Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Странен шум при 3.0 V6

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default Странен шум при 3.0 V6

    Първо за много години колеги,много здраве и успехи през новата 2014г.Сега към пробмлема,вчера са прибрах от новогодишно пътуване и чак в Петрич чух че отпред отлявo(ако си отпред и гледаш към двигателя) нещо ръмжи,предполагам е някоя ролка или алтернатора и в понеделник ще я оставям да се провери.Дано да е някоя ролка по пистовия ремък,че ако е по ангренажа за пореден път ще се убедя че в БГ се продават само ментета.Ако е от ангренажа не ми се мисли,пети и какво ли още не отново.Аз си мисля че е време да си купя пети,че тука по наше село нямат,пък човека който ми подържа колите е в час,но няма пети за този мотор.Къде мога да си купя пети?Това знам че е хвърляне на боб,но реших да споделя за проблема,ще споделя и резултатите.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Първо за много години колеги,много здраве и успехи през новата 2014г.Сега към пробмлема,вчера са прибрах от новогодишно пътуване и чак в Петрич чух че отпред отлявo(ако си отпред и гледаш към двигателя) нещо ръмжи,предполагам е някоя ролка или алтернатора и в понеделник ще я оставям да се провери.Дано да е някоя ролка по пистовия ремък,че ако е по ангренажа за пореден път ще се убедя че в БГ се продават само ментета.Ако е от ангренажа не ми се мисли,пети и какво ли още не отново.Аз си мисля че е време да си купя пети,че тука по наше село нямат,пък човека който ми подържа колите е в час,но няма пети за този мотор.Къде мога да си купя пети?Това знам че е хвърляне на боб,но реших да споделя за проблема,ще споделя и резултатите.
    http://www.zimber.bg/cat-avto-instru...r-karter-.html
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че това са петите за твоя мотор. Аз си купих от същото място. Ако трябва, казвай - ще ти ги купя и пратя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мисля, че това са петите за твоя мотор. Аз си купих от същото място. Ако трябва, казвай - ще ти ги купя и пратя.
    Нямаш грешка Любо,нека да видим къде е проблема и ако трябват пети ще помагаш.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Шума е локализиран,от водната помпа е,хубавото в случея е че поне е външна и няма да има интервенции по ангренажа.
    Друго да питам тук за да не пускам пак нова тема,преди 5к смених горен ляв носач заради скърцане,което след смяната му се появи почти веднага пак.Този който свалих е напълно здрав и се чудя какво да правя сега,ще сваля този който е на колата и да сменя тампоните или тези които са да ги гресирам с морска грес?

  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Не, че искам да ти развалям вечерта, но за да смениш помпата трябва да махнеш ремъка на ангренажа.

    За носача покарай я още с новия носач. При мен новите ТРВ-та се разскърцаха още на следващата сутрин, но сега след 15-20000км спряха да скърцат и сега са супер.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7
    започва да се пристрастява Marin74's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Видин
    Posts
    31

    Default

    аз си смених тампоните на горния носач и пак скърца смазах ги със какво ли не спира за малко и пак започва ,сега от 1 месец вече не скърца вчера като свалих гумата видях че тампоните са отишли и затова не скърца.Във връзка със помпата колегата е прав трябва да свалиш ангренажния ремък.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ееее стига де,тогава какъв е смисъла че помпата е външна?Значи ще се купуват и пети и помпа.
    Абе дано да спре да скърца,но ме побърква особено през легнали пилицаи все едно вадиш пирони от дюшаме,факт е че след като се пока известно време спира да скърца и така до сутринта.Трудно ми е да се убедя,че това скърцане няма решение.На дизеловата също го имаше,но нямам спомен с каква марка силиконова смазка го напръсках и вече 30к нямам ядове,а дето казва адаша има вероятност и сами да са си спрели да скърцат.Сега това не ми е приоритет,трябва да сменя водната помпа и затова честито на печелившите.

  9. #9

    Default

    Кажи сега ти на мен драги,имаш ли пари за нови дънки?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Прав беше ти Мариане,че трябва да ида да се прегледам при психиатър когато реших да купувам втората 166-ца,ама аз не,нищо ми няма.И както си писахме с теб и в друга тема май наистина лявата страна е проблемна на 166-те все от там скърцат.Няма как ще се прави както си му е реда аз не обичам полвинчати работи.Относно дънките наистина ред не идва,голяма част от бюджета ми гълтат колите,но засега издържам на напъна.
    П.С Дали да не пратя сваления горен носач на Ферариста за полиуретан,ще спре ли това скърцане?

  11. #11

    Default

    И аз скърцам...споооко...май всички скърцаме.Мойта е с едни червени тампони....и пак си скърца като мишле от дясно....като се понамокрят спира

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само моята ли не скърца? Да не чуе дявола


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    При мен едната скърца отпред, другата отзад.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #14

    Default

    Нищо не скърца, вече доста години
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Само някой да не си помисли, че "те са си така", "такъв е модела" и т.н.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •