Results 1 to 10 of 10

Thread: Нов фен на Алфа Ромео

  1. #1

    Default Нов фен на Алфа Ромео

    Здравейте, фенове на Алфа!
    Съвсем пресен съм във форума, а и в опита си с Алфите. На кратко, тия дни бях тръгнал да обикалям автокъщите за нова кола. Качвах се на опели, на фордове, на какъв ли не дивеч, и не щеш ли се позагледах в една Алфа 156 1,9JDT, със 115 к. дизелов мотор. Ами какво да кажа? Зарибих се по тази кола здраво и в момента е капарирана. Утре я живот и здраве я купувам. Нямах време много много да проучвам конкретно Алфа Ромео за отзиви и положителни/отрицателни страни. Тъй като беше кажи речи любов от пръв поглед, единственото което се погрижих да направя преди покупката бе да я закарам на диагностика, където всичко като цяло си беше в нормите според диагностиците в сервиза - дюзи,турбина и т.н. На каране също много ми допадна - изключително ергономична и пресметната като купе и удобства. А за агресията... думи нямам. Чак се изсмях, като се сетих че час по - рано се балтавих с един дизелов фокус. Колата е 2003 г., със светъл кожен салон, черна,лети джанти, комби, с всички екстри за моделя /Уж!/. Единствената ми забележка, която установих при пробните карания събота и неделя, беше леко ненатрапващо се почукване от време на време в окачването на предно ляво колело. Комби, защото имам бебе и много багаж мъкнем, та точно ми попадна и на нуждите.Надявам се, че не съм сбъркал с избора и ще ми кажете нещо повече за модела като за добре дошъл.

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Браво много добър избор,а за портопването това е при всички 156/147,не е болка за умиране един полиуретан за тампони на горнитр носачи и забравяш,аз съм със същия екземпляр и съм много доволен,със здраве да си я караш,и да качиш снимки да я видим!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3

    Default

    Благодаря за окуражителните думи! Интересува ме горе долу какво включва първоначалната профилактика при закупуването и дали има нещо особено. Например до колкото проучих има два ремъка с ролките, ангренажен и пистов, които потенциално да не кажа задължително се сменят. Маслото още не съм мислил за подходяща марка, а и до момента само бензинови коли съм карал и за дизел не е ставало дума. Предполагам пълния комплект филтри също трябва да се замени. Би се радвал, ако някой сподели колко приблизително излиза като разход тази необходимост в пари. А също и ако има някои признати добри майстори на Алфа в Сливен и региона, също ще се радвам на съвет.

  4. #4

    Default

    http://www.axm-auto.com/index.php

    Честито,нацелил си хубав модел с хубав мотор
    Тук можеш да се ориентираш примерно за цени и части които те интересуват.
    Да и се радваш много и хиляди безаварийни
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Здравейте отново! Преди да кача снимки, което ще стане след като я измия при връщането на 156-цата от сервиза за обслужване, ще споделя още нещо. Вчера мина регистрацията и ми дадоха номер 0112 като на спешната помощ Второто което е, снощи започна работата по ремъците, при което се оказа, че за смяна е само ангренажа, а пистовия и чарковете му са си съвсем нови, явно наскоро обслужени в Италия. Семерингите също са подменени и от нийде няма наченки да текне масло. Ангренажа си беше почти отишъл, така че днес го монтират, като решихме да сменим и водната помпа. На пръв поглед майстора не откри проблеми по нея, но тъй като стана ясно че явно е оригиналната помпа на колата /намерихме датата на производството й/, предпочетохме да се застраховаме и да я сменим за да не направи някой резил заради изтекъл ресурс. Имам да сменям и една биалета по предницата, другото си е ок. Скоро качвам снимки!

  6. #6
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Можеше да изчакаш още 1-2 дена и да си вземеш 0156,мен много ме е яд че не съобразих на време и да направя така.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  7. #7
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Честито колега, само хубави емоции да ти носи.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  8. #8

    Default

    Здравейте отново, почти година по-късно след покупката ми. Естествено с моята Алфина 156 сме си като дупе и гащи и вече навъртяхме 32 хил. км.
    Три смени на масла... майко мила..
    Какво се случи в миналия епизод? /както се казваше в сериалите/
    След първоначалното обслужване, вклюващо смяна на маслото при покупката, нови филтри и ангренажен ремък с всите му ролки, направих само няколко нещица през това време.
    Първо напукаха ми се и двата въздуховода на турбото, та ги смених с чисто новички.
    Второ, по някое време след около 10 хил км. разхлопаха ми се два от шарнирите, на горен и долен десен носач, а на ляв горен издадоха багажа тампоните. Тук направих грешка, щото си купих три новинки носача от магазините за общо около 260 лв. и труд едно 40 кинта, щото ми дължеше една услуга та значи 300.
    Карах си така безаварийно още едни 7-8 хил. км. и тракането от тук, от там пак почна да се появява, усили се и т.н. Новата диагноза беше тампони на стабилизиращата предна щанга. Точно в тоя момент обаче работата така ме грабна, че нямаше как да отделя и един ден да я правя. Сметнах, че не е опасно за каране и си покарах едно хич да не 10-12 хил. км. с тракаща симфония за ужас на комфорта ми в скъпата ми Алфа. И така до тая седмица.
    Първо на "контролния преглед" който си организирах, се оказа, че по-голямата част от тракането е не от какво да е, а от разбилите се "новинки носачи". Разбити барабар с шарнирите, та и тампоните им.
    Събрах веднага в един колет старите носачи, оригиналните, и ги метнах с колет на един сервиз в Стара Загора. Рециклиране на шарнир и новинки полиуретанови тампончета, барабар с греста. Всичко това за 160 лв. с куриерската услуга на отиване и връщане. Труд 40 лв.
    Една биалетка също беше паднала в жертва на родните пътища, но цената й мечка не бие. Минахме и на тема стабилизиращата щанга. Там имаше изненада. Като разглобихме магарето, и видяхме една интересна картинка. В тампоните на стабилката бяха набити идни доволно големи видии незнайно от кого за да обират луфта и да не трака толкова.
    Айде и комплект полиуретанови тампони за стабилката общо 42 лв. с куриерската.
    И днес Алфинка си я прибрах. Нищо общо с миналото. Останах страшно възхитен. Ни звук, ни гък. Воланът стегнат, реагира до милиметър. Супер!!!

    Та това е!!! С тоя темп до Нова година ще й врътна още едни 10 хил.

    Между другото карам с масло Яко, 5 на 40 пълна синтетика. Струва ми се добре й понася. По мотор и по електроника нищо не съм правил, но и слава богу не се е и налагало.
    Толкова от мен засега. Другата седмица мисля да се захвана и с тампоните на задните щанги, тъй тъй съм я почна....

  9. #9
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Евала за ентусиазма и желанието,с които я поддържаш,но така и така си я почнал вземи качи и някоя снимчица да видим и ние това бижу.

    Поздрави.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  10. #10
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Евала колега много ти се кефя и на ентусиазма с който разказваш за алфичката ти .. все така да те слуша и ти и тя да сте живи и здрави. Поздрави
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •