Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Проблем с ГНП

  1. #16
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ми падам си малко неверник.
    Е това вече е друга работа
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  2. #17
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    помпата е готова,и бамбината върви като луда.Относно момента с захващането на колелото с болтовете, да става видях го с очите си.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  3. #18

    Default

    Колега сподели как и къде я оправи и как я свали, че и на мен ми предстои !

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  4. #19
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Burkan View Post
    Колега сподели как и къде я оправи и как я свали, че и на мен ми предстои !
    Вальо има опит бе, кво се чудиш, вече оправихме така една...вярно, че не тръгна ама твоята може да има повече късмет
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  5. #20
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    зад декома на паркинга има малък гараж,180лв ми взеха (частите от тях).Но докато не си взех колата доста нерви изхабих,уговорката беше че ще направи колата за деня, най много до следващия ден до обед.Естествено работата не стана за деня,но на следващия ден звъня към 13.30 и не ми вдига тел.викам хайде стана белята.В16.30 отидох до там и гледам завалията ми разглобява помпата,били я сложили,запалила и загаснала и затова разглобявал помпата отново.Много се претисних че не съм попаднал на къдърни хора, но в 18.00 ми звънна че е готова.Шест месеца гаранция дава,за сега нямям теч.Относно хитрината със свалянето,на зъбното колело на помпата има 2 отвора с резба и на блока също,сваля се капака на ремъка завинтваш 2 болта през колелото в блока и няма нужда да сваляш ангренажа.Ако го знаех със сигурност че става щях да си спестя парите.
    Last edited by b0jo; 20-12-2013 at 10:17.
    Brera 2.0jtdm 170hp

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo View Post
    зад декома на паркинга има малък гараж,180лв ми взеха (частите от тях).Но докато не си взех колата доста нерви изхабих,уговорката беше че ще направи колата за деня, най много до следващия ден до обед.Естествено работата не стана за деня,но на следващия ден звъня към 13.30 и не ми вдига тел.викам хайде стана белята.В16.30 отидох до там и гледам завалията ми разглобява помпата,били я сложили,запалила и загаснала и затова разглобявал помпата отново.Много се претисних че не съм попаднал на къдърни хора, но в 18.00 ми звънна че е готова.Шест месеца гаранция дава,за сега нямям теч.Относно хитрината със свалянето,на зъбното колело на помпата има 2 отвора с резба и на блока също,сваля се капака на ремъка завинтваш 2 болта през колелото в блока и няма нужда да сваляш ангренажа.Ако го знаех със сигурност че става щях да си спестя парите.
    Тя да върви колата дълго и безаварийно...
    Човек не може да знае всичко. Цял живот се учи.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Като се има предвид, че ремонтния кит е 20лв клиентска цена, 160лв за тая работа са доста пари...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти вадил ли си помпа от там и разглобявал ли си я, че прецени така за цената? Според мен пък си е нормална цена.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    На първата ми алфа гледах как става и ми взеха 100лв за труд, на втората сам си я разглабях. И пак твърдя, че за 2 часа работа 160лв са много. Друг е въпроса, че майсторите спекулират много като се каже "ремонт на дизелова помпа" и ако не си много наясно какво представлява ремонта на комън рейл помпата може и 500лв да ти вземат...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Всеки си знае цената
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти вадил ли си помпа от там и разглобявал ли си я, че прецени така за цената? Според мен пък си е нормална цена.
    И според мен цената си е в норми, незнам защо се впечатлявате толкова, все пак не може без пари да се работи
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  12. #27
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    На първата ми алфа гледах как става и ми взеха 100лв за труд, на втората сам си я разглабях. И пак твърдя, че за 2 часа работа 160лв са много. Друг е въпроса, че майсторите спекулират много като се каже "ремонт на дизелова помпа" и ако не си много наясно какво представлява ремонта на комън рейл помпата може и 500лв да ти вземат...
    Колегата е минал прилично. Както казваш е можело да го одерат здраво. Хората и гаранция са му дали.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #28
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    ремонтния комплект+семеринг ми излизаше 45лв(с отстъпка 15%),незнам какви са тези от 20лв.
    Last edited by b0jo; 26-12-2013 at 08:46.
    Brera 2.0jtdm 170hp

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •