Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Алфа 147 1.9JTD 115 проблем ?

  1. #1

    Default Алфа 147 1.9JTD 115 проблем ?

    Колата я взех днес и проблема е следния: Като я карах на път към нас до 2500 оборота беше мудна много.. мине ли ги е самолет направо!! Това е на всяка скорост няма значение коя, но ми направи и друго впечатление, че по средата на пътя тоя проблем изчезна и от ниските наемаше доста стабилно и след извесно време пак започна да е мудна до 2500 оборота. Колата пушеше, но след като я карах и понастъпвах намаля пушека осезаемо. На борда ми показва, че има вода във горивния филтър! Възможно ли е да е от това и сигурно трябва да го сменя ако е от него ?

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Обслужи колата. Налей хубава нафта. Сложи малко повечко добавка. Покарай я да загрее до работна температура и после намери един дълъг баир и и "скъсай трътката" от втора до четвърта да стигне малко под 5000 оборота да се продуха. Аз го правя поне веднъж седмично, защото карам повече градско и почва да реагира по-мудно от "старческото" каране.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    Колата я взех днес и проблема е следния: Като я карах на път към нас до 2500 оборота беше мудна много.. мине ли ги е самолет направо!! Това е на всяка скорост няма значение коя, но ми направи и друго впечатление, че по средата на пътя тоя проблем изчезна и от ниските наемаше доста стабилно и след извесно време пак започна да е мудна до 2500 оборота. Колата пушеше, но след като я карах и понастъпвах намаля пушека осезаемо. На борда ми показва, че има вода във горивния филтър! Възможно ли е да е от това и сигурно трябва да го сменя ако е от него ?
    Диагностика!

  4. #4

    Default

    Човека я е обслужил преди 7к километра ремъци, ролки, масла ама май не беше сменял горивния филтър и е карал повечето време градско, та ще видя утре на диагностиката какво ще покаже и ще предприемам мерки!

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Изолираш ЕГР, топлообменник.
    Отваряш соленоида на турбото и го почистваш хубаво.
    Вадиш МАП и МАФ и ги чистиш, без да ги прецакаш.
    Логваш турбо, гориво и МАФ като за начало.

  6. #6

    Default

    Какво ще рече да логна турбото, горивото и МАФ-а ?

  7. #7
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Колега,тя си е мъртвец до 2000 оборота и да е ОК всичко. Ако си карал вървяща кола нормално е да ти се вижда мъртвец.
    Като надуе турбото излита,става черно зад теб и включваш следваща предавка.
    На мен ми е пушела от запецващ ЕГР,от гадна нафта и като е студено си кади докато загрее,но светъл пушек.
    Last edited by zaryto; 14-01-2014 at 03:10.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  8. #8

    Default

    Колата се оправи колеги след смяна на горивен филтър и малко ръчкане до след 4к оборота и колата е 6 точки!!! Въобще не е мудна до 2к оборота сега още преди 1500 тръгва да опъва стабилно и вече има наказан голф 4-ка 110 коня с автовозии

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Изолираш ЕГР, топлообменник.
    Отваряш соленоида на турбото и го почистваш хубаво.
    Вадиш МАП и МАФ и ги чистиш, без да ги прецакаш.
    Логваш турбо, гориво и МАФ като за начало.
    И аз не схванах какво имаш предвид с логването?
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    Колата се оправи колеги след смяна на горивен филтър и малко ръчкане до след 4к оборота и колата е 6 точки!!! Въобще не е мудна до 2к оборота сега още преди 1500 тръгва да опъва стабилно и вече има наказан голф 4-ка 110 коня с автовозии
    Можело значи
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Можело значи
    Естествено колега! Направо ми прави кеф да я карам сега... на 5-та от 70-80 км/ч стъпвам на педала и се наема доста стабилно без да връщам скорост надолу изпреварвам без проблем!

  12. #12
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    май си мразиш маховика

  13. #13
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    Естествено колега! Направо ми прави кеф да я карам сега... на 5-та от 70-80 км/ч стъпвам на педала и се наема доста стабилно без да връщам скорост надолу изпреварвам без проблем!
    На всеки 15к сменям горивен филтър,по-рано от обичайното заради хубавата ни нафтичка
    За наемането от 1600 об. си е вярно. За наказаните голфове,и А тройки също
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    май си мразиш маховика
    Не го мразя колега, тоя експеримент го правих само за да видя дали опъва от ниските и действително си е така, иначе при тези километри на 4-та доста по забавно се изтрелва!

  15. #15

    Default

    Значи колеги преди да сменя горивния филтър ми показваше на борда, че има вода в горивния филтър и след като го смених реших, че ще спре да показва че има вода, но НЕ... продължи да си показва че има вода!! От какво може да е колеги?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •