Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Километраж

  1. #1
    започва да се пристрастява Barovski's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Age
    34
    Posts
    53

    Default Километраж

    Здравейте колеги!
    Вчера реших да си разглобя километража и да го направя да свети в синьо. Така или иначе положината диоди не ми светеха. Разглобих го,но стигнах до едно място и не можах да продължа по-нататък. Платката м ие занитена за пластмассата. Отзад имаше едни 5 или 7 пластмасови капачета,които не посмях да напъна да махна. Мисля си,че под тях са диодите. Моля някой ако си е сменял диодите или знае как става да ме светне по въпроса пък после почерпка
    Alfa 145 1.6 boxer 95г.
    Човек без пари е лайно,а лайно с пари е личност!


  2. #2
    Икономичен циклител
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София, ж.к. Дружба
    Age
    38
    Posts
    55

    Default

    Ми те капачетата, ако са тези за които си мисля, не се напъват, ами се завъртат и сами излизат. И не знам за какви диоди става дума, аз съм с обикновени крушки, освен ако нещо не е бил правен тунинг преди това.
    145 1.9 JTD '99

  3. #3
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Капачките се завъртат и излизат заедно с едни лампички.Таблото не съм го разглобявал нацяло,ама т'ва да си смениш цвета май няма да стане.Крушките си светят бяло просто километрaжa е зелен и затова свети зелено.Ако имаш Еарбег пробвай да ги смениш без да откачаш буксите отстрани.Някаде бях чел,че не е мн полезно за еарбега да махаш буксите и може после да имаш проблеми.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #4

    Default

    сори за спама ама да попитам как мога да си сменя циферблатите и как се маха стаклото на километража и дали някои знае каде мога да намеря готови модели

  5. #5
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Ако си със крушки - се слагат едни чорапчета в различни цветове(какъвто изкаш да ти свети)
    Ако си със диоди вземаш диоди НО ЧЕЛОТО ТРЯБВА ДА Е РАВНО -да няма заоблената лупа
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default

    Barovski брато как свали шибаната пластмаса около километража (черната пластмаса, която е част от таблото и се захваща с два шестобрама в горната част)? Лесно ли се приплъзна?

  7. #7
    Икономичен циклител
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София, ж.к. Дружба
    Age
    38
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by Sraaaaa
    Barovski брато как свали шибаната пластмаса около километража (черната пластмаса, която е част от таблото и се захваща с два шестобрама в горната част)? Лесно ли се приплъзна?
    Отговора е тук:

    Quote Originally Posted by tonov
    Черната пластмаса не се сваля с дърпане, а съвсем интелигентно. Хората са си го измислили.
    1. Отвиват се двете болтчета
    2. Сваля се воланът в най-долно положение
    3. С плоска отвертка или дори с пръст се бърка в двата края на отвора м/у таблото и волана и се натискат двете палчета, които държат пластмасата
    4. Voila - пластмасата излиза сама
    Преди да ме светнат за тоя номер и аз дърпах здраво. След като 1 път го разглобиш ще ти стане вече ясно как стават работите.
    145 1.9 JTD '99

  8. #8
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    250

    Default

    светлението не е от лампичките, а от самото фолио на таблото... със смяната на обикновенните лампи с други може да стане по гадно... потърси в гугъла. някаде продаваха стандартни, а имаше и фирма, която изработва по поръчка....
    лично мнение - не пипай оригинала...
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default

    Quote Originally Posted by lgancho
    Quote Originally Posted by Sraaaaa
    Barovski брато как свали шибаната пластмаса около километража (черната пластмаса, която е част от таблото и се захваща с два шестобрама в горната част)? Лесно ли се приплъзна?
    Отговора е тук:

    Quote Originally Posted by tonov
    Черната пластмаса не се сваля с дърпане, а съвсем интелигентно. Хората са си го измислили.
    1. Отвиват се двете болтчета
    2. Сваля се воланът в най-долно положение
    3. С плоска отвертка или дори с пръст се бърка в двата края на отвора м/у таблото и волана и се натискат двете палчета, които държат пластмасата
    4. Voila - пластмасата излиза сама
    Преди да ме светнат за тоя номер и аз дърпах здраво. След като 1 път го разглобиш ще ти стане вече ясно как стават работите.
    Господ здраве да ви дава! Днес нааааааааааааай-накрая свалих тъпото табло... Само че се наложи да сваля и донлата странична кора, че не можах да видя тея щифтове отначало, но след това вече ми стана ясно. Ей тъпия италианец пак го е измислил с гъза си!

    А някой знае ли къде има да се продават такива филтри "чорапчета" в различни цветове за лампите? Аз съм виждал досега само зелени, но не по магазините. Дали ще има червени или сини? Ще ми се да пробвам как ще се омешат цветовете през зеленото фолио.

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Sraaaaa
    Господ здраве да ви дава! Днес нааааааааааааай-накрая свалих тъпото табло... Само че се наложи да сваля и донлата странична кора, че не можах да видя тея щифтове отначало, но след това вече ми стана ясно. Ей тъпия италианец пак го е измислил с гъза си!

    А някой знае ли къде има да се продават такива филтри "чорапчета" в различни цветове за лампите? Аз съм виждал досега само зелени, но не по магазините. Дали ще има червени или сини? Ще ми се да пробвам как ще се омешат цветовете през зеленото фолио.
    Гадно става На боксера ми го бяха правили със сини. Само дето резултатът не беше синьо ми некво бозаво, отделно че нищо се не види по таблото.

    А инзче един колега се е справил с осветлението. Ето. Ама ако си мислите че е лесно - не е.

    Аз сега сменям мойто осветление. Като стане ще пусна снимки.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Quote Originally Posted by Sraaaaa
    Господ здраве да ви дава! Днес нааааааааааааай-накрая свалих тъпото табло... Само че се наложи да сваля и донлата странична кора, че не можах да видя тея щифтове отначало, но след това вече ми стана ясно. Ей тъпия италианец пак го е измислил с гъза си!

    А някой знае ли къде има да се продават такива филтри "чорапчета" в различни цветове за лампите? Аз съм виждал досега само зелени, но не по магазините. Дали ще има червени или сини? Ще ми се да пробвам как ще се омешат цветовете през зеленото фолио.
    Гадно става На боксера ми го бяха правили със сини. Само дето резултатът не беше синьо ми некво бозаво, отделно че нищо се не види по таблото.

    А инзче един колега се е справил с осветлението. Ето. Ама ако си мислите че е лесно - не е.

    Аз сега сменям мойто осветление. Като стане ще пусна снимки.
    дамм моя милост се престраши и го направи не е чак толкова трудно прави се за няколко часа стига да имаш всичко под ръка е и времето де аз моето го правих няколко седмици че все нямах времето но ето чв стана

  12. #12
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Тези крушчици от осветлението на километража имат ли някакво обозначение/номерация? В кои магазини могат да се намерят?

    Благодаря
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    крушка без цокъл за табло 12в 1,2вата се водят. където продават авточасти ги търси. ето така изглеждат
    точка

  14. #14
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Благодаря много, колега
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bulgaria, Sofia
    Posts
    16

    Default

    Здравейте колеги, весели празници ви желая!!! Виждам, че темата е стара, но да не пускам нова... Интересуват ме цокълчетата, в които се боцват крушките и със завъртане се закрепват към пистата, от къде могат да се вземат? Много търсих из магазините, но нищо! Аз съм със 156-ца и ми трябва такова за дисплея, на който ми изписва изминатите километри. Моля Ви, ако можете да помогнете, защото на тъмно не виждам, нито колко съм карал, нито температурата навън.
    Благодаря предварително и още веднъж ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •