Results 1 to 9 of 9

Thread: Реглаж - разчитане на разпечатката

  1. #1
    девелопер KiroPora's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    57

    Default Реглаж - разчитане на разпечатката

    Здравейте колеги, преди няколко седмици ми направи впечатление, че задната лява гума е под подозрителен ъгъл и реших че е време за един реглаж на двата моста (колата е от подписа). Отидох в Аспо на 4-ти километър, защото бях прочел добри отзиви за тях тук. Проблема е, че до сега не бях правил реглаж и не знам кои са важните показатели, а както се вижда от снимката по - долу са пуснали разпечатката на черно - бял принтер, a разчитах, че нещо ако не е наред ще светне в червено. Подозирам, че не са направили нищо кой знае какво, но можете ли да ми разясните какво са свършили по колата и има ли смисъл да ходя да се карам с тях или аз толкова грешно разчитам таблицата?

    Благодаря предварително!

    '98 Alfa Romeo 156, 2.0TS LPG
    '05 Audi A6 4.2i

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    какво има да разбираш киро. първата колона е какво трябва да е и с какви толеранси. втората колона е какво са измерили, а третата-след корекцията.

    заключението какво е- нагласили са ти предницата /като изключим странния кастър/, а задницата май не са я пипали.там и 2-те ти колелета са разкрачени навън, а вертикално са се килнали навътре като лявото повече.

    ето тук можеш да прочетеш кое какво е
    http://www.ozebiz.com.au/racetech/theory/align.html
    точка

  3. #3
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Оправили са ти предницата, но задницата защо ти е на - 0.54 Toe, при норма +0.45 ?

    Тук е разисквано кое се регулира и кое не.
    Last edited by svetlastf; 17-12-2013 at 18:43.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #4
    девелопер KiroPora's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    57

    Default

    Мерси, ще прочета, знам че питам малко лаишки въпроси, но никой не се е родил научен нали така? Явно задницата пак трябва да се прави, препоръчайте сервиз, където ще си свършат работата...
    '98 Alfa Romeo 156, 2.0TS LPG
    '05 Audi A6 4.2i

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Задницата с реглаж на стенд не може да се оправи, поне трябваше да ти кажат, че си за смяна на втулки с лагери на носачите....

  6. #6
    девелопер KiroPora's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    57

    Default

    Днес ходих да ги питам защо не са ми оправили задния мост. Оказа се че изобщо не са я правили - болтовете, които трябва да се развият за да се регулира били много клеясали и се притеснили да не се скъсат и за това се отказали. Разбира се решили че не е важно да ми го споменат това. Поне ме успокоиха, че и двете колела имали отклонения, ама поне били в една посока. Питах ги и защо преди и след реглажа front axle caster стойностите (които нали не се регулират) са преди близо до нормите, а след са -17 и -37 градуса, което са ебаси ъглите и тоя ми вика "А, верно. Сигурно е някаква грешка". /facepalm

    Изобщо или са некадърници или не желаят да вложат грам усилие в работата си. И в двата случая в Aspo повече няма да стъпя.

    Въпросът сега е има ли смисъл да ходя някъде да ги мъчим тези болтове или направо да сменям... какво всъщност трябва да се смени, за да влезе в нормите задния мост?
    '98 Alfa Romeo 156, 2.0TS LPG
    '05 Audi A6 4.2i

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Пръскаш ги с нещо, почистваш резбите дето се виждат извън гайката и развиваш.Няма са скъсат, като искаш вземи си едни нови за резерва.Обаче като ги развиеш, трябва да ги извадиш и да почистиш отвора на моста в който влизат понеже е пълен с кал и боклуци, а е елипсовиден за да може да ходи навън-навътре/имам пред вид посока от колелото към средата на колата/ болта за да може да се регулира колелото.Това се прави при смяна на задните задни щанги.На предните-задни не се прави там дупките в моста са си кръгли./под задни-задни имам пред вид че всяко колело има две щанги, едната е преди моста, предна-задна, другата зад моста, задна-задна/Баси и обяснението дето направих.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    най-вероятно имаш за смяна тампони и или втулки. не са скъпи, но след това пак трябва да минеш реглаж, тоя път може само на заден мост.
    принципно болтове по окачването не могат да се развият ако носят тежестта на колата. тоест ако колата е стъпила напълно на гумите.
    точка

  9. #9
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Да попитам и аз тъй като тия дни ще ходя на реглаж.
    Какви трябва да са стойностите на ГТ-то, същите ли са като на 156?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •