Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Светна ми лампата на еърбега!!!

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Светна ми лампата на еърбега!!!

    Здравейте,
    снощи ми светна лампата на еърбега и така и не изгасна.Има ли начин да изгасне ако открия и отстраня проблема, който смятам, че най вероятно е по кабелите без да се ходи на диагностика?Вече взе да ми идва в повече всеки ден да има ново двайсет.То не бяха съединители, носачи, изгасващи ксенони.....и за капак като са ми мили колата най вероятно е имало някоя песъчинка и сега гледам на преднияткапак на почти цялосно боядисаната ми кола едни красиви чертички, които дано да се махнат с паста , че вече ми идва да....
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2

    Default

    Не става без комп.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    Имах същият проблем. При мен 3 месеца светеше без да спира и от 1 седмица не свети. Без да ходя да чистят грешки и подобни.
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  4. #4

    Default

    Да не е изгоряла лампата?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    Хаха. Не. При запалването на колата си светва. Преди пробвах и с откачането на акумулатора вечерта и на сутринта пак го връзвах, защото така чисти грешки. Но след 50 км пак светна. А сега нищо не съм правил просто си изгасна.
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Да не е изгоряла лампата?
    Коя лампа?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Сега се сещам, че в събота вечерта ми измиха колата на автомивка с вътрешно и външно, а лампата ми светна в понеделник вечерта, след като преди палене разместих седалката назад и напред.Дали е възможно да се е разместило нещо?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Сега се сещам, че в събота вечерта ми измиха колата на автомивка с вътрешно и външно, а лампата ми светна в понеделник вечерта, след като преди палене разместих седалката назад и напред.Дали е възможно да се е разместило нещо?
    Коя седалка - пасажерската ли? Възможно е да е прекъснала връзката към датчика (кантара) и заради това да е вдигнал аларма.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Коя седалка - пасажерската ли? Възможно е да е прекъснала връзката към датчика (кантара) и заради това да е вдигнал аларма.
    Шофьорската,но като знам как ги блъскат по автомивките може и на пасажерската да и се е случило нещо.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най вероятно проблемът е в лоша ел. връзка към нещо от периферията на централата. В т.ч. и буксата на самата централа. Откачи акумулатора, изчакай няколко минути и почисти/напръскай с контактен спрей всички връзки по ербег системата. Ще ги познаеш по жълтите кабели. След това трябва да се изчисти грешката посредством софтуер за диагностика и комуникация с централата. А и тогава ще стане ясно, къде точно е бил проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Сега се сещам, че в събота вечерта ми измиха колата на автомивка с вътрешно и външно, а лампата ми светна в понеделник вечерта, след като преди палене разместих седалката назад и напред.Дали е възможно да се е разместило нещо?
    От това е, аз бърниках под седалката и пипнах кабелите и сега свети.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    А ако е нещо механично и се оправи, примерно някоя букса, лампата ще изгасне ли , или ще изгасне когато се изчисти и грешката?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    А ако е нещо механично и се оправи, примерно някоя букса, лампата ще изгасне ли , или ще изгасне когато се изчисти и грешката?
    Не. Трябва да се изтрие при комуникацията с централата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    А освен под седалките има ли и други букси, защото видях, че имало някъкви в багажника?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    А освен под седалките има ли и други букси, защото видях, че имало някъкви в багажника?
    За багажника не се сещам да има. Освен възглавниците, двата предни колана и датчика в пасажерската седалка - това е.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •