Results 1 to 13 of 13

Thread: Турбо

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default Турбо

    Колеги искам да питам понеже ходих на диагностика заради оборотите че колата от 3500 оборота на горе забива неше повече да варви и свети чека . смених горивен филтер маркуча от кулера които влиза в колектора и маистора които ми прави диагностиката има като моита aлфа ромео 156 2.4 жтд 136 коня и като махна маркуча от кулера към колектора каза че има мн масло и това не е добре каза че турбината ми се прецаква вече иначе грешката която даде диагностиката е някав дачик които мери налагането на турбината.Искам да питам тези турбини подлежътли на поправка

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by iliqn_24jtd View Post
    Колеги искам да питам понеже ходих на диагностика заради оборотите че колата от 3500 оборота на горе забива неше повече да варви и свети чека . смених горивен филтер маркуча от кулера които влиза в колектора и маистора които ми прави диагностиката има като моита aлфа ромео 156 2.4 жтд 136 коня и като махна маркуча от кулера към колектора каза че има мн масло и това не е добре каза че турбината ми се прецаква вече иначе грешката която даде диагностиката е някав дачик които мери налагането на турбината.Искам да питам тези турбини подлежътли на поправка
    Не се шашкай, може да кара още много.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default

    А колеги колектора е пълен със масло вътре е нешо страшно от масло яко гняс. Мистора вика свалаи кулера и ходи го почисти на пароструика съшо така каза да свала и колектора да го накисна във бензин и да го исчиста и него. Но за турбото мн се притеснявам мамка му кво да го права

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by iliqn_24jtd View Post
    А колеги колектора е пълен със масло вътре е нешо страшно от масло яко гняс. Мистора вика свалаи кулера и ходи го почисти на пароструика съшо така каза да свала и колектора да го накисна във бензин и да го исчиста и него. Но за турбото мн се притеснявам мамка му кво да го права
    Хубаво е да се почистят, но с пароструйка не ми се струва добре, колко масло ти губи колата от смяна до смяна
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    С пароструйка става перфектно, като преди това ти сложат обезмаслител. Интеркулера става като нов. Иначе не се притеснявай за маслото всички имаме масълце. Картерните газове отиват точно преди входа на турбината(това при 166 2.4), невярвам на 156 да е различно.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default

    А колеги можели турбината да се прави.Че човека дето ми прави диагностиката каза че на 2.4 жтд 136 коня турбото не подлежи на ремонт.Иначе кулера ми е ясен една пароструика и е ок

  7. #7
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    тряя да си затапиш ЕГР-а
    JTDm 170+

  8. #8
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by iliqn_24jtd View Post
    Колеги искам да питам понеже ходих на диагностика заради оборотите че колата от 3500 оборота на горе забива неше повече да варви и свети чека . смених горивен филтер маркуча от кулера които влиза в колектора и маистора които ми прави диагностиката има като моита aлфа ромео 156 2.4 жтд 136 коня и като махна маркуча от кулера към колектора каза че има мн масло и това не е добре каза че турбината ми се прецаква вече иначе грешката която даде диагностиката е някав дачик които мери налагането на турбината.Искам да питам тези турбини подлежътли на поправка
    Диагностика ти не е познал-турбината ти в момента пренадува!Затова свети чека!Ще и е нужно почистване!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default

    Ок но дали има шанс да се оправи слет почистване на турбината

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Има и то голям.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default

    Ок можели някои да ми каже каде в софия може да ми почистат турбото и кулектора.Че и кулектора е пълен със масло и сажди

  12. #12
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Може да се чисти, но не може да се ремонтира!
    С оглед възрастта на кола е твърде вероятно да е в окаяно състояние!

    Това го казвам информативно, може и да не е чак толкоз зле и да минеш само с почистване...
    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default

    Дано се оправи само с почистване.да не се налага само да сменям турбото че е баиа пара а втора рака не се знае на какво мога да попадна

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •