Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Демпфер или съединител, кое ме остави?

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Демпфер или съединител, кое ме остави?

    Здравейте, днес отидох с кола на работа и се върнах безТа историята е следната - от два три дни при потегляне започна много да се тресе двигателят при потегляне, като при превключване нямаше проблем.Днес реших да я закарам до сервиза да я погледнат и там ми заявиха, че бил маховика.След работа тръгнах да си ходя и какво да видя, педала на съединителят ми се стори малко омекнал и се усещаше някъква вибрация в него,като с усилие успях да включа на задна, но на първа не стана, и реших да оставя колата направо там, и утре сутрин направо в сервиза, тъй като е на 20метра.Може ли нещо тотално да е сдало багажа изведнъж, и дали е маховика?В сервиза ми показаха , че има един шум, който изчезва при натиснат педал на съединителят, което значело , че е много вероятно да е маховикът.Какви са симптомите при маховик?
    Last edited by stu; 03-01-2014 at 21:39.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Съединител.По точно-притискател или аксиален лагер.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Сега се сещам, че преди 1месец май го хванах да приплъзва, след като на един байр го намачках, за секунда оборотите подскочиха!А защо ще са толкова убедени , че е маховик?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Сега се сещам, че преди 1месец май го хванах да приплъзва, след като на един байр го намачках, за секунда оборотите подскочиха!А защо ще са толкова убедени , че е маховик?
    Това за съединителя е лично мое мнение.Все пак трябва да се разглоби.Части за 156 втора ръка дал господ.Да не се набуташ с ново менте на Valeo ,или друга известна фирма.Успех.

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    А какъв да взема?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Валео, валео, Всички са валео.
    И си държат, дори и тия маде ин турки.

  7. #7

    Default

    Имах същите симптоми като при теб и ме остави на едно кръстовище, без да мога да включа на скорост. Проблема беше аксиален лагер. Смених комплект съединител, но не беше Valeo и сега съжалявам защото година по късно започнаха проблеми с новия съединител. Затова препоръчвам Valeo.

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Гледам, че има и Фиат горе долу на същата цена!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #9
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Здравейте, днес отидох с кола на работа и се върнах безТа историята е следната - от два три дни при потегляне започна много да се тресе двигателят при потегляне, като при превключване нямаше проблем.Днес реших да я закарам до сервиза да я погледнат и там ми заявиха, че бил маховика.След работа тръгнах да си ходя и какво да видя, педала на съединителят ми се стори малко омекнал и се усещаше някъква вибрация в него,като с усилие успях да включа на задна, но на първа не стана, и реших да оставя колата направо там, и утре сутрин направо в сервиза, тъй като е на 20метра.Може ли нещо тотално да е сдало багажа изведнъж, и дали е маховика?В сервиза ми показаха , че има един шум, който изчезва при натиснат педал на съединителят, което значело , че е много вероятно да е маховикът.Какви са симптомите при маховик?
    Симптомите са като за маховик.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Симптомите са като за маховик.
    Човека казва, че не може да включи на скорост. По скоро лагер или притискател. Може да е и помпа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    И аз залагам на следната последователност:
    -аксиален лагер
    -притискател
    -феродов
    -демпферен маховик
    Но ако нищо не си сменял до момента,най-вероятно ще се наложи да смениш всичко.
    Дано се разминеш с малко чарколяк за купуване.Но при 2,4 нема извинете в сравнение 1,9.....маховик се скапва по-бързо,феродов също и т.н.
    Успех,Стояне.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Гледам ,че и педала е малко хлътнал, да не е и някоя помпа?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #13
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Скъсало ти се е едното ухо на аксиалния лагер колега!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Я кажете някъкви цени и марки на съединители, че ме стреснаха!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #15
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Човека казва, че не може да включи на скорост. По скоро лагер или притискател. Може да е и помпа.
    Човека каза-започна много да се тресе двигателят при потегляне, като при превключване нямаше проблем- Може и лагер да е,а може при малшанс и двете неща да са заминали.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •