Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Демпфер или съединител, кое ме остави?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Я кажете някъкви цени и марки на съединители, че ме стреснаха!
    Тука можеш да си направиш една малка равносметка кое-колко.....приблизително естествено,може някъде и отстъпка да набараш.
    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...l=49&modif=210
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Човека каза-започна много да се тресе двигателят при потегляне, като при превключване нямаше проблем- Може и лагер да е,а може при малшанс и двете неща да са заминали.
    Може да е всичко.Той ще каже. Това са неща, които трябва да се видят, само тресенето при тръгване означава маховик, но не е задължително, другите симптоми са повече.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    И аз съм със същите симптоми,след 4 дни ще сменям съединител комплект,330лв с отстъпката...

  4. #19

    Default

    При мен ситуацията е следната- клопочи не малко нещо от към скоростите, когато натисна съединителя нещата се оправят на 90%. Предполагам, че е лагер(относно тракането) и може би притискател, тъй като е леко твърд педала, феродовия е ясен, между 2 и 3к об.,когато я настъпя и приплъзва,като последното е от скоро. Доста хора ми обясниха как 100% съм за маховик, особено щом съм 140 к.с., но така и не разбрах как са убедени в това, особено щом целият комплект ми е заминал.
    Колкото до цената- при мен 285 комплект, с доста голяма отстъпка(или поне така ми каза сравнително доверен и близък търговец, за маховика на неговия комп. ми показа цена до него 690 лв.,и за толкова ми го продава., давал ги за по 1100, колко е истина бог знае). Говорим за Валео.

  5. #20

    Default

    единствения начин да си сигурен за диска е когато видиш и пипнеш пружините
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    единствения начин да си сигурен за диска е когато видиш и пипнеш пружините

    За кой диск говориш бе чичо?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    За кой диск говориш бе чичо?
    Ти искаш да се заяждаш или да покажеш, че знаеш повече от мен?
    Демпферния маховик представлява диск!
    Чичовото.
    Какво е това " чичо" бе?
    Някои наричат маховика огледален диск, май само претенции имаш?
    Какъв ти е точно проблема нито искам да те знам нито имам допирни точки с теб.
    Last edited by lordliness; 05-01-2014 at 00:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ти искаш да се заяждаш или да покажеш, че знаеш повече от мен?
    Демпферния маховик представлява диск!
    Чичовото.
    Какво е това " чичо" бе?
    Някои наричат маховика огледален диск, май само претенции имаш?
    Какъв ти е точно проблема нито искам да те знам нито имам допирни точки с теб.
    Не се заяждам, просто ти се изрази неправилно!
    Не съм и казал че знам повече от теб - просто като не съм наясно с едно нещо не го пиша за да не подвеждам хората!
    Не си ли чувал такова обръщение към индивид от мъжки пол - чичо? Обижда ли те това ми обръщение към теб по някакъв начин? Аз не мисля че съм те обидил!

    И как ще му видиш и пипнеш пружините като те нито се виждат, нито можеш да ги пипнеш.
    Можеш да провериш за радиален и аксиален луфт между двете части на двумасовия маховик - който ти наричаш диск, дали тия хлабини са в норми. А тия норми няма как да ги определиш ако не си виждал и пипал нови такива демпферни маховици и през ръцете ти не са минали още няколко дузини за да можеш да си направиш съпоставка.
    Last edited by pininfarina; 05-01-2014 at 10:38.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #24
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Освен опита, око да види, ръка да пипне има и уреди за целта:
    http://forum.fiat-bg.org/files/untitled_727.png

  10. #25
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Освен опита, око да види, ръка да пипне има и уреди за целта:
    http://forum.fiat-bg.org/files/untitled_727.png

    Знам за това но до момента не съм виждал на живо такъв уред по сервизи в Бг. Аз лично съм търсил да си купя такъв преди около две, три години но след това ми се стори напълно безмислена инвестиция. А и освен уреда ти трябват и данни за тия маховици в какви граници са движат хлабините и какъв е натяга на пружините, при какъв градус на завъртане, което отново ни връща на метода, ръка да пипне

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  11. #26

    Default

    Интелигентните хора не се обръщат към непознати с чичо, така ли пишеш имейли към партньорите си, след като разбираш, знаеш какво значи да'' пипнеш и да видиш'', не е необходимо да приемаш всичко буквално.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Интелигентните хора не се обръщат към непознати с чичо, така ли пишеш имейли към партньорите си, след като разбираш, знаеш какво значи да'' пипнеш и да видиш'', не е необходимо да приемаш всичко буквално.
    Мислех че разговарям с колега във форум в който контактуваме от години и можем да си позволим такива обръщения, които не мисля че са обидни а по скоро закачлив майтап.
    Да, с партньорите си си пишем имейли, Л.С. и разговаряме по телефона и не си пишем по форумите.

    Моля да бъда извинен ако съм Ви засегнал по някакъв начин!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Мислех че разговарям с колега във форум в който контактуваме от години и можем да си позволим такива обръщения, които не мисля че са обидни а по скоро закачлив майтап.
    Да, с партньорите си си пишем имейли, Л.С. и разговаряме по телефона и не си пишем по форумите.

    Моля да бъда извинен ако съм Ви засегнал по някакъв начин!
    Ок, въпроса е приключен
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Знам за това но до момента не съм виждал на живо такъв уред по сервизи в Бг. Аз лично съм търсил да си купя такъв преди около две, три години но след това ми се стори напълно безмислена инвестиция. А и освен уреда ти трябват и данни за тия маховици в какви граници са движат хлабините и какъв е натяга на пружините, при какъв градус на завъртане, което отново ни връща на метода, ръка да пипне
    Ползвал съм въпросния уред, за проверка на маховик, в официален сервиз и към него върви база данни, а и има и съпорт

    Но е по-лесно по метода ръка да пипне. То си е до усет.

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Всъщност най-важни и ценни са въпросните номенклатурни данни.

    Иначе инструмента за изпитание всеки може да си спретне от динамометричен ключ и индикаторен часовник.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •