Results 1 to 15 of 21

Thread: Алфа 156 дава грешка и изчезва и проблем с оборотите

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист SportwagonAzzura's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    България
    Posts
    23

    Default Алфа 156 дава грешка и изчезва и проблем с оборотите

    156 1.6 120 кс.
    Първите ми проблеми с колата настъпиха, след като я обслужих напълно (ангренажен и пистов ремък , ролки , термостат , водна помпа , масла и филтри)
    Забелязах че , когато се подаде по рязко газ (а понякога когато се подаде и нормално) отнема една секунда колата да се събуди и да започне да вдига оборотите но дори и когато започне между 3000 и 4000 оборота все едно губи мощност и не качва повече а отнема друга секунда да се събути и да продължи да качва, незнам как се нарича , глъхнене или загуба на мощност , заедно с това ми се случва лампата която се намира точно до 8000 оборота която е едно маркучле което пръска нещо си да светне за определено време от 10 секунди понякога до 5 минути и после да изгасне сама, засичам и голям извънградски разход на гориво , имам чувството че все едно се дави с твърде много бензин и затова губи мощност и глъхне , преди да започна да ходя по диагностики и да сменям датчици търся помощ тук ако може да помогнете защото след обслужването нямам много финансови възможности.
    И последно вярно ли е че ако не свети лампа за момента дори и да се закачи на диагностика няма как да се видят грешките, демек може да се види грешка само ако в момента свети въпросната лампа?
    На картинката е оградена въпросната лампа но никъде не е описано какво точно означава само "мениджмънт на двигателя"
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 439-0-800.jpg  
    156 Sportwagon 1.6 TS 00'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •