Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76

Thread: Отново въпрос за маслото

  1. #16
    Младши алфист SportwagonAzzura's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    България
    Posts
    23

    Default

    Възможно е...ще споделя по нататък като разбера може гумички да са, просто е странно как 2800км все седеше на средата и сега за 350 с новия дебит. го изсмука
    156 Sportwagon 1.6 TS 00'

  2. #17

    Default

    Ако много си насилвал мотора е възможно. Не знам какви са предавките на 1.6, но 140 на трета си е почти на прекъсвач. В комбинация с някоя минерална вода на шел си е напълно възможно да направиш беля. За в бъдеще не напъвай този мотор с такива обороти.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by SportwagonAzzura View Post
    Възможно е...ще споделя по нататък като разбера може гумички да са, просто е странно как 2800км все седеше на средата и сега за 350 с новия дебит. го изсмука
    всяка кола гори масло, когато караш предимно градско в маслото влиза малко гориво, малко вода и нивото измамно стои постоянно, кога излезеш на магистрала и я юркаш този конденз се изпарява и нивото на маслото пада, реално остава само масло в картера.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Погледни си хубаво и капака на клапаните има ли течове отвънка и ако са ти е презацепвали е хубаво да си смениш и гарнитурата,защото повечето Твин Скрапове си пълнят свещите с масло.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #20
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Добре , и последно - какво да е маслото . За 10w40 ястно но Селения , мотул , елф , яко ......... И на мен ми предстои смяна и незнам какво да сложа . Бях решил Селения Голд да сипя , НО явно .......... 147/1.6ts ...
    От време на време на борда изписва че било ниско налягането на маслото ..... (да се стряскам ли или е МНОГО скапано маслото вече ) .
    На борда в менюто като си ровя , ми изписва да сипвам Селения 10w40 ..

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by roverbulgaria View Post
    Добре , и последно - какво да е маслото . За 10w40 ястно но Селения , мотул , елф , яко ......... И на мен ми предстои смяна и незнам какво да сложа . Бях решил Селения Голд да сипя , НО явно .......... 147/1.6ts ...
    От време на време на борда изписва че било ниско налягането на маслото ..... (да се стряскам ли или е МНОГО скапано маслото вече ) .
    На борда в менюто като си ровя , ми изписва да сипвам Селения 10w40 ..
    Това за маслата е обсъждано много - сипвай което ти харесва или което ти е най-евтино. Според мен единственото което трябва да гледаш, освен ако не възнамеряваш редовно да караш със 140 на 3та, е да отговаря на стандартите (в книжката си ги пише) и да е истинско, тоест да си сигурен в произхода - това за мен е най-важното. И редовна смяна естествено.

  7. #22
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Аз съм най-доволен от Yacco. Motul-a, с който съм в момента не е лош, но след 4-5 напъвания мотора стана шумен... Проблема при мен е, че доста често ми се случва да го карам във високите обороти(2-ра 80/3-та 140 и така)
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  8. #23
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Количката я търкаля съпругата ми и едва ли някога ще види повече от 100 . Значи 10w40 , а от къде да взема "истинско" масло ?

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Аз съм най-доволен от Yacco. Motul-a, с който съм в момента не е лош, но след 4-5 напъвания мотора стана шумен... Проблема при мен е, че доста често ми се случва да го карам във високите обороти(2-ра 80/3-та 140 и така)
    какъв е разхода ти на масло?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Проблема при мен е, че доста често ми се случва да го карам във високите обороти(2-ра 80/3-та 140 и така)
    Това избягвай да го правиш на газ.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by SportwagonAzzura View Post
    Възможно е...ще споделя по нататък като разбера може гумички да са, просто е странно как 2800км все седеше на средата и сега за 350 с новия дебит. го изсмука
    Не си за гумички, за сегменти си На загрял мотор на място палиш, задържаш 20 секунди на 4000 оборота и рязко смачкваш газта докрай, изпуши ли на масло от аспуха мотора е за ревизия, най-тъпия възможен тест ма е показателен.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #27
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Почнеш ли да пестиш от масла за този двигател,няма да караш много,нееднократно доказано
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  13. #28
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Quote Originally Posted by roverbulgaria View Post
    Количката я търкаля съпругата ми и едва ли някога ще види повече от 100 . Значи 10w40 , а от къде да взема "истинско" масло ?
    Yacco имат сайт и официален представител за България,който е в Пловдив.

    http://shop.yacco-bulgaria.com/index...product_id=125
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  14. #29

    Default

    Колега,при положение,че караш с 180 на трета този двигател само 10В-60!Ако слушаш такива като Иванов,дълго време няма да изкараш!!!!!С 10В-40 мотора ще стане пълен барутник!!!!Твоя работа !!!Да!Маслото е скъпо!!Тръгва от 26-28 лв.-литър!Аз карам с Кастрол Едж-10В-60!Цена на дребно без отстъпка 36 лв -литър!Всеки сам си прави сметка и решава с какво да кара!После някои да не реват като самоковски мечки!!!Айде със здраве!
    Last edited by Георги Савов; 30-12-2013 at 19:59.

  15. #30
    Младши алфист SportwagonAzzura's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    България
    Posts
    23

    Default

    Колега не е възможно да се кара на 3та със 180 не съм го споменал никъде , както и да е колата все едно ми прави номера , споменах че щеката ми показваше минимума но изчаках до сутринта да изстине добре колата и гледам нивото пак на средата, както и да е сега сипах yacoo vx500 10w40 към 68 лв с отстъпка за 5 литра сипах 4.4 и започвам да я следя

    П.с. Честита нова година на всички и много здраве за нас и нашите алфи
    156 Sportwagon 1.6 TS 00'

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •