Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем с халогени.

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Question Проблем с халогени.

    Привет!
    Тази сутрин, при първия сняг, (не знам дали е в него причината) при включване на къси светлини, реших да си пусна и халогените, на бронята.Те не светнаха. Това, което се чува, при включване, е "цъкане" от страна на жабката, за секунди светва зелената лампичка, индикираща светването на халогените (за халогените незнам дали светват...стори ми се, че не) и моментално изгасване. При второ натискане, нищо не "цъка" (предполагам така се изгасват) и после пак "цък", при жабката, светва за секунди зелената лампичка и изгасва сама.
    Моля, къде да търся проблема и защо "цъка" от към жабката?!... Благодаря!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Привет!
    Тази сутрин, при първия сняг, (не знам дали е в него причината) при включване на къси светлини, реших да си пусна и халогените, на бронята.Те не светнаха. Това, което се чува, при включване, е "цъкане" от страна на жабката, за секунди светва зелената лампичка, индикираща светването на халогените (за халогените незнам дали светват...стори ми се, че не) и моментално изгасване. При второ натискане, нищо не "цъка" (предполагам така се изгасват) и после пак "цък", при жабката, светва за секунди зелената лампичка и изгасва сама.
    Моля, къде да търся проблема и защо "цъка" от към жабката?!... Благодаря!
    Цъка откъм жабката, защото там се намира релето, командващо халогените. Трябва да свалиш жабката и зад нея са релетата.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    1. Може ли без да свалям жабката, само бъркайки под нея?
    2. Трудно ли се сменя релето и как да го позная?
    3. Извинявам се за тъпите въпроси
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  4. #4
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    има във форума тема и даже снимки просто трябва да поровиш!
    АР 147 1.9 JTD

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    59

    Default

    Колега какво им откри че и моите не работат на таблото ми свети лампата че са включени но не светат искам да ги оправа един маистор които ми прави мигачите ми ги мери и каза че не ходи ток до тях но тогава нямаше време да ми ги види

  6. #6
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Релето е над жабката (вътре има едно капаче, което се маха). синьото реле с бушон са за халогените. моето реле цъка и даже всичко работи, но понякога отказва. примерно докато е студена колата. обаче не можах да разбера как се вади това реле да се подмени...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •