Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Виене

  1. #1

    Default Виене

    Здравейте ! От вчера внезапно се появи едно виене откъм двигателя. При ниските обороти е слабо, почти незабележимо, но при подаване на газ се засилва.
    Преди 5-6 месеца къса ангренажния ремък и сега се притеснявам да не се стигне пак до там. Ремъците и ролките тогава са сменени, така че са си нови. Мисля, че може да идва от водната помпа, последно време я карам с малко повече течност в радиатора, защото ми беше проблемен, и може би от това да е тръгнала да си заминава...
    Та въпроса ми е може ли да идва от водната помпа. Четох някъде за проблемна такава, но като се дава повече газ виенето изчезвало, а при мен не е така, колкото повече газ толкова повече вие.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Здравейте ! От вчера внезапно се появи едно виене откъм двигателя. При ниските обороти е слабо, почти незабележимо, но при подаване на газ се засилва.
    Преди 5-6 месеца къса ангренажния ремък и сега се притеснявам да не се стигне пак до там. Ремъците и ролките тогава са сменени, така че са си нови. Мисля, че може да идва от водната помпа, последно време я карам с малко повече течност в радиатора, защото ми беше проблемен, и може би от това да е тръгнала да си заминава...
    Та въпроса ми е може ли да идва от водната помпа. Четох някъде за проблемна такава, но като се дава повече газ виенето изчезвало, а при мен не е така, колкото повече газ толкова повече вие.
    Махаш пистовия ремък и ако спре виенето е някъде от ангренажа, ако спре проверяваш всичко по-пистовия и така. Преди това виж дали имаш хидр. течност Може да е и нещо от баланс валовете ако имаш още ремък там.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Махаш пистовия ремък и ако спре виенето е някъде от ангренажа, ако спре проверяваш всичко по-пистовия и така. Преди това виж дали имаш хидр. течност Може да е и нещо от баланс валовете ако имаш още ремък там.

    "Махаш пистовия ремък и ако не спре виенето....."

    Така де, ако не спре.
    Last edited by thecleaner; 27-11-2013 at 13:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Махаш пистовия ремък и ако спре виенето е някъде от ангренажа, ако спре проверяваш всичко по-пистовия и така. Преди това виж дали имаш хидр. течност Може да е и нещо от баланс валовете ако имаш още ремък там.
    Мерси, ще проверя. А последното изречение не го разбрах много, ама ми звучи май доста крайно

    Има хидр. течност, не съм сигурен каква трябва да е гъстотата и, но ми изглежда доста водниста, определено много по-рядка от двигателното масло например.
    Last edited by d3v1l; 27-11-2013 at 15:06.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Мерси, ще проверя. А последното изречение не го разбрах много, ама ми звучи май доста крайно

    Има хидр. течност, не съм сигурен каква трябва да е гъстотата и, но ми изглежда доста водниста, определено много по-рядка от двигателното масло например.

    Става въпрос, че ако виенето не изчезне след махането на пистовия ремък, причината може и да е в баланс механизма.
    Ако той работи при теб, следва да свалиш баланс ремъка и пак да пробваш, за да разбереш дали шума е от него или от ангренажа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Имам нови наблюдения, които може би са успокоителни

    Свети лампата за ръчната постоянно, и когато дам повече газ лампата започва да примигва. Също видях, че задните накладки са почти напълно износени, и ако спирачната течност е малко, да се е появил проблема(виенето), заради по-голямото разтваряне на челюстите на апаратите. Та възможно ли е да вие от някаква спирачна помпа ?! Иначе не съм забелязал да има проблем със спирането.

    Дано се разбира написаното
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  7. #7
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Не може да вие от спирачна помпа.
    Вие най-често от серво-помпата на волана, от валове, от водна помпа, от алтернатор.
    Махни си пистовия ремък, пусни колата. И ще разбереш много неща.
    Last edited by milev86; 27-11-2013 at 16:39.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Имам нови наблюдения, които може би са успокоителни

    Свети лампата за ръчната постоянно, и когато дам повече газ лампата започва да примигва. Също видях, че задните накладки са почти напълно износени, и ако спирачната течност е малко, да се е появил проблема(виенето), заради по-голямото разтваряне на челюстите на апаратите. Та възможно ли е да вие от някаква спирачна помпа ?! Иначе не съм забелязал да има проблем със спирането.

    Дано се разбира написаното
    Според мен абсурд да е от това.

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Имам нови наблюдения, които може би са успокоителни

    Свети лампата за ръчната постоянно, и когато дам повече газ лампата започва да примигва. Също видях, че задните накладки са почти напълно износени, и ако спирачната течност е малко, да се е появил проблема(виенето), заради по-голямото разтваряне на челюстите на апаратите. Та възможно ли е да вие от някаква спирачна помпа ?! Иначе не съм забелязал да има проблем със спирането.

    Дано се разбира написаното

    От спирачна помпа не може да вие. Може да вие от липса на хидравлична течност в резервоара за хидравликата на волана.
    Долей си спирачна течност в резервоарчето за да се нормализира нивото, провери нивото на хидравличната течност и ако трябва долей.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Нивото на хидравличната е добре, но ми се струва доста рядко, незнам дали трябва да е такова.
    Спирачната е около 0.5 см под минимума.

    За свалянето и качването на пистовия, има ли нещо по-сложно, защото ако се захвана да го опитвам, ще сляза да го правя пред блока и с ограничени инструменти.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Нивото на хидравличната е добре, но ми се струва доста рядко, незнам дали трябва да е такова.
    Спирачната е около 0.5 см под минимума.

    За свалянето и качването на пистовия, има ли нещо по-сложно, защото ако се захвана да го опитвам, ще сляза да го правя пред блока и с ограничени инструменти.
    Не е трудно. Напъваш обтягащата ролка, която е на пружина да охлаби ремъка и го сваляш. Качването - в обратния ред.


    По-сложно е свалянето и качването на баланс ремъка, но виж първо какво ще се получи след свалянето на пистовия.
    Last edited by ecotronic; 27-11-2013 at 16:52.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Нивото на хидравличната е добре, но ми се струва доста рядко, незнам дали трябва да е такова.
    Спирачната е около 0.5 см под минимума.

    За свалянето и качването на пистовия, има ли нещо по-сложно, защото ако се захвана да го опитвам, ще сляза да го правя пред блока и с ограничени инструменти.
    Трябва ти единствено убава лула 15
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  13. #13

    Default

    Вие лагера на компресора на климатика.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14

    Default

    Мерси за отговорите, утре ще опитам да го сваля и ще пиша за резултата ! Лека вечер
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    при мен се оказаха лагер на алтернатора

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •