Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Алфа 147 1.9JTD 115 проблем ?

  1. #31
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=82559
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=69302
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%F0%E0%E6%2A
    Според мен дава лош контакт от някоя букса. Случва се при Алфите във влажно време...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  2. #32

    Default

    Така колеги имам друг проблем, за който още не съм питал, но сега в тези студове няма как да не попитам поне вас, че пишман съм станал с майсторите вече... та проблема ми е следния колата ми няма почти никакво парно , ако го има е доста слабо, което си е притеснително, защото пътувам всяка седмица и си е приключение сега в тези студени дни!! Значи колата си загрява добре държи си температура, термостата отваря на 88 градуса (сега е загледах като я запалих след 4 часа престой за около 2 мин. работа на място и 2км. изминати си загря на 80 градуса, което според мен си е добре) , но парното го нямаше никакво! Пипах маркуча където влиза в радиатора отпред и беше студен, където влиза в радиатора а от към двигателя топличък, но не горещ! От какво може да е колеги ? Антифриза съм го сменял с червен Г12, но и преди да го сменя парното беше слабо само когато са положителни температурите от порядъка на 3-4-5 градуса се усеща, че има парно !!

  3. #33
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Входящ маркуч на радиаторчето е този, дето е вързан и в термостата и трябва да се стопля със същота скорост както и двигателя, мисля че беше долния дето влиза с купето. Изходящият отива в тръба по задната страна на мотора и трябва да е една идея по-хладен от входящия заради отнетата от парното топлина, но разликата е минимална. Ако не е така вероятно е запушено радиаторчето на парното. Може да пробваш да го промиеш, но в този студ ....
    Погледни в разширителния съд дали тече отгоре антифриз на плътна струйка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #34

    Default

    Тече антифриз колега, и да плътна струя, но ако е само до радиаторчето на парното ще ида в някой сервиз и ще го сваля не е проблем!

  5. #35

    Default

    Така колеги след 5000км. без проблемни с Алфито от днес имам една питанка... понеже 2 та шарнира на долните носачи са много зле вече и горните носачи взеха да почукват се реших да сменям и 4-те носача и си приготвих една сума пари за закупуването и поставянето им излезе друг проблем.... предните амортесьори опуснаха онзи ден го забелязах и сега се чудя ако сменя носачите и по нататък амортесьорите има ли възможност да се износят по бързо носачите ?

  6. #36
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    Така колеги след 5000км. без проблемни с Алфито от днес имам една питанка... понеже 2 та шарнира на долните носачи са много зле вече и горните носачи взеха да почукват се реших да сменям и 4-те носача и си приготвих една сума пари за закупуването и поставянето им излезе друг проблем.... предните амортесьори опуснаха онзи ден го забелязах и сега се чудя ако сменя носачите и по нататък амортесьорите има ли възможност да се износят по бързо носачите ?
    Не, това че са омаслени не значи че все още не работят. За да изпуснат трябва да има обилно омасляване по стеблата им!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #37

    Default

    Колега не са омаслени, но като натисна отпред колата се клати като лодка....

  8. #38
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    Колега не са омаслени, но като натисна отпред колата се клати като лодка....
    Ми няма да се отрази много на износването на носачи те ти, т.е. на шарнирите, но ще товари повече тампоните им, особенно на долните. Ще се движат в по голям диапазон в следствие на голямото "клатене" и оттам по бързо ще се накъсат!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #39

    Default

    Ясно, значи ще изчакам докато събера пари и за амортесьори...

  10. #40

    Default

    От вчера колеги съм със спортно окачване, но след като сложихме всичко и сглобихме колата хидравликата ми стана по твърда някак си (по трудно се върти волана от преди!), все още не съм минавал на реглаж, че имам да сменя и едни други работи по колата, но възможно ли е след реглажа да се оправи и ако не къде да търся проблема ?

  11. #41
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Освен в шарнирите на носачите, да са много стегнати или проблем с лагерите на амортисьорите отгоре.
    156 Sportwagon 02'

  12. #42

    Default

    Забелязах втърдяване и след смяната на тампони на стабилизиращата щанга, но беще леко втвърдяване, и сега още малко по твърд е волана, но шарнирите в носачите си ги стегнахме нормално (преди това не бяха развивани..) , а пък амортисьорите са в много добро състояние, ако лагерите са проблемни не трябва ли да потропват ?

  13. #43

    Default

    Може да имаш проблем в хидравликата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #44

    Default

    А защо след тези интервенции ще ми се втвърди волана ? Преди да сменя тампоните на щангата и да и сложа спортните пружини и амортисьори волана беше по лек...

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    А защо след тези интервенции ще ми се втвърди волана ? Преди да сменя тампоните на щангата и да и сложа спортните пружини и амортисьори волана беше по лек...
    Щангата няма връзка с управлението. Виж ремъци, масла, хидравлична помпа. Рейка по малко вероятно, но не е за изключване
    Може да откачиш накрайниците на рейката и да видиш как се върти волана без колелата и на ръка да завъртиш колелата дали не са стегнати.
    Понякога волана е стегнат от сухи и блокирали външни карета.
    Last edited by lordliness; 11-03-2014 at 18:04.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •