Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69

Thread: филтър за твърди частици

  1. #61
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Само ДПФ, катализатора след турбината си стои, казаха ми, че е доста рехав и с него и без него няма да има голяма промяна и реших за сега да си стои. А преди ДПФ-а също има катализатор, сиреч колата има 2 катализатора и 1 дпф. като единия катализатор и дпф-а са в общо тяло.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  2. #62

    Default МОМЧЕТА, ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!!!!

    Здравейте,

    Имам проблем с моята 159.
    Става въпрос за филтъра за твърди частици (ДПФ).
    Когато поставя ключа, на дисплея ми изписва "Antipollution filter clogged", или че филтърът е запушен.
    Доста се поинтересувах по въпроса и във всички форуми, които намерих пишеше, че може филтърът да се почисти на място на 3500 оборота за няколко минути или в движение на 4та и 5та предавка.
    НО проблемът при мен започва от това, че дори не мога да запаля колата.
    Когато задържа старт бутона и веднага изключва цялата система. И така отново и отново от 3 дни.

    Моля всички за адекватна помощ и съвет.

    П.С. Искам да подчертая, че има записан софтуер, който да заобикаля ДПФ и не съм получавал предварителни уведомления.

    Благодаря ви предварително.

    Ще очаквам вашият отговор възможно най-скоро.

  3. #63
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Зареди си акумулатора и ще запали
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #64
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by dimetrius View Post
    Здравейте,

    Имам проблем с моята 159.
    Става въпрос за филтъра за твърди частици (ДПФ).
    Когато поставя ключа, на дисплея ми изписва "Antipollution filter clogged", или че филтърът е запушен.
    Доста се поинтересувах по въпроса и във всички форуми, които намерих пишеше, че може филтърът да се почисти на място на 3500 оборота за няколко минути или в движение на 4та и 5та предавка.
    НО проблемът при мен започва от това, че дори не мога да запаля колата.
    Когато задържа старт бутона и веднага изключва цялата система. И така отново и отново от 3 дни.

    Моля всички за адекватна помощ и съвет.

    П.С. Искам да подчертая, че има записан софтуер, който да заобикаля ДПФ и не съм получавал предварителни уведомления.

    Благодаря ви предварително.

    Ще очаквам вашият отговор възможно най-скоро.
    Брат, на екранчето си пише, че задължително трябва да си натиснал спирачка или съединител иначе повторното натискане на "Старт" изключва от контакт...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  5. #65
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Брат, на екранчето си пише, че задължително трябва да си натиснал спирачка или съединител иначе повторното натискане на "Старт" изключва от контакт...
    Стига глупости,Ники е написал какво и на колата,паднал и е акумулатора.Когато умре при 159,това с първите грешки,ДПФ-а и светва и АБС-а
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #66

    Default

    хаха

    Пешо_кж, благодаря за съвета как да я запаля !

    Опитах се да запаля с едната Алфа другата , но нещо не се получи. Явно трябва изцяло да сменя акумулатора, а не само с кабели, както вече опитах ...
    Очудих се, защото показва, че акумулатора е 6 точки, но ще опитам така, както казвате.

    Това означава ли, че по някакъв начин акумулатора може да е малък за колата, въпреки че ме съмнява да е така ?


    Благодаря ви все пак. Ще видя какво става.

  7. #67

    Default

    Ще използвам тази тема, за да не отварям нова.
    След като почна пак да се шуми около темата с проверка на изгорелите газове при мен изникнаха няколко въпроса за колата ми 159 2.4 154kW.

    1. Тая кола освен DPF заводски има ли катализатор?
    2. Ако има катализатор как да разбера дали е там или не (ще се радвам ако някой постне реална снимка, за да знам какво да търся)?
    3. Ако DPF-а е премахнат физически и е изключен софтуера обратното възможно ли е и на каква цена? Гледах в бг сайтове, че цената е около 890лв. Същия в ebay може да се намери и за около 600лв.

  8. #68

    Default

    Освем Dpf има и катализатор
    Катализатора се намира отпред на турбото по хубаво може да го видиш ако легнеш под колата защото на турбото има сложена ламарина заради топлината и трудно можеш да го видиш.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  9. #69

    Default

    Може би и кората под мотора ще трябва да се откачи.Особено ако е само на крик.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 146724635_w640_h640_katalizator_al__omeo_159_1.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •