View Poll Results: Най-качествената нафта - къде ?

Voters
108. You may not vote on this poll
  • Еко

    21 19.44%
  • ОМВ

    17 15.74%
  • Лукойл

    29 26.85%
  • Шел

    15 13.89%
  • Други

    26 24.07%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Най-качествената нафта - къде ?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Това за сярата е ясно, въпроса е, че е тествано кое как работи. Лично аз обаче си оставам най-доволен от нафтата на Еко.

    Иначе не знам защо на Shell горивата въобще са в тази класация.
    Тва Еко незнам какво толкова го прехвалвате , ама според мен много си развалиха горивата , аз лично вече не сипвам сигурно година стана или повече.Та в тоя злощастен момент сипвайки на еко догоре ми се наложи смяна на горивен филтър - е източихме някаква лимонада с консистенция на олио и липса на миризма на нафта....

    Та от доста време зареждам само на Ромпетрол и Лукойл
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  2. #17

    Default

    Шел в-пауър и Петрол
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  3. #18

    Default

    Ето да прецените за какво иде реч. http://clubalfaromeo.com/forum/showp...8&postcount=28
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #19

    Default

    Тва първото ми прилича като да е по-скоро бензин отколкото ¨low quality¨ нафта, да не са объркали маркуча?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #20
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Според мене най-качествената нафта е в служебния мотокар
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Преди сипвах само в Ромпетрол, но са ми малко нарядко бензиностанциите пък и чух, че взели да зареждат от родния Нефтохим. От известно време съм само на ЕКО и проблеми не съм имал.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ето да прецените за какво иде реч. http://clubalfaromeo.com/forum/showp...8&postcount=28
    Стига и ти,това са единични случаи................. недей да плашиш хората сега,че Еко си развалиха горивата е ясно...............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    Аз от 2-3 год. само (почти) в ЕКО зареждам, но днес ходих до Румен и ми показа 2 туби с некачествен дизел от ЕКО и по това което разбрах е, че май нивото на керосин е било в повече Въпросът е, к'во правим след такъв случай
    GT

  9. #24
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by chaveto86 View Post
    Аз от 2-3 год. само (почти) в ЕКО зареждам, но днес ходих до Румен и ми показа 2 туби с некачествен дизел от ЕКО и по това което разбрах е, че май нивото на керосин е било в повече Въпросът е, к'во правим след такъв случай
    Попринцип при пазене на касовия бон и оценка от сервиз, че проблема е от нафтата (ама сервиз с документи и всичко законно, за да се води експертно мнение) ЕКО ще плащат на всички пострадали ремонта + неустойки за бая левове Ама живееме в Булгаристан и пият всички пострадали по една студена вода и пускат жалби до КЗП, е така за статистиката !

    А по темата, май потребителите в България винаги ще търсим по-малкото зло !
    Last edited by nastybg; 06-12-2013 at 15:30.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Стига и ти,това са единични случаи................. недей да плашиш хората сега,че Еко си развалиха горивата е ясно...............
    Какво значи единичен случай?
    1,2,5,10?
    Само Алфи са 4 за една седмица,а колко незнайни има само в София ти е бедна фантазията.За да правят внезапни проверки по станциите не са хич даже единични случаи.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    ходих до Атина , на отиване с бг нафта - петролска с около 78 литра направих 1200 км / дозаредих в Сандански/ + 100 градско в Атина, на връщане заредих догоре в Атина и на границата ми светна резервата / Атина - Солун - 700 км/.Мога да добавя , че след Солун бях в задръстване около един час и половина.На отиване среден разход с бг нафта около 6л , на връщане 7.5л.Разхода е по- висок по принцип щото има 500 км магистрала Солун - Атина и малко се понастъпва колата / 130 - 150 - неикономично каране/.
    За Ромпетрол писах преди време - нафтата им не е румънска - идва с кораби от някъде / не съм се интересувал, но мога да попитам/.На терминала им зареждат цистерни от всички фирми и после си слагат добавки за да станат ви-пауър и т.н.
    Last edited by ivo_63; 17-12-2013 at 12:01.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  12. #27
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Сипах преди няколко седмици обикновена нафта от Шел в Младост 45 литра. Покарах докато не ми останаха около 3-4 литра в резервоара. В събота сипах 25 литра екто дизел от Лукойл на К.Величков. Разлика има и то очевидна! Мотора утихна доста, особено рано сутрин на минус 2-3 градуса. Вървежа е добре. Доволен съм.

    Следващото зареждане ше е с в пауър нафта да видим тя как ще е.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #28
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post

    Следващото зареждане ше е с в пауър нафта да видим тя как ще е.
    Тая тема я пуснах, заради подобен експеримент и се зачудих да вярвам ли на усета си или си въобразявам ... в-пауър се представи най-зле от всички, ЕКО и ecto на Лукойл се представиха равностойно ама пък тука се изписа бая пумия за ЕКО, така че си се връщам към стария Лукойл и без това са ми много удобни, имат бензоностанция на всяко едно възлово за мен място ... ти знаеш много добре, веднъж даже съживявахме Купе-то от един Лукойл
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Тая тема я пуснах, заради подобен експеримент и се зачудих да вярвам ли на усета си или си въобразявам ... в-пауър се представи най-зле от всички, ЕКО и ecto на Лукойл се представиха равностойно ама пък тука се изписа бая пумия за ЕКО, така че си се връщам към стария Лукойл и без това са ми много удобни, имат бензоностанция на всяко едно възлово за мен място ... ти знаеш много добре, веднъж даже съживявахме Купе-то от един Лукойл
    Ша слушаш батко си.........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    започва да се пристрастява m__to's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    87

    Default

    Петрол. Налага ми се, защото от работа за там ми дават карта . Доволен съм от нафтата. Два три пъти на лукоил сипвам и нещо не ме кефи.
    156 SW 1,9 JTD

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •