен сервиз и от там ми казаха, че е скоростната кутия понеже се чува главно на 3-та и 4-та скорост. Струва ми се по-вероятно от това проблемът да е в турбината.

    Допълнителен "симптом": В движение на 3-та, при натискане на съединителя виенето спира.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by perrier View Post
    Колеги ще ви държа в течение по въпроса защото явно има и други като мен. Ето развитието по въпроса:
    Закарах я на друг форумен сервиз и от там ми казаха, че е скоростната кутия понеже се чува главно на 3-та и 4-та скорост. Струва ми се по-вероятно от това проблемът да е в турбината.

    Допълнителен "симптом": В движение на 3-та, при натискане на съединителя виенето спира.
    По най-бързия начин си смени маслото със 75W90 и сложи някаква добавка за скоростни кутии, примерно има в Тех-ко на Winns, опаковката прилича на паста за зъби и е 12-14лв нещо от сорта

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    75w90 Най-вероятно няма да намериш.
    В по-старите книжки го дават 75w90, а в по-новите 75w80.
    В твоята трябва да пише: TUTELA ZC 75 SYNTH SAE 75W-80
    В момента се предлага:

    SELENIA TUTELA ZC 75 SYNTH
    SAE 75W-80. API GL-5

    По-висок стандарт е GL-5. 75w90 е GL-4.

    Аз го смених с такова и съм доволен.
    Last edited by zaryto; 29-01-2014 at 23:56.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •