Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: ALFA 166 V6turbo въпроси?!

  1. #1
    започва да се пристрастява KOSTURO's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Malinova Dolina
    Posts
    41

    Default ALFA 166 V6turbo въпроси?!

    От няколко месеца карам въпросната кола.Нов внос с метан.
    Не върви като 205к.с. преди нея имах 164 турбо и сравнение с тази цепеше мрака.
    Като и давам газ набира,усеща се турбото,но....,а бе не върви.Разхода също й е....10-12кг.метан.
    Предполагам,че турбото е пътник,купих едно от колегата Distef4o,но то май е само за скраб има луфтове във всички посоки,а уш беше читаво.Сега разглобих едно БМВ Х5 3.0д и имам перфекна турбина GARRETT GT2260V,но няма нищо общо с мойта ТВ2538.

    Сега въпросите:
    -какво може да й е на тая щайга?!-какво да прегледам първо,зада стигна до проблема
    -може ли да сменя двете турбини?!
    -след напасване на фланеца и монтажа евентуално на ГТ2260 в Алвата ще трябва и РЕМП...къде може да го направят в и около София?!
    -алфата е с колони само във вратите.Взех мид баси и за кората,но искам да ги свържа през усилвател.Прочетох темата по надоло,но....имам един 4х60вата как и от къде да дръпна кабели,за да свирне както трябва.

    Благодаря предварително! И весели празници на всички.
    Last edited by KOSTURO; 26-12-2013 at 17:36.
    http://vbox7.com/play:c39916f9 Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб http://www.youtube.com/watch?v=AtJIAb6q7FE

  2. #2
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    тая дизелова турбина по добре ми е дай на мен а с парите си купи някоя читава турбина за бензин поне на пазара има доста сега
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by KOSTURO View Post
    От няколко месеца карам въпросната кола.Нов внос с метан.
    Не върви като 205к.с. преди нея имах 164 турбо и сравнение с тази цепеше мрака.
    Като и давам газ набира,усеща се турбото,но....,а бе не върви.Разхода също й е....10-12кг.метан.
    Предполагам,че турбото е пътник,купих едно от колегата Distef4o,но то май е само за скраб има луфтове във всички посоки,а уш беше читаво.Сега разглобих едно БМВ Х5 3.0д и имам перфекна турбина GARRETT GT2260V,но няма нищо общо с мойта ТВ2538.

    Сега въпросите:
    -какво може да й е на тая щайга?!-какво да прегледам първо,зада стигна до проблема
    -може ли да сменя двете турбини?!
    -след напасване на фланеца и монтажа евентуално на ГТ2260 в Алвата ще трябва и РЕМП...къде може да го направят в и около София?!
    -алфата е с колони само във вратите.Взех мид баси и за кората,но искам да ги свържа през усилвател.Прочетох темата по надоло,но....имам един 4х60вата как и от къде да дръпна кабели,за да свирне както трябва.

    Благодаря предварително! И весели празници на всички.
    Не знам колко трябва да върви 2,0 турбо, такъв мотор съм карал само на GTV и не беше нищо особено. На метан е нормално да е уморен там има някакви аванс процесори, които са много важни за вървежа. Като цяло колата е по-тежка с този мотор, бутилките са тежки, двг е спънат заради метана - та нищо чудно да върви колкото 2,0TS на бензин.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Не знам колко трябва да върви 2,0 турбо, такъв мотор съм карал само на GTV и не беше нищо особено. На метан е нормално да е уморен там има някакви аванс процесори, които са много важни за вървежа. Като цяло колата е по-тежка с този мотор, бутилките са тежки, двг е спънат заради метана - та нищо чудно да върви колкото 2,0TS на бензин.
    Абсолютно точно казано.Аз имам капа на метан и разликата с бензина е осезаема,като се има впредвид че колата ми е с МИ,но за ди сигурен първото което трябва да направиш е да я закачиш на комп,тя ще си признае сама какво и е,но ако турбинате ти е пътник тяга не очакваи.Загуба на масло имаш ли?

  5. #5
    започва да се пристрастява KOSTURO's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Malinova Dolina
    Posts
    41

    Default

    Омаслен е кулера,но за 4-5м не съм доливал масло.Бутилките са доста и тежки,но пак....!
    164 ми беше 178 к.с ако не се лъжа и сравнение с тази е като Ферари.Закачах я 2 пати и все софта за моя мотор го нямат.
    Турбините за бензин....Някоя малко по-голяма от тази като модел.....?!
    http://vbox7.com/play:c39916f9 Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб http://www.youtube.com/watch?v=AtJIAb6q7FE

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Кулера няма как да не ти е омаслен,това не е страшно.На първо време си намери качествен диагностик,тук във форума има много кадърни момчета.Далече си ми иначе и аз имам Fiatecuscan.

  7. #7
    започва да се пристрастява KOSTURO's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Malinova Dolina
    Posts
    41

    Default

    Утре ще ходя да я качат на диагностика.Има и едно момче което се занимава с електроники на коли и е фен на фиат....ще мина и през него,че доста пъти ми е помагал с баварците и мечоците.
    Издирвам и турбини из нета за всеки случай,но оргиналните все продадени или с луфтове.Кажете някой модели..
    Да считам ли,че щтом не пипа маслото е добре?!А да днес при работа на място дръпнах лоста на уестгейта и почна да издава странни шумове...
    А това с музиката....?!
    http://vbox7.com/play:c39916f9 Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб http://www.youtube.com/watch?v=AtJIAb6q7FE

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    За музиката, най добре да изведеш линейни изходи от радиото от най-горната - шарената букса:

    Plug C
    1 - Lineout, rear left
    2 - Line out, rear right
    3 - AF ground
    4 - Line out, front left
    5 - Line out, front right
    6 - Terminal 30 for amplifier

    Не знам, какъв ти е точно усилвателя, но аз бих закачил задните говорители от вратите с тези под задната кора на един канал, ако го понесе.

    Иначе фабричното изпълнение при което има говорители под задната кора е с 6 - канален усилвател, като задните 2 са оразмерени като субуферни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Спри метана, откачи акумулатора за 1 час, закачи го и карай 200км само на бензин. Ако тогава пак не върви както трябва търси някакви проблеми.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    започва да се пристрастява KOSTURO's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Malinova Dolina
    Posts
    41

    Default

    Ще пробвам при първа възможност,че съм с изгоряла бенз. помпа Тук на никой не му се занимава да вади бутилките,за да я смени.Единственият който се нави каза да отида "напролет".Вчера гаварих с едно майсторче ФИАТ-фен и каза да я закарам понеделник да я погледне.Дано тръгне тая барака да върви,че ми писна.
    http://vbox7.com/play:c39916f9 Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб http://www.youtube.com/watch?v=AtJIAb6q7FE

  11. #11
    започва да се пристрастява KOSTURO's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Sofia,Malinova Dolina
    Posts
    41

    Default

    Днес след 3 ходения при диагностик пак ме прехвърлиха за утре.
    Бях в сервиз където да погледнат колата ,но имах работа и само консултация......Като казах,че съм сменил свещите с такива от 6лв направо ме изгониха .Приятелчета са ми и казаха,че няма как турбо кола да върви с обикновени свещи.Казаха че с платиниеви от 25лв щяла да стане друга кола.Смених ги още същия ден като я купих защото менеше оборотите.В магазина само ме попитаха има ли газ и нищо друго......този в сервиза нищо не каза.-само дето сменените свещи ни бяха в багажника.
    Аванс процесор и други подобни има.Така си дойде от Италия.Взех я нов внос и до тук само нерви и изваждане
    Last edited by KOSTURO; 02-01-2014 at 17:28.
    http://vbox7.com/play:c39916f9 Може и да не умреш богат, но дали ще умреш пич зависи само от теб http://www.youtube.com/watch?v=AtJIAb6q7FE

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Quote Originally Posted by KOSTURO View Post
    Днес след 3 ходения при диагностик пак ме прехвърлиха за утре.
    Бях в сервиз където да погледнат колата ,но имах работа и само консултация......Като казах,че съм сменил свещите с такива от 6лв направо ме изгониха .Приятелчета са ми и казаха,че няма как турбо кола да върви с обикновени свещи.Казаха че с платиниеви от 25лв щяла да стане друга кола.Смених ги още същия ден като я купих защото менеше оборотите.В магазина само ме попитаха има ли газ и нищо друго......този в сервиза нищо не каза.-само дето сменените свещи ни бяха в багажника.
    Аванс процесор и други подобни има.Така си дойде от Италия.Взех я нов внос и до тук само нерви и изваждане
    Е какво изваждане?Ако смяната на свещи го имаш за изваждане ти давам веднага приятелски съвет,сменяй колата щото 166-та си иска сериозна подръжка.
    П.С тези в магазина нещо за ВИН не са ли чули,така едно време се слагаха какви и да е свещи на Москвичите.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Е какво изваждане?Ако смяната на свещи го имаш за изваждане ти давам веднага приятелски съвет,сменяй колата щото 166-та си иска сериозна подръжка.
    П.С тези в магазина нещо за ВИН не са ли чули,така едно време се слагаха какви и да е свещи на Москвичите.
    тя ще си върви и с евтините свещи, просто ще трябва да се сменят след 20 000 км.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    тя ще си върви и с евтините свещи, просто ще трябва да се сменят след 20 000 км.
    Да това е така,но V6 си е приключение смяната на свещи и не си струва икономията.Друго което забравих,колега нали каза че бензиновата помпа ти е изгоряла и колата не работи на бензин,моя съвет е направия първо да работи на бензин и тогава ще видиш накъде ще вървят нещата.

  15. #15

    Default

    а и като крайна цена, ако го сметнеш няма кой знае каква икономия може и по- скъпо да дойде
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •