Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Термостат

  1. #16
    Младши алфист SBY's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София, Павлово
    Posts
    16

    Default

    Мерси колега, днес ще пробвам след работа с пробката, за която колегата спомента и ще видя ако няма промяна ще я водя да я обезвъздушават. То като цяло не съм искал да я вкарвам в тези температури и това беше причинта като видях че загрява да я гася на светофари и в двишение за да нанеса възможно най-малки щети. Събота или неделя когато приключа с обезвъздушавания и тн. ще кажа какъв е резултата.
    Audi A3 8p 2.0 TDI;
    Alfa Romeo 156 1999 2.0 T.S. Fobos 1 - ex;
    Alfa Romeo 156 2.4 1998 JTD - ex;

  2. #17
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Здравей колега, имах същото приключение както при теб преди 2-3 месеца.Симптоми-загрява, няма парно, долния маркуч хладен обезвъздушена 100%,перките се включват.Първо смених термостат, резултат същия.Реших,че не се обезвъзвъздушава поради запушване, свалих радиаторите на парното и водния, промиване на цялата система и радиаторите, резултат същия.Направи ми впечатление,че когато работи на високи обороти се охлажда, което ме накара да видя водната помпа.Оказа се,че преди да превърти оста на помпата и да спре да върти антифриза е сработвала от време на време и затова при форсиране е завъртала антифриза през големия кръг.
    Извод-водна помпа за смяна поради инженерното недоразумение, пропелера на помпата е направен от материал подобен на пластмаса и с времето превърта в металната ос.
    Дано съм бил полезен и успех.
    П.С. В форума имаше тема точно за този проблем.

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  3. #18

    Default

    В такъв случай, антифриза няма да циркулира в разширителното казанче на празен ход.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Същото инженерно недоразумение го има при инженерните недоразумения от БМВ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •