Results 1 to 5 of 5

Thread: Нагар в мотора:За или против промивки

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default Нагар в мотора:За или против промивки

    Здравейте колеги,от 4 месеца съм с Алфа 156 и съм много вманиачен на тема глезене и потдръжка.Мразя нещо да не е наред нещо да скрацне да хлопне.Дотук съм налял 1000 лв. грубо.Остана едно нещо което ме дразни страшно много.Като сменях гарнитура видях,че вътре в мотора е голям леш ,много нагар мн нещо,много ме притеснява и много ме дразни.Въпроса ми е как да го изчистя - добавки ,промивки .... или каквото там трябва да се направи. + - на процедурите ....

  2. #2

    Default

    Просто сипвай само хубаво (скъпо) масло и всичко ще се оправи

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Прави "нищо" , ама съвсем нищо!!!!!!
    Тия отлагания се махат само при ремонт. Каквито и буламачи да слагаш, може само да паднат утайките и сети сде къде ще отидат?!
    Правилно! Във филтъра, а после, понеже той ще се задръсти, ще се разходят по коляновия вал. разпределителните и като запушат маслената система, на тебе оставям да работи въображението!
    Слагай добро масло, както те посъветва колегаста, но никакви миещи добавки!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Здравейте колеги,от 4 месеца съм с Алфа 156 и съм много вманиачен на тема глезене и потдръжка.Мразя нещо да не е наред нещо да скрацне да хлопне.Дотук съм налял 1000 лв. грубо.Остана едно нещо което ме дразни страшно много.Като сменях гарнитура видях,че вътре в мотора е голям леш ,много нагар мн нещо,много ме притеснява и много ме дразни.Въпроса ми е как да го изчистя - добавки ,промивки .... или каквото там трябва да се направи. + - на процедурите ....
    Колега, напиши си в подписа каква ти е колата, щото за да разбера трябва да ти чета другите постове! По въпроса промивното масло чисти добре, лошото е, че в последствие може да тръгне теч или да се разхлопа двг, ако не е бил в добро състояние. На моя кола промивки не правя. Другият вариант е да я сложиш на газ - след 50 000км всичко вътре ще свети.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5

    Default

    Нагар се чисти като се качиш на магистралата и яко газ.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •