Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57

Thread: Алфа 147 1.9JTD 115 проблем ?

  1. #46

    Default

    по принцип имам маншон скъсан на външното каре, но карето не пука (все още) бях го предвидил другата седмица да го сменям въпросния маншон с едни други неща, но дано не стане нещо с карето!!

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    по принцип имам маншон скъсан на външното каре, но карето не пука (все още) бях го предвидил другата седмица да го сменям въпросния маншон с едни други неща, но дано не стане нещо с карето!!
    На карето му трябва малко пясък и вода.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #48
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    на карето му трябва само скъсан маншон - другото само си идва
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  4. #49
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by van_dal View Post
    Освен в шарнирите на носачите, да са много стегнати или проблем с лагерите на амортисьорите отгоре.
    147цата няма лагери на амортисьорите. Имал съм други коли, на които съм поставял спортно окачване и наистина волана става с една идея по-тежък. Предполагам че като се сниши, страничния наклон става друг и от там по-голяма площ на гумата контактува по-добре с асфалта ( пак казвам, предполагам ).
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    147цата няма лагери на амортисьорите. Имал съм други коли, на които съм поставял спортно окачване и наистина волана става с една идея по-тежък. Предполагам че като се сниши, страничния наклон става друг и от там по-голяма площ на гумата контактува по-добре с асфалта ( пак казвам, предполагам ).
    Някои лагери изглеждат като големи шайби.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #51
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Лагери най-различни, но на 147 на предния амортисьор няма ,защото при завой аморисьора не се върти. Окачването не е тип макферсон
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    Лагери най-различни, но на 147 на предния амортисьор няма ,защото при завой аморисьора не се върти. Окачването не е тип макферсон
    Окачването се води двоен лост май.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #53

    Default

    Да ви питам сега колеги откакто сменихме тампоните на стаб. щанга волана леко се втърди и при извънградско каране като завивам се връща насечено а не плавно както беше преди смяната на тампоните... Сега наскоро и сложих пружини волана се стегна още малко, но това го дължа на пружините, защото колата слезна с около 3 см. и е нормално гумата да стъпва на по голяма площ... но това накъсване ме дразни сутрин когато изкарам колата от нас и тръгна е добре няма помен от това накъсване, но след като покарам малко започва пак така.. Правих си експеримент с 50км/ч. на широк участък и резултата беше където завъртя волана там остава не се връща сам а трябва да му помогна леко и пак на се връща насечено... От какво може да е колеги ? Преди смяната на тези пусти тампони на щангата нямах този проблем ! Възможно ли е като са откачвали кормилния прът от рейката да са го претегнали повече и да се отразява на управлението ? И да не забравя само, че имам един скъсан маншон на вътрешното каре и дали може и да е от него ? Всяко мнение е добре дошло !

  9. #54
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    Да ви питам сега колеги откакто сменихме тампоните на стаб. щанга волана леко се втърди и при извънградско каране като завивам се връща насечено а не плавно както беше преди смяната на тампоните... Сега наскоро и сложих пружини волана се стегна още малко, но това го дължа на пружините, защото колата слезна с около 3 см. и е нормално гумата да стъпва на по голяма площ... но това накъсване ме дразни сутрин когато изкарам колата от нас и тръгна е добре няма помен от това накъсване, но след като покарам малко започва пак така.. Правих си експеримент с 50км/ч. на широк участък и резултата беше където завъртя волана там остава не се връща сам а трябва да му помогна леко и пак на се връща насечено... От какво може да е колеги ? Преди смяната на тези пусти тампони на щангата нямах този проблем ! Възможно ли е като са откачвали кормилния прът от рейката да са го претегнали повече и да се отразява на управлението ? И да не забравя само, че имам един скъсан маншон на вътрешното каре и дали може и да е от него ? Всяко мнение е добре дошло !
    На мен ми звучи като необходимост от реглаж. А от ниските пружини може и да не успееш да влезеш в заводските стойности на страничния наклон.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #55

    Default

    Реглаж съм правил няколко пъти и все същата работа....

  11. #56
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Предполагам като са ти сменяли тампоните са откачали моста. Да не е при поставянето да е прищипано нещо ( накой маркуч ). Или рейката да не е вкарана хубаво в пръта и да го държи под напрежение.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  12. #57

    Default

    Да сваляха моста и от както е сглобена все е такова странно поведението на волана, но пак има и друго сутрин когато изкарам колата и тръгна го няма този проблем и като я поразкарам почва да се проявява.... ще ида при майсторите да я огледат пак...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •