Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Разтракана Алфа 156 1,6

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default Разтракана Алфа 156 1,6

    За 4 месеца си мислех че съм минал през Ада с тая Алфа но явно съм грешал имало и още...Та значи реших вчера да покарам малко извън градско Алфонсо и след 50км пробек както си карам със 100км ч. почна да свети чайника за маслото и дюзата,колата изгуби мощтност и почна да трака мотора.Маслото е на 3к ,сменени са за съштия пробег,свещи ,кабели,предница ,задница,гарнитура .....Ходих днес в сервиз и ми съобщиха,че диагнозата е колянов вал,евентуално биели и основни лагери.Когато я карам градско до 2 3к оборота няма проблеми но мотора натоварили се повече и се разтраква и губи мощт.Сега на къде ?? Нов мотор , за скраб ,ремонт на текущия мотор или смяна с по голям мотор ако е възможно. Съмнението за диагнозата от сервиза пак си остава .

  2. #2

    Default

    Принципно това е диагнозата - светне ли лампата за основния ремонт, рядко има изключения.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Сега званях на някакав италиаски сервиз в София.Предлагат ми мотор на 64 000 км. уж с гаранция за 1000 лв с монтажа.Доста е ....

  4. #4
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Сега званях на някакав италиаски сервиз в София.Предлагат ми мотор на 64 000 км. уж с гаранция за 1000 лв с монтажа.Доста е ....
    Отремонтирай собственият си мотор. Поне ще знаеш със сигурност, че е читав и ще изкара дълго. Нямаш гаранция на колко уморен мотор ще попаднеш. Успех колега!
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    За 4 месеца си мислех че съм минал през Ада с тая Алфа но явно съм грешал имало и още...Та значи реших вчера да покарам малко извън градско Алфонсо и след 50км пробек както си карам със 100км ч. почна да свети чайника за маслото и дюзата,колата изгуби мощтност и почна да трака мотора.Маслото е на 3к ,сменени са за съштия пробег,свещи ,кабели,предница ,задница,гарнитура .....Ходих днес в сервиз и ми съобщиха,че диагнозата е колянов вал,евентуално биели и основни лагери.Когато я карам градско до 2 3к оборота няма проблеми но мотора натоварили се повече и се разтраква и губи мощт.Сега на къде ?? Нов мотор , за скраб ,ремонт на текущия мотор или смяна с по голям мотор ако е възможно. Съмнението за диагнозата от сервиза пак си остава .
    Като видя такива теми, направо се плаша. Интересно ми за да се стигне до такова състояние на такава кола, значи ще е видяла голяма мъка и страшна немарливост от към подръжката. Направо пълен ужас...не-дай си боже никому...



  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Аз не съм немърлив колата я имам от септември и докато попадна в моите ръце веднага вложих много мерак и пари в нея,не съм направил колпромис в нищо но уви ... Италянеца си е свършил работата преди мене

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Някой може ли да ми каже дали от 1,6 мога да мина 2.0 големи ли са разликите в другите неща и ако ДА какво трябва да се подмени

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Можеш, ще ти трябва най-малкото мотора с ЕКУ-то и ключа. Съединителя също мисля беше друг. Спирачките и те, макар че на първо време може да си караш и с твойте.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Радиатори,климатици ,тампони на мотора ... може и глупости вече да говоря от нерви.Тези неща дали ще паснат.Под ключ имаш предвид стартера с ключа ?

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Радиатори,климатици ,тампони на мотора ... може и глупости вече да говоря от нерви.Тези неща дали ще паснат.Под ключ имаш предвид стартера с ключа ?
    За да си сигурен иди в някоя автокъща въоръжен с фенерче и поразгледай.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Периферията на мотора би трябвало да стане - радиатори, компресори, серво, алтернатор и т.н. Повечето датчици в зависимост от версията на мотора и ЕКУ-то също.

    Под ключ имам предвид ключа за палене, който е с чип, вързан с ЕКУ-то. Ако вземеш само ЕКУ, ще трябва софтуерно да му се маха имобилайзера, за да можеш да палиш с твоя ключ.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    голяма занимавка ще е с смяната на мотора аз бих те посъветвал да си оправиш твоя двигател поне после ще знаещ какво караш аз поне така направих беше ми излязла биелата през блока и направо нов блок и цялостно обслужване всичко ми легна около 1200-1300 лв. и чакане на сигменти 1 месец

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Когато я карам градско до 2 3к оборота няма проблеми но мотора натоварили се повече и се разтраква и губи мощт.
    Покарай я още малко с изтропан вал и я хвърли дето хора не минават ..
    Прави си мотора не е чак такава болка, цени не сравнявай с разни скрапове щото едното няма нищо общо с другото Прави я за 1500лв като хората(грубо, има много неща които се сменят така и така е разпарчетосана) или направо си купувай друга. От др. страна като знам колко хора са доволни от основен ремонт, може да помислиш върху второто .. Абе кофти майна.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Утре почва тотално разглобяване на мотора за да се установи със сигорност какво е положението.Стискайте палци само с биели и основни лагери да се размина

  15. #15
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Мен лично ме съмнява.Ако не са се качили биелните лагери един на друг най-вероятно биелите ще са здрави,но не се знае лагерите и коляновия вал как са.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •